Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SMV40D90EU/35 SL6P1B - Woda ponad filterm

29 Wrz 2017 11:23 1029 7
  • Poziom 2  
    Witam
    Problem ze zmywarka polega na tym, że zostaje troche wody ponad filtrem. Po włączeniu zmywarki pracuje ona normalnie, ale na początku przez 90 sekund jest sygnał dźwiękowy (pikanie 90 razy). W chwili zakończenia mycia gaśnie czerwone światełko pod zmywarka, chwila ciszy i słychać 5 piknięć co 10 minut. Nie ma sygnału zakończenia i kontrolki świecą sie tak samo jak w momencie włączenia mycia.

Naczynia umyte i wysuszone po otwarciu filtra stoi tam woda. Filtr wyczyszczony, a odpływ drożny. Płaszcz wodny wyczyszczony i było troche zapchane.
  • Specjalista AGD
    Trochę wody pod filtrem zostaje tylko ile to jest trochę? Czy 1cm czy może 5cm. Gdy jest to 1cm to nie problem, a jak to jest 5cm to trzeba by sprawdzić dlaczego zostaje 5cm, a nie 1cm? Dobrze też jest sprawdzić czy nie ma wody pod zmywarką czy pływak styropianowy nie wykrywa tam wody i dlatego nie ma końca zmywania.
  • Poziom 2  
    Wody jest ponad 5 cm
    Pod zmywarka jest sucho.
  • Specjalista AGD
    To trzeba sprawdzić dlaczego jest 5 cm a nie 1cm , może odpływ wody był przedłużany ?.
    Nawet te 5cm to też nie powinien być problem trzeba by sprawdzić jak długo trwa wypompowanie wody ze zmywarki czy może więcej niż 2 minuty , nie chodzi o to jak długo pracuje pompa odpływowa tylko jak długo trwa wypompowanie wody ze zmywarki poznać to zmianie odgłosu pracy pompy potem pompa powinna jeszcze jakiś czas pracować do końca programu.
  • Poziom 2  
    Dopływ jak i odpływ były przedłużane. Zmywarka działa tak od 2 lat i 1 tygodnia (tydzień temu minęła gwarancja) :( Pompę słychać jak wchodzi na coraz wyższe obroty - 3 etapy. To że woda stoi to nie jest problem, problemem jest to, że mimo zakończenia cyklu prania pika ona co 10 minut (po piątym razie wyłączyłem ja).
    Wczoraj po pikaniu przez 90 sekund dałem jej jeszcze 5 minut i ja wyłączyłem, woda stoi na równo z górna częścią filtra.
  • Specjalista AGD
    Odłącz wąż odpływowy od odpływu w ścianie i zobacz jak woda spływa np. do wiadra musi wypływać całą szerokością węża i po góra w minutach ma przestać lecieć a w zmywarce nie ma być już wody.
  • Poziom 2  
    Wody z węża wyleciało może z pół litra, ze zmywarki nic zeszło. Wybrałem wodę z filtra i nadal pika. Sprawdziłem kontrolki i jedna ze świecących to kranik sygnalizujący zatkany filtr wlotu wody. Przed praniem został wyczyszczony i nadal wszystko po staremu.