Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter 315Cdi 2008r - Brak mocy, tryb awaryjny, ciśnienie kolektora

Klemens ZX6R 04 Paź 2017 16:47 3279 2
  • #1 04 Paź 2017 16:47
    Klemens ZX6R
    Poziom 6  

Mercedes Sprinter 315Cdi 2008R Biturbo (150KM)

Witam, sprinter po przekładce silnika od E-klasy, podzespoły z oryginalnego silnika 315Cdi. Po pierwszym odpaleniu okazało się, że kopci, brak mocy i ciśnienie szyny za niskie.

Części które założyłem nowe to:

Wtryski- 4sztuki po regeneracji
    Czujnik ciśnienia paliwa (przedni na listwie)
    Regulator ciśnienia paliwa (tylny na listwie)
    Oczywiście filtry nowe (paliwa, powietrza, kabiny, wymiana oleju)
    Czujniki doładowania dwie sztuki
    Czujnik spalin w kolektorze dolotowym
    Intercooler (stary rozszczelniony, dziurawy wąż)
    wisko

Podmieniałem pompkę paliwa, pompę wtryskową i cały kolektor dolotowy wraz z przepustnicą, Egr'em i wszystkimi czujnikami po tej stronie ze sprawnego sprinterka.

W sprinterze jest usunięty DPF i widać że komputer był rozbierany przez firmę usuwającą DPF'Y bo jest na nim plomba z numerem i zadzwoniłem tam to koleś mi powiedział że mogę mu wysłać komputer ale na 100% jest to dobrze zrobione.

Błędy które mnie męczą od początku to:

P3152- układ recyrkulacji spalin (na innym kompie to EGR)
    P2047- ciśnienie szyny za niskie
    P2011- czujnik przepływu masy powietrza (Hot Film?)
    P0105- ciśnienie w kolektorze dolotowym
    P2526- regulator ciśnienia zasilania
    P2679- czujnik wody w paliwie
    P2502- zawór ciśnienia w szynie rail
    P2199- zawór sterujący ilością paliwa
    P2306- zasilanie czujnika 2 (na innym kompie to zasilanie 2 czujników doładowania)
    P2244- Can: wiązka tablicy rozdzielczej
    P2243- Can: centralna bramka ZGW
    P2201- Can: sygnał EIS/EZS
    P2671- brak opisu

Masy posprawdzane i wyczyszczone.

Błąd P2306 wyeliminowałem poprzez przełożenie czujnika ciśnienia przy przepustnicy a zamiast tego błędu pojawia się P0105, gdy P0105 pojawia się to sprinter wchodzi w tryb awaryjny i ma brak mocy, przy tym błędzie parametry doładowania bez względu na dodawanie gazu stoją na 800, po usunięciu błędu pokazuje z opóźnieniem do 2200 a wcześniej na postoju pokazywało do 3bar, sprinter jedzie jak wcześniej a parametry okłamują do 2bar. Samochód nie przekracza 100KM/H z górki kiedyś miałem 120 :(
    Teraz zaczął pojawiać się błąd P2047 ale tylko w czasie jazdy (czujniki na listwie nowe).

Dźwignia od górnej turbiny otwiera się i sprinter wtedy buczy, po usunięciu błędu cofa się dźwignia.

Aktualnie zostaje błąd P0105, P2047, P3152.

Ogólnie to mam wrażenie jakby błędy brały się z kapelusza, miał taki moment że chodził ładnie, równo i zaraz zgasł albo jak dojeżdżałem do świateł czy jakiegoś postoju to gasł, i ledwo przekręciłem kluczyk to chodził, bez reguły raz zrobił 200km i nie zgasł a raz przez 20km potrafił zrobić to 5razy, w sumie nic nie zrobiłem a problem znikł pozostała tylko bardzo uciążliwa awaria czyli brak mocy.

Czytałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem, z góry dziękuję i zapraszam do dyskusji.

0 2
  • #2 04 Paź 2017 20:35
    szymitsu21
    Moderator Samochody

Jakie są faktycznie zasilania czujników?

Jak dla mnie to nie zaczynał bym walki z tym samochodem zanim w ecu nie zawitał by ORi flasch.

0
  • #3 09 Paź 2017 19:15
    Klemens ZX6R
    Poziom 6  

Zasilania czujników sprawdzone wszystko ok , sprinter zachowuje się jak mu się podoba. Oddam do elektryka niech zajrzy w kompa i zobaczymy, przecież oprócz turbin to wszystko jest podmienione a mocy nie ma. Dzięki za odpowiedź

U elektryka terminy, więc jeszcze sam patrze co go boli i jak odłączę czujnik w obudowie filtra powietrza to błąd ciśnienie w kolektorze dolotowym nie pojawia się i sprinter pracuje ładnie równo, nie gaśnie. Ktoś ma jakieś pomysły?

2