Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerobienie zasilania z USB na baterie

Vadex 13 Mar 2018 23:53 375 9
  • #1 13 Mar 2018 23:53
    Vadex
    Poziom 1  

Witam! Zamówiłem rowerową lampkę LED z ali i przyszła bez zasilacza. Wygląda to tak, że wychodzi z niej kabel USB i po podłączeniu pod ładowarkę, akumulator itd. działa. Zawsze myślałem, że działa to na zasadzie telefonu - ładuję kablem i użytkuje póki się nie rozładuje. Akumulator do niej przekracza wartość samej lampki, więc jest to średnio opłacalne, poza tym jazda z tym wszystkim na kierownicy byłaby słaba.. Wpadłem na pomysł, żeby przerobić jej zasilanie na jakiekolwiek baterie. Jako, że jestem w tym temacie kompletnie zielony, chciałbym zapytać, czy coś takiego ma sens i czy idzie w ogóle to zrobić? Jak?
    Dane od producenta:
    LED: XM-L 3XT6 LED
    Power:4x18650 Battery Pack
    Poniżej foto jak to wygląda po rozkręceniu.
    Pozdrawiam!

0 9
  • #2 14 Mar 2018 01:58
    Marco_zg
    Poziom 17  

Nawet jak byś miał w tym akumulator to za długo by nie poświeciła z racji wolnego miejsca a raczej braku na akumulator. Jakiś tani power bank na ogniwa 18650 do zasilania tego będzie dobry lub inny.

0
  • #3 14 Mar 2018 03:08
    CiekawyŚwiata
    Poziom 3  

Dobre akumulatorki 18650 kupisz na Allegro w cenie od 5 do 10zł za szt. Szukaj akumulatorków z odzysku o pojemności między 2000 a 3000mAh potrzebujesz prawdopodobnie przynajmniej dwóch lub ewentualnie 4 szt. (żeby dłużej świeciło) Nie wiele widać na zdjęciu które wrzuciłeś ale najprawdopodobniej nie potrzebujesz powerbanku, wystarczy bezpośrednio podłączyć 2 akumulatorki 18650 połączone szeregowo (napięcie pakietu 7,2V/7,4V)

0
  • #4 14 Mar 2018 05:46
    Radiokiller
    Poziom 28  

Z kupnem ogniw 18650 to się powstrzymaj. Najpierw poszukaj w serwisach komputerowych uszkodzonych baterii do laptopów, ja w ten sposób pozyskuję takie ogniwa za darmo. Dokupisz zasobnik, koszyk i już masz zasilanie Twojej lampki.

0
  • #5 14 Mar 2018 05:53
    km__
    Poziom 12  

Ale przy takim bezpośrednim podłączeniu 18650 do odbiornika trzeba pamiętać, żeby nie dopuścić do zbyt głębokiego rozładowania - chyba, że ogniwo ma zabezpieczenie, ale te z baterii laptopów z reguły nie mają. :)

0
  • #6 14 Mar 2018 06:13
    Radiokiller
    Poziom 28  

Te nowo zakupione mają ? Chyba nie.

0
  • #7 14 Mar 2018 06:19
    km__
    Poziom 12  

Nie wszystkie, ale niektóre już fabrycznie mają układ zabezpieczeń taki jak na obrazku. :)

0
  • #8 14 Mar 2018 15:57
    Marco_zg
    Poziom 17  

Autor tematu nie doczytał lub sprzedawca wprowadził w błąd. Miałem taką lampkę u siebie i nie ma innej opcji zasilania jak zewnętrzne..

W opisie przedmiotu jest tak:

Power Source: 5V battery pack(Not included)/ Connect with power bank by USB

0
  • #9 14 Mar 2018 16:03
    Radiokiller
    Poziom 28  

Pozostaje chyba zastanowić się nad inną, większą obudową mieszczącą także zasilanie.

0
  • #10 14 Mar 2018 16:16
    Freddy
    Poziom 43  

Raczej autor nie doczytał. Na Aliexpress wyraźnie piszą co i jak, bo w przeciwnym wypadku reklamujesz i dostajesz zwrot pieniędzy.

Raczej autor połakomił się na tańszą ofertę (różnica ponad 10$) i nie doczytał, że tańsze = bez akumulatora.

0