Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawór termostatyczny odwrotny

25 Paź 2017 14:23 1659 18
  • Poziom 9  
    Witam
    Muszę zamontować coś takiego jak w temacie do tego głowicę termostatyczną z kapilarą znajdę taką o zakresie temp. 20-70 stopni nastawiam ją załóżmy na 50 stopni i wtedy zawór się otworzy jak temp. wzrośnie i zamknie się jak spadnie. I teraz pytanie co się stanie jak puszczę na to wodę o temp. powyżej 70 jak zachowa się zawór??????????? Nie znalazłem większych zakresów temp. głowic
  • Poziom 13  
    Może jakiś schemat układu,byłoby łatwiej.Zawór ma zakres temperaturowy pracy oraz maksymalną temperaturę pracy. Sprawdź ten drugi parametr(zazwyczaj temp. pracy jest dużo wyższa niż maksymalny zakres regulacji) .Przy wyższej temperaturze Twój zawór otworzy się na max.
  • Poziom 34  
    Po pierwszym razie pewnie nic. Ale pewnie po kilkunastu próbach się uszkodzi.
    Do czego to ma być?
    Można wstawić zawór dwudrożny z napędem + sterownik.
  • Poziom 9  
    Sam zawór ma do 120 stopnia , czyli głowica i kapilara ma max do 70 stopni i jak przejdzie np 85 stopni jak zachowa się głowica
  • Poziom 13  
    Sam kolego napisałeś-że przy wzroście temp. się otworzy . :) Nie wiemy jaki masz zawór i głowicę .
  • Poziom 9  
    ale w normalnym zakresie pracy dla głowicy 70 stopni

Dodano po 1 [minuty]:

a jak będzie 85 stopni zawór będzie otwarty ale czy głowica się nie uszkodzi
  • Poziom 34  
    Alberto27 napisał:
    a jak będzie 85 stopni zawór będzie otwarty ale czy głowica się nie uszkodzi

Pewnie od razu nie ale po kilkunastu przekroczeniach może się uszkodzić.
  • Poziom 13  
    Głowica ma również maksymalną temperaturę pracy-doczytaj kolego ,bo nadal nie wiemy co masz ?
  • Poziom 9  
    Tak chce to zrobic narazie podnioslem temp wylaczania pompy. Sposob doraźny

Dodano po 6 [minuty]:

Mam wyprowadzony ze sterownika pieca na wegiel czujnik c.w.u moze jego jakos wykorzystac. A i nie chcialbym montowac drugiej pompy na obiegu.
  • Poziom 24  
    Alberto27 napisał:

Dodano po 6 [minuty]:

Mam wyprowadzony ze sterownika pieca na wegiel czujnik c.w.u moze jego jakos wykorzystac. A i nie chcialbym montowac drugiej pompy na obiegu.

Jeśli chcesz w poniedziałek, jak tylko będę w swojej kotłowni mogę zrobić zdjęcie, jak u siebie rozwiązałem problem wychładzania, poprzez instalację zaworu kulowego z siłownikiem elektrycznym + regulator różnicowy.

Pompka jest jakimś rozwiązaniem i ma duże wady.

Dodano po 1 [minuty]:

jalop napisał:
    Alberto27 napisał:

Dodano po 6 [minuty]:

Jeśli chcesz w poniedziałek, jak tylko będę w swojej kotłowni mogę zrobić zdjęcie, jak u siebie rozwiązałem problem wychładzania, poprzez instalację zaworu kulowego z siłownikiem elektrycznym + regulator różnicowy.

Pompka jest jakimś rozwiązaniem i ma duże wady.

PS odnośnie głowicy, kiedyś mocno się tym interesowałem i bodajże, chyba tylko Herz oferował coś w tym stylu, ale to nie do końca było to. Trzeba było kombinować. No i cena bodajże +900PLN.
  • Poziom 9  
    ok podeślij zdjęcie
  • Poziom 9  
    tak sterownik pieca ma wyjście na pompę cwu i czujnik temp wody cwu obecnie to nie jest wykorzystane.
  • Poziom 34  
    Kupujesz dwudrożny zawór z siłownikiem ze sprężyną powrotną + czujnik cwu.
    Gdy woda w bojlerze jest zimna sterownik podaje napięcie na wyjście ''pompa cwu'' (zawór dwudrożny otwiera się). Po nagrzaniu bojlera napięcie z wyjścia ''pompa cwu'' zostaje odłączane przez sterownik i zawór się zamyka.
  • Poziom 9  
    Może jakiś link do takiego zaworu.

Dodano po 4 [minuty]:

Jakiegoś sprawdzonego