Witam
Czytam forum od dawna ale dopiero teraz zdecydowałem się coś napisać
Zabrałem się za budowę robota do ping-ponga opartego na Atmega128 + silnik DC + 4 silniki krokowe.
Chciałbym żeby miał funkcje:
- podawanie piłek z regulacją siły podania (silnik DC + PWM),
- regulacja kierunku podania (silnik krokowy)
- regulacja wysokości podania czyli nachylenia wyrzutni względem stołu (silnik krokowy)
- regulacja rotacji (górna, dolna, boczne)(silnik krokowy)
- regulacja częstotliwości podawanych piłek "z wiadra" (silnik krokowy)
Całość sterowana ma być z panelu z przyciskami + LCD 4x16
Przeglądałem różne schematy i noty. Zasilanie zrobiłem chyba poprawnie.
Całość ma być zasilana przez złącze ATX z zasilacza komputerowego.
Do tej pory zrobiłem na stykówce obsługę jednego krokowego do sprawdzenia mechanizmu podawania piłek. Jak "elektroda mi pozwoli" to dodam link do filmu
W miarę możliwości prosiłbym o sprawdzenie poprawności schematu poniżej i ewentualne uwagi
. Jeszcze bez części z panelem sterowania.
Program sterujący w Bascomie jeszcze w trakcie pisania
Pozdrawiam
Arek
Czytam forum od dawna ale dopiero teraz zdecydowałem się coś napisać
Zabrałem się za budowę robota do ping-ponga opartego na Atmega128 + silnik DC + 4 silniki krokowe.
Chciałbym żeby miał funkcje:
- podawanie piłek z regulacją siły podania (silnik DC + PWM),
- regulacja kierunku podania (silnik krokowy)
- regulacja wysokości podania czyli nachylenia wyrzutni względem stołu (silnik krokowy)
- regulacja rotacji (górna, dolna, boczne)(silnik krokowy)
- regulacja częstotliwości podawanych piłek "z wiadra" (silnik krokowy)
Całość sterowana ma być z panelu z przyciskami + LCD 4x16
Przeglądałem różne schematy i noty. Zasilanie zrobiłem chyba poprawnie.
Całość ma być zasilana przez złącze ATX z zasilacza komputerowego.
Do tej pory zrobiłem na stykówce obsługę jednego krokowego do sprawdzenia mechanizmu podawania piłek. Jak "elektroda mi pozwoli" to dodam link do filmu
W miarę możliwości prosiłbym o sprawdzenie poprawności schematu poniżej i ewentualne uwagi
Program sterujący w Bascomie jeszcze w trakcie pisania
Pozdrawiam
Arek