Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ISKRA licznik wybijanie bezpieczników i błąd krytyczny

27 Sty 2018 17:10 1392 12
  • Poziom 18  
    Kochani, ostatnio dużo majsterkuje i tu mam takie pytanko odnośnie licznika

Ostatnio podczas wpięcia zasilacza używanego w sieć, by sprawdzić jego sprawność "wywaliło" bezpieczniki w mieszkaniu i bezpieczniki przed licznikiem do mieszkania....

Cóż zasilacz do wyrzucenia ale nie to mnie nurtuje...

Po włączeniu zabezpieczenia przed licznikiem 20A licznik zaświecił na zielono(nie wiedziałem, że ma podświetlenie) i na jednym ze wskazań pokazuje wg. tabelki z oznaczeniami na liczniku "Błąd krytyczny" F.F.0. Nie wiem czy tak pokazuje zawsze gdy jest przerwa w dostawie prądu ale tak mnie to zastanawia..

Co jest grane??? To tak cały czas będzie pokazywało czy się sam zresetuje? Mam dzwonić do elektrowni zgłosić to czy nie ma to wpływu ??

Nic się w nim nie zresetowało?? Nie wiem może to się zgłasza do elektrowni hm? Nie chciałbym żeby mnie posądzili o "grzebanie w nim"
  • Spec od drukarek
    Dopóki plomba nie jest zerwana nie Twój problem.
    Zgłaszasz do Zakładu Energetycznego, teraz już pokazuje normalnie czy dalej w stanie zawieszenia :?:
  • Poziom 18  
    dr.master napisał:
    Zgłaszasz do Zakładu Energetycznego, teraz już pokazuje normalnie czy dalej w stanie zawieszenia :?:

Nie no miga dioda i pokazuje tak jak tu na fotce, przeskakując miedzy trybami
  • Spec od drukarek
    Dzwonisz do Zakładu Energetycznego i mówisz że zauważyłeś przypadkiem.
    Ich problem.
  • Poziom 22  
    Witaj!
    Na wstępie, skoro majsterkujesz to zainstaluj zabezpieczenie 6A i to powinno Cię uchronić przed taką sytuacją jaka zaistniała.
    Bezpiecznikiem 20A ustalasz pobór prądu za,który płacisz.Moja rada to musisz zgłosić o awarii ponieważ wszystkie plomby są nowoczesne i zapisywane w książce.Oczywiście będziesz musiał zapłacić za usługę. za nowe plomby nowy wpis.
  • Poziom 18  
    dr.master napisał:
    Dzwonisz do Zakładu Energetycznego i mówisz że zauważyłeś przypadkiem.
    Ich problem.

No dobra ale czy za wizytę pana z elektrowni ja nie zapłacę?? Na dobrą sprawę nie zgłaszając nic jak coś powiedzą podczas spisywania powiedzieć mogę, że nie zaglądam tam przecież

Dodano po 7 [minuty]:

dr.master napisał:

"stan zawieszenia" tzn co przez to rozumieć? wydaje mi się, że zawsze samoczynnie przeskakiwało miedzy trybami, bezsensowne chyba byłoby żeby przy wywaleniu BM w budynku sam się zrypał licznik chyba ?
  • Poziom 39  
    comandos21 napisał:
    No dobra ale czy za wizytę pana z elektrowni ja nie zapłacę?

A dokładnie z której elektrowni? Naprawdę sądzi kolega, że pracownika elektrowni interesuje jakiś licznik odbiorcy indywidualnego? :)

Przenoszę do innego działu, gdzie elektrownia nie ma wstępu. :lol:

Ps. Nie wiedząc, czy urządzenie jest sprawne, zamiast kombinować z bezpiecznikami należy zastosować żarówkę w połączeniu szeregowym. To wie każdy majsterkowicz- nawet taki jak ja. :wink:
  • Poziom 18  
    Akrzy74 napisał:
    comandos21 napisał:
    No dobra ale czy za wizytę pana z elektrowni ja nie zapłacę?

A dokładnie z której elektrowni? Naprawdę sądzi kolega, że pracownika elektrowni interesuje jakiś licznik odbiorcy indywidualnego? :)

Przenoszę do innego działu, gdzie elektrownia nie ma wstępu. :lol:

Ps. Nie wiedząc, czy urządzenie jest sprawne, zamiast kombinować z bezpiecznikami należy zastosować żarówkę w połączeniu szeregowym. To wie każdy majsterkowicz- nawet taki jak ja. :wink:

Racja,przenieść :D

Co do tej żarówki... Że niby ona się spali jak typowy bezpiecznik? Nie wiem jak to rozumieć :D
  • Poziom 35  
    Pozostaje szpadel i zakopanie licznika. Jest szansa że to model bez GPS, czyli nikt go nie znajdzie. A skoro nie ma trupa, to nie ma mordercy... :)
  • Poziom 18  
    Możliwe,że energetyk, który rok temu wymieniał wszystkie liczniki w bloku nie skasował oflagowań przy zakładaniu plastikowej plomby?