Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

AmbiVision Moto: system kolorowych LED jako nakładka na Smartphone

mongoł2000 06 Apr 2018 10:10 2448 5
 • AmbiVision Moto: system kolorowych LED jako nakładka na Smartphone
  Cześć,

  wystartowaliśmy z nowym projektem w ramach konkursu Motoroli/Lenovo. System oczywiście łączy się nieco z poprzednimi systemami AmbiVision, natomiast kierowany jest głównie dla Smartfonów Motoroli z możliwością dołączenia Moto Modów.
  Szczerze mówiąc, to jako projektant, sądziłem, że efekt w trybie przechwytywania obrazu będzie średnio zauważalny, jednak dla kogoś kto gra/ogląda filmy na Smartphonie, takie oświetlenie daje niesamowite wrażanie, tym bardziej, że ekran Smartphone'a jest dosyć mały, a oświetlenie daje poczucie większej "strefy akcji". Na filmie jest to chyba nawet dobrze widoczne:  Dołączany Moto Mod zapewnia:
  - zmianę oświetlenia w zależności od tego co wyświetla się na ekranie
  - "wizualizacja" muzyki
  - tworzenie unikalnych, świetlnych powiadomień (Motorola w serii Z nie posiada żadnej diody powiadomień)
  - bezprzewodowe ładowanie w dwie strony, tzn. AmbiVision Moto może być używany jako power bank
  - dodatkowa bateria (min. założenie to 1200mAh, natomiast aktualnie myślimy o 2200mAh, a więc wzrost o 100% czasu działania telefonu - w Motoroli Z bateria to duża słabość).


  AmbiVision Moto: system kolorowych LED jako nakładka na Smartphone
  Od strony technicznej - 90% projektu jest production-ready i tak to mniej więcej się składa w całość:


  AmbiVision Moto: system kolorowych LED jako nakładka na Smartphone

  Więcej do zobaczenia w samej kampanii, która właśnie się rozpoczęła