Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia II - centralny zamek sterowany pilotem

listopad111 26 Paź 2017 20:39 654 16
  • #1 26 Paź 2017 20:39
    listopad111
    Poziom 8  

Witam,
    Skoda rocznik 2009 posiada fabryczny centralny zamek ale bez zdalnego sterowania (pilota). Zamierzam kupić sterownik uniwersalny z pilotem. Wyszukałem że należy podać masę/ masa +180 Ohm na przewód żółto-niebieski w drzwiach kierowcy. Problem jest taki że do kostki siłownika dochodzą dwa takie przewody jeden grubszy drugi cieszy. Jak sprawdzić do którego podłączyć sterownik. Sterownik chcę umieścić w drzwiach kierowcy z jakiego kabla wziąć +12V. Ogólnie to siłownik jest już drugi raz wymieniany padają co roku. Teraz wraz z odblokowywaniem zamka otwierają się szyby kierowcy i pasażera.

0 16
  • #3 26 Paź 2017 21:05
    listopad111
    Poziom 8  

Czyli jak rozumiem podłączając miernik w chwili otwierania zamka powinienem mieć 12 V na mierniku? Jeszcze pytanko. Dlaczego wszyscy piszą o jednym przewodzie a ja mam dwa? Czy to jest jakiś inny model i czy na pewno jest sterowany masą

0
  • #5 26 Paź 2017 22:35
    listopad111
    Poziom 8  

Miernik jest bardziej profesjonalnym urządzeniem.... prosze o odpowiedz na pozostałe pytania

0
  • #6 26 Paź 2017 23:04
    bhtom
    Poziom 36  

Witam,

Ja swoje:

bhtom napisał:
    Chociażby kontrolką zrobioną z żarówki samochodowej podłączonej jedną stroną do masy auta.

A Kolega swoje:

listopad111 napisał:
    Miernik jest bardziej profesjonalnym urządzeniem....

Wiem co to jest miernik, do czego służy i jak go używać, ale w tym przypadku naprawdę nie chodzi o pomiar napięcia. Jeśli w namierzeniu odpowiedniego przewodu miałby pomóc miernik - napisałbym o tym.
    Skoro Kolega nie wie dlaczego w takich przypadkach korzysta się z żarówki proponuję przypomnieć sobie lekcje fizyki, myślę, że poziom szkoły podstawowej wystarczy.

Pozdrawiam.

0
  • #7 26 Paź 2017 23:40
    moto-kord
    Poziom 25  

listopad111 napisał:
    Sterownik chcę umieścić w drzwiach kierowcy

Dlaczego chcesz dać w drzwiach,nie prościej pod deską rozdzielczą.

0
  • #8 27 Paź 2017 08:48
    listopad111
    Poziom 8  

Nie wiem gdzie jest umieszczony moduł pod deską. Prosciej bedzie w drzwiach. Ok. Dzieki za pomoc.
    P.s bhtom nie bij nie potrzebnie piany bo ci pikawa stanie :)

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji.

0
  • #9 27 Paź 2017 23:00
    moto-kord
    Poziom 25  

listopad111 napisał:
    Nie wiem gdzie jest umieszczony moduł pod deską.

Jeszcze go nie ma pod deską,dałem ci tylko propozycje montażu centralki.Pod konsolą
    przy skrzynce bezpieczników masz wszystkie potrzebne przewody(zasilanie,masa,
    kierunkowskazy,sterowanie zamka).Ale decyzja oczywiście należy do ciebie.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 28 Paź 2017 15:09
    witek271
    Poziom 20  

listopad111 napisał:
    Nie wiem gdzie jest umieszczony moduł pod deską. Prosciej bedzie w drzwiach. Ok. Dzieki za pomoc.

Nie wkładaj sterownika w drzwi jak się tam dostanie wilgoć (woda deszcz zima mróz) to będziesz musiał zaraz wymieniać
    Najlepiej umieść sterownik pod kokpitem nad lewą nogą kierowcy

0
  • #11 29 Paź 2017 09:08
    listopad111
    Poziom 8  

Ok rozumiem.

0
  • #12 02 Lis 2017 21:54
    cinek505241
    Poziom 2  

witek271 napisał:
    listopad111 napisał:

Nie wkładaj sterownika w drzwi jak się tam dostanie wilgoć (woda deszcz zima mróz) to będziesz musiał zaraz wymieniać
    Najlepiej umieść sterownik pod kokpitem nad lewą nogą kierowcy

witaj, powiedz mi wiesz gdzie jest w fabii moduł komfortu bo go zlokalizować nie mogę a mam problem z centralnym

0
  • #13 03 Lis 2017 06:23
    witek271
    Poziom 20  

Pod kokpitem pod kierownicą czarna puszka pod warunkiem że go posiadasz bo ubogie fabie nie miały modułu komfortu a centralny zamek był dokładany

0
  • #14 04 Lis 2017 09:36
    cinek505241
    Poziom 2  

jedyną czarną puszkę jaką znalazłem to wyglądało mi na sterownik silnika bo było dużo kostek. Centralny zamek jest fabryczny bo na konsoli są przyciski do zamykania i otwierania.
    Silnik 1.4tdi

0
  • #15 04 Lis 2017 14:46
    witek271
    Poziom 20  

Skoda Fabia II - centralny zamek sterowany pilotem

Sterownik silnika jest w komorze silnika

0
  • #16 04 Lis 2017 19:51
    cinek505241
    Poziom 2  

Widziałem ten rysunek w ETCe i mnie trochę zmylił bo wygląda trochę inaczej jak na rysunku ale odnalazłem

0
  • #17 11 Lis 2017 08:13
    cinek505241
    Poziom 2  

moto-kord napisał:
    listopad111 napisał:
    Nie wiem gdzie jest umieszczony moduł pod deską.

Jeszcze go nie ma pod deską,dałem ci tylko propozycje montażu centralki.Pod konsolą
    przy skrzynce bezpieczników masz wszystkie potrzebne przewody(zasilanie,masa,
    kierunkowskazy,sterowanie zamka).Ale decyzja oczywiście należy do ciebie.
    Pozdrawiam.

Kupiłem właśnie sterownik proxima SRPi mini i chce go zamontować pod konsolą tylko nie wiem które przewody są sterowaniem zakma.
    Auto fabia 2 2008 rok z fabrycznym centralnym zamkiem ale z dołożonym pilotem który nie działa,
    Swoją drogą też sterownik jest proxima ale model SR z 2007 roku do którego już nie ma żadnych instrukcji i schematów nawet u producenta.
    Tak więc z racji tego że mam stary sterownik mam gotowe zasilanie + kierunkowskazy jednak nie wiem gdzie jest sterowanie zamka.
    Obecny sterownik ma tylko jeden przewód podpięty a w nowym sterowniku jest ich trochę więcej.

https://obrazki.elektroda.pl/2854110600_1302009364.jpg

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo