Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wszystko co elektryczne w domu buczy/syczy

Brylant_22 23 Mar 2018 21:08 2760 24
  • #1 23 Mar 2018 21:08
    Brylant_22
    Poziom 16  

Witam, od 10 miesięcy mieszkamy z żoną w nowym domu, od momentu kiedy trwa montaż latarni wokół naszej drogi w domu dzieją się dziwne rzeczy. Wszystko zaczęło się od pewnej nocy kiedy to po wkopaniu kabli do latarni w nocy widać było błyskawice (jakby od burzy) w tym czasie prąd przychodził i odchodził. Po tej nocy wszystkie urządzenia elektryczne, indukcja, lodówka tv, dosłownie wszystko żarówki diodowe, rozdzielnia nawet byłem przy liczniku głównym i one też okropnie buczy! Ale to tak, że zaczyna nas to już strasznie męczyć! Słychać to tak, jakby wszystko kipiało prądem, monitory pc dostają dziwnego obrazu, ładowarki od laptopów brzęczą jak wściekłe. Przyjechał elektryk, zmierzył wszędzie napięcie i jest ono 238 - 241. Mam to zgłaszać, bo już nie wiem co robić.

0 24
  • #2 23 Mar 2018 21:20
    osiniak75
    Poziom 31  

Ciekawe, ciekawe. Skąd ten prąd przychodził i dokąd odchodził? Te błyskawice to gdzie było widać?

Moderowany przez Akrzy74:

Jak nie ma kolega nic istotnego do napisania to lepiej się nie wypowiadać! Bzdur mamy dość w dziale, kolejne nie są potrzebne.

0
  • #3 23 Mar 2018 21:25
    Brylant_22
    Poziom 16  

Przychodzi z Taurona, może źle napisałem, ale w noc przez okno widać było bardzo dokładnie poświatę od jakiegoś iskrzenia linii czy coś, nie wiem, w tym czasie prąd był i znikał. Post może brzmi śmiesznie ale tak nie jest. Dom około 100 metrów od transformatora.

0
  • #4 23 Mar 2018 23:15
    zbich70
    Specjalista elektryk

Może być usterka po stronie średniego napięcia zasilającego transformator, może by też na trafostacji. Raczej jest znikome prawdopodobieństwo by montaż oświetlenia drogowego miał z tym cos wspólnego, ale nic nie można wykluczyć.

Jedno jest pewne - przez internet nikt nie jest w stanie tego zdiagnozować, jedynie zespół pogotowia energetycznego będący na miejscu.
    Dlatego zgłoś to na 991.

0
  • #5 24 Mar 2018 07:11
    Brylant_22
    Poziom 16  

15kVmaciej - to smacznego Ci życzę bo słabą robię jajecznice, ale jakbyś miała przebywać w salonie z słyszeć jak indukcja nadaje na równi z sekundnikiem od zegarka zmienił byś zdanie.

Wczoraj wieczorem wyłączyłem cały dom z prądu i zacząłem włączać wszystko po kolei. Muszę trochę sprostować z rozdzielnią elektryczna jest wszystko oki, to żarówka diodowa tak brzęczy w taki sposób że słychać to w całym pomieszczeniu zresztą wszystkie żarówki w całym domu tak maja, wszystkie są diodowe.
    Najgorzej jest z indukcją (dwie fazy), brzęczy/buczy oczywiście jak jest wyłączona na 100% tego nie było wcześniej jest to dla nas uciążliwe i przeszkadzające . Następnie 1 ładowarka od laptopa + monitor i na koniec lodówka ale tu już nie jest najgorzej. Zabiorę dziś ładowarkę do pracy i sprawdzę czy jest taka sama sytuacja jeśli nie zgłoszę ten problem i tyle niech przyjadą i sluchają bo tak nie może być .

@ właśnie jestem u rodziców z ładowarką i jest całkowicie cicha... Będę zgłaszał ten problem do taurona mam tylko pytanie na szybko czy to mi nie uszkodzi agd, bo wszystko jest praktycznie nowe i nie kosztowalo malo.

