Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie radiowe roletami

07 Mar 2018 13:00 1113 8
  • Level 5  
    Witam. Pytanie brzmi następująco mam w domu 22 okna z czego 10 jest do góry 12 jest na dole. Chcę zamontować sterowniki w włącznikach mieć w salonie centrale do sterowania wszystkimi roletami z wyświetlaczem i pilot. Chodzi główne o to że jak wyjeżdżam z domu to chciałbym by niektóre rolety były zamknięte a nie che mi się chodzić po domu i zamykać po kolei każde okno. Instalacje mam położoną w następujący sposób:
    Na piętro gdzie jest 10 okien mam puszczone zasilanie z rozdzielni 3x1.5 od włącznika do włącznika (na tym obwodzie sa tylko rolety) i dodatkowo z rozdzielni mam puszczone 2x1 też od włącznika do włącznika
    Tak samo instalacja wygląda na dole :
    Zasilanie 3x1. 5 i dodatkowo 2x1
    Dodatkowo w salonie na ścianie mam wypuszczone 2 przewody 4x1 i jeden przewód 5x1.5
    Wszystkie te przewody z piętra parteru i salonu schodzą się do jednej skrzynki. Włączniki są zamontowane żaluzjowe odbijające
    Pytanie brzmi następująco : szukam sterowników dopuszkowych, centralki z wyświetlaczem która miała by być w salonie bo tam spędzam dużo czasu i chce z tamtąd sterować a także pilota którym bym mógł sterować roletami. Proszę o doradzanie jaki zestaw wybrać najlepiej kompletny bo nie potrafię sam skąpletowac chodzi mi o to żeby wszystko co wymagam było w zestawie plus jakieś informacje jak to zaprogramować i schemacik prosty bym mógł to samodzielnie połączyć. Z góry dziękuję.
  • Level 5  
    Myślałem ale interesuje mnie proste rozwiązanie radiowe.
  • Level 39  
    Nie wiem przypadkiem czy nie dało by się załatwić sprawy tanim kosztem tupu specjalny Sonoff pod rolety (lub zwykły zmodyfikowany), który zmieści się w puszcze a panelem sterowania byłby telefon z odpowiednią aplikacją lub komputer. Niech kolega zapyta w tym temacie na pewno ktoś podpowie tanie i proste rozwiązanie.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3433043.html

Obecne inteligentne domy wcale nie muszą być drogie. Moim skromnym zdaniem to telefon + Sonoff jest nawet lepszą opcją niż pilot bo masz podgląd czy rolety zostały zasłonięte realnie oraz możesz je zasłonić/odsłonić z pracy lub nawet drugiego końca kuli ziemskiej wystarczy dostęp do internetu. Aplikację sterującą można zainstalować na kilku urządzeniach dla innych członków rodziny.

Ps.
    Zapomniałem napisać warunkiem działania wszystkiego jest dostęp do internetu ale obecnie większość ma router w domu.
  • Level 5  
    Kuniarz wrote:
    Masz wbrew pozorom dużą instalację i spore wymagania (wyświetlacz), więc to nie będzie proste, ani tanie.
    Czy na całość systemu byłbyś skłonny wydać 7 tys zł ?

7 tysięcy to nie ale czy bez centralki w salonie ale sterowanie z pilota to jest aż też tak duży koszt??? Chodzi mi głównie o to by zamknąć czesc okien w domu jak wyjeżdżam i zależy mi na pilocie ale czasem jest tak że siedzi się w salonie i trzeba zamknąć wieczorem okna w całym domu więc jak to zrobić z pilota bez sterownika z wyświetlaczem????
  • Moderator of Designing
    Musiałbyś mieć 44kanałowy system zdalnego sterowania ;-) Myślę, że to utopia... Jeśli 7k to za dużo, to może zastanówmy się, jakim w ogóle budżetem planujesz to zadanie zrealizować ? Bierz pod uwagę, że potrzebujesz łącznie 22 "jakieś moduły sterowania roletami", co nawet licząc stówę za sztukę daje kwotę 2.200 zł.
  • Level 5  
    Kuniarz wrote:
    Musiałbyś mieć 44kanałowy system zdalnego sterowania ;-) Myślę, że to utopia... Jeśli 7k to za dużo, to może zastanówmy się, jakim w ogóle budżetem planujesz to zadanie zrealizować ? Bierz pod uwagę, że potrzebujesz łącznie 22 "jakieś moduły sterowania roletami", co nawet licząc stówę za sztukę daje kwotę 2.200 zł.

Ale z budżetem 4 tys zł bez robocizny jestem wstanie się zamknąć w sterowaniu radiowym
  • Moderator of Designing
    Rozważ wariant taki : za 1100 kupujesz centralkę HC Lite od Fibaro + moduły Rolet (po około 250 zł) - czyli zaczynasz przygodę z domem inteligentnym. Za pół roku dokupisz pozostałe "rolety" i masz sterowanie wszystkim ze smartfona. ;-)