Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

modernizacja instalacji CO i CWU -proszę o pomoc i opinie

14 Lis 2017 09:21 420 3
  • Poziom 7  
    modernizacja instalacji CO i CWU -proszę o pomoc i opinieWitam wszystkich

Kupiłem dom ze starą instalacją CO i przed zimą koniecznie chciałbym ją przerobić.
    Na załączonym zdjęciu (przepraszam za jakość ale kotłownia jest trochę maława i ciężko zrobić ostre zdjęcie) widać kocioł miałowy kupiony "po znajomości" nieznanej mi firmy (brak tabliczki na piecu) ponoć 21KW, zasobnik cwu Galmet SGW(L) 140l z grzałką no, pompę obiegową IMPPUMP GHN 25/35 i instalację co/cwu. Teraz moje pytania zagwozdki:

1. Standardowo przy tym układzie po wypaleniu się opału zasobnik cwu jest wychładzany w związku z czym na powrocie z zasobnika chciałbym założyć drugą pompę obiegową i za nią zawór zwrotny -czy dobrze rozumuję, że takie rozwiązanie zapobiegnie wychładzaniu się zasobnika?
    -zakupiłem już sterownik proton cwu na 2 pompy.
    -dostałem od znajomego pompę obiegową GRUNDFOS UPS 25-50 180 chciałbym ją zamienić za obecną pompę co a starą dać jako pompę do cwu, bo jest słabsza -czy ogólnie jest różnica jakie pompy zostaną zastosowane jeżeli chodzi o moc?

Czy tak wykonana instalacja będzie poprawna?
    Wybaczcie chaotyczność i niefachowe określenia ale nie jestem specjalistą w tej dziedzinie :)
  • Poziom 7  
    No to po modernizacji wygląda to tak:

modernizacja instalacji CO i CWU -proszę o pomoc i opinie

Wszystko działa -nic nie wybuchło :)
    Oczywiście jeszcze kosmetyka (otuliny, ładnie kabelki poprowadzić) ale ogólnie jest git :)