0
  • Pomocny post
    #6 24 Mar 2018 08:19
    robokop
    Moderator Samochody

Że się delikatnie zapytam -co ma brzęczeć "w ledowej żarówce", skoro cały zasilacz tam składa się z rezystora im kondensatora , wpiętych szeregowo za mostkiem prostowniczym? Podobnie w przypadku ładowarki laptopa - to zasilacz impulsowy i "wisi" mu, jakim prądem jest zasilany.

0
  • #7 24 Mar 2018 08:31
    Brylant_22
    Poziom 16  

Gdybym wiedział to bym tu nie pytał. Słyszę to ja- słyszy to moja żona. Nie chce mi się tłumaczyć czegoś , czego sam nie rozumiem, po to tu napisałem. Problem zgloszę do taurona, a moderatora proszę o usunięcie tematu tyle. Dziękuję.

0
  • #8 24 Mar 2018 08:44
    teskot
    Poziom 28  

A to brzęczenie/bzyczenie słychać cały czas czy o określonych porach doby? Masz kogoś znajomego z oscyloskopem? Masz w domu np. oświetlenie halogenowe zasilane transformatorem? Czy transformatory nie zaczęły się nadmiernie grzać? A co do "buczenia" różnych odbiorników to mogą to powodować dławiki, kondensatory kiepskiej jakości...

0
  • #9 24 Mar 2018 10:09
    118460
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 24 Mar 2018 19:51
    Brylant_22
    Poziom 16  

Tu dla przykładu daję film jak nadaje ładowarka od laptopa, której niby wisi prąd. Tak jest z cała resztą którą wymieniłem.

Video

0
  • #11 24 Mar 2018 20:16
    maziar1000
    Poziom 12  

Ja bym chciał posłuchać jak ta indukcja buczy albo telewizor :D

0
  • #12 24 Mar 2018 20:18
    vodiczka
    Poziom 43  

Brylant_22 napisał:
    Tu dla przykładu daje film jak nadaję ładowarka od laptopa
    Nic nie słychać poza twoimi ruchami, pewnie zawadzasz o coś ładowarką.

2
  • #13 24 Mar 2018 20:31
    robokop
    Moderator Samochody

No słychać coś dziwnego - jakby ktoś morsem nadawał.

0
  • #14 24 Mar 2018 20:56
    maly_13
    Poziom 19  

Panowie na filmie słychać że coś nie tak (podobno zasilacz sprawny), tak jak któryś z kolegów napisał wygląda na zaniżenie napięcia lub brak na jednej połowie sinusoidy.
    Czy podobne objawy mają sąsiedzi ?
    Jaki jest układ sieci ?
    Jakie masz zabezpieczenia ( bezpieczniki, Wyłącznik różnicowoprądowy, nadnapięciowe, nad prądowe) ???

Najlepiej chyba będzie jak zawołasz elektryka który robił instalację u ciebie w domu.

0
  • #15 24 Mar 2018 21:11
    vodiczka
    Poziom 43  

robokop napisał:
    No słychać coś dziwnego - jakby ktoś morsem nadawał.
    maly_13 napisał:
    Panowie na filmie słychać że coś nie tak
    Albo moje uszy wysiadły albo słyszycie sugestię autora tematu.

1
  • #16 06 Kwi 2018 20:23
    Brylant_22
    Poziom 16  

Pozwoliłem sobie poprosić moderatora aby odblokował temat, chciałbym napisać co wyszło w sprawie piszczenia/buczenia mojego domu i Tauronem.

Pierwszy raz problem zgłosiłem bezpośrednio na infolinię Taurona, pani poinformowała mnie, że mam sprawę zgłosić na pogotowie elektryczne, a jeśli nic z tego nie wyjdzie zadzwonić ponownie.

Po rozmowie z pogotowiem dowiedziałem się, że jeśli napięcie jest w normie to nie mają podstaw do przyjazdu, i tu rozmowa się skończyła. Dzwonię więc ponownie do biura obsługi pani przyjmuje zgłoszenie, opisuję wszystkie problemy jakie przedstawiłem i mamy czekać na ekipę, która to wszystko zweryfikuje.

Po kilku dniach panowie dzwonią, że są na miejscu i pytają się, co tu się dokładnie dzieje, urywam się z pracy i jadę, w międzyczasie dowiedziałem się też, telefonicznie od żony na szybko, że stwierdzili (jak połowa tu na forum), że to jakieś wymysły. Wpuściłem panów do domu i kopary im opadły i że faktycznie jest problem. Muszę powiedzieć, że podeszli później do sprawy bardzo profesjonalnie, pojechali po sprzęt do sprawdzania kabli i zaczęły się testy.

Po pomiarach izolacyjnych ich kabel od transformatora pokazał im 350 k? , facet stwierdził, że kabel jest uszkodzony, zadzwonił do dyżurnego i podał mu wyniki, ten z kolei zakwalifikował sprawę jako awaryjną, że uszkodzenie kabla jest zbyt duże i mają nam wyłączyć prąd i że przyślą ekipę z Wrocławia ze sprzętem do wykrywania gdzie jest uszkodzony przewód. Ogólnie zrobiło się zamieszanie bo po paru godzinach były cztery wozy Taurona + jeden z koparką a była to już godzina 21.

Wszystko co elektryczne w domu buczy/syczyWszystko co elektryczne w domu buczy/syczy

Tutaj wstawiam zdjęcie jak wóz jest podłączony do mojej skrzynki i napierdziela jakimś elektrycznym udarem w kabel, po dosłownie 5 min. mają miejsce uszkodzenia kabla. Musze przyznać, że urządzenie nieźle daje, bo ziemia w miejscu gdzie było uszkodzenie normalnie dudniła. :)

A teraz najlepsze na koniec, dokopali się do kabla faktycznie był uszkodzony przez ekipę od lamp, połatali, zasypali, włączyli prąd i zonk, dalej buczy/piszczy wszystko.
    Tym razem gościłem 5 panów co naprawiali usterkę w domu i sami nie wiedzieli co się dzieje i wspólnie stwierdzili, że tak nie może być, zrobili mi wszystkie pomiary w domu, i do skrzynki czym tylko dysponowali i wszystko było dobrze. W końcu jeden wpadł na pomysł, aby odłączyć ostatniego sąsiada od mojej skrzynki na test, i w końcu nastała błoga cisza. Porobili jakieś jeszcze testy ze skrzynką sąsiada i wychodzi na to, że to sąsiad ma coś załączonego w domu co tak sieje. Skończyło się tym, że montują mu w skrzynce jakiś rejestrator, który ma działać kilka dni, następnie będzie sprawdzany i zmuszony do odłączenia tych urządzeń elektrycznych.
    Reasumując sprawa jest w toku, w domu dalej wszystko gwiżdże ale przynajmniej wiem już w czym problem. Pozdrawiam

0
  • #17 06 Kwi 2018 20:31
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

Fajnie gdybyś temat doprowadził do końca i poinformował nas jak to się wszystko skończy i co było u sąsiada nie tak.

0
  • #18 06 Kwi 2018 20:38
    Brylant_22
    Poziom 16  

Oczywiście że napiszę, jak tylko dostaniemy jakieś informacje odnośnie co dalej.

0
  • #19 06 Kwi 2018 20:49
    stasiekb100
    Poziom 23  

Weź kogoś z oscyloskopem, niech obejrzy fazy i wstaw zdjęcia, bo ciekawi jesteśmy jak wygląda.

0
  • #20 08 Kwi 2018 01:44
    Brylant_22
    Poziom 16  

Pytałem nikt w mojej okolicy nie ma oscyloskopu, wiem jeszcze nieoficjalnie że sąsiad ma jakiś (foto coś solar wiatrak nie wiem) bo po odłączeniu w jego skrzynce dalej było napięcie - takie informacje udało mi sie uzyskać po znajomościach . Obecnie ma zamontowany rejestrator do piątku, dostane pismo w ciągu 3 tyg od turona z wszystkimi informacjami. Wiec dam znać.

0
  • #21 11 Lip 2018 03:40
    mme1
    Poziom 5  

U mnie też buczy i im mniejsze pomieszczenie, tym głośniejsze jest ono. Na ucho jest to 50-60Hz. Miernik pokazuje 68, 32dB.
    Nerwicy można się nabawić przez to, więc ja również będę musiał sprawdzić sąsiadów, lub wezwać kogoś z Enei.
    No...chyba że macie jakieś inne pomysły, bo próba korkowa (sąsiad góra/dół) była negatywna - buczało mi dalej.
    Jeżeli to nie linia z prądem, to zostaje mi chyba kabel UPC w rynienkach przy panelach, bo leci prawie dookoła mieszkania w kształcie litery L.

0
  • #22 11 Lip 2018 08:34
    kortyleski
    Poziom 41  

Brylant_22 napisał:
    wiem jeszcze nieoficjalnie że sąsiad ma jakiś (foto coś solar wiatrak nie wiem) bo po odłączeniu w jego skrzynce dalej było napięcie

Być może jakiś kolejny dłubek co zamiast kupić solidny inwerter sam coś pokombinował. Przewinęło się już kilku takich przez forum. Jeśli tak będzie to beknie on solidnie.

0
  • #23 12 Lip 2018 22:00
    kierbedz4
    Poziom 34  

U mnie w mieszkaniu też były potworne zakłócenia w radioodbiorniku na zakresie fal długich.Posiłkowałem się nad znalezieniem przyczyny przenośnym odbiornikiem radiowym.Zakłócenie na kablu energetycznym energetyki zasilającym blok miało zasięg około 250m.Na tę okoliczność wezwałem pogotowie energetyczne i z owym radioodbiornikiem zaczeliśmy szukać żródła zakłóceń.W bloku w którym mieszkam elektrycy odłączali zasilanie od poszczególnych mieszkań i analizowaliśmy poziom zakłóceń na odbiorniku radiowym.Po wyłączeniu z pod napięcia kolejnego mieszkania cisza odbiornik ożył i zakłócenia ustały.Puk puk do właściciela mieszkania a tam nad akwarium z rybkami żarówka podłączona poprzez regulator napięcia zmajstrowany na kolanie bez zabudowanego filtra przeciwzakłóceniowego.

0
  • #24 07 Sie 2018 23:36
    alf999
    Poziom 6  

Kiedyś w akademiku kolega miał tyrystorwy ściemniacz własnej roboty, zapakowany w pudełko od drobiazgów z maszyny Łucznik. Gdy obciążył ściemniacz, to radyjka z zakresem AM (tylko długie i średnie) nagle odbierały kilka stacji FM (stary UKF 66-73).
    Tak wyglądają nieodpowiedzialne samoróbki bez filtrów.

0
  • #25 30 Paź 2018 19:44
    Brylant_22
    Poziom 16  

Witam, moja walka dobiegła końca zaczeło się to w marcu a skończyło w październiku. Jedyne co dostałem od taurona to pisemko że usterki zostały naprawione. Dosłownie tylko tyle i w kilku słowach, ale za to jest w końcu CICHO! ! Trwało to praiw 7 m/c ale jednak powoli ale coś robią. Choć ciekawość mnie zżera jak załatwili ostatecznie te sprawę.

Miło jest naprawdę nie słyszeć piprz.....go, buczenia indukcji w kuchni bądź monitora lub ładowarek od telefonów przy łóżku.

Pozdrawiam wszystkich.

1
  Szukaj w 5mln produktów