Jest sobie płytka PCB (wytrawiona i gotowa), na której są ścieżki z napięciami 5 V, 12 V i 200 V. Przy projektowaniu płytki został popełniony błąd, ścieżki 200 V nie zostały odseparowane od pozostałych większymi odstępami (to był termotransfer i ścieżki mają miejscami trochę poszarpane krawędzie, ale generalnie nigdzie nie powinno być poniżej 0.4 mm). Całość działa, nie ma przebić, ale boję się, że jak się zrobi wilgotniej mogą się pojawić problemy. Czy polakierowanie poprawi izolację? A jeśli tak, to czym najlepiej?
W przyszłości będzie zrobiona lepsza płytka, bo to jest prototyp w którym testowane sa różne rozwiązania, ale pewnie kilka miesięcy i tak będzie musiał popracować.
W przyszłości będzie zrobiona lepsza płytka, bo to jest prototyp w którym testowane sa różne rozwiązania, ale pewnie kilka miesięcy i tak będzie musiał popracować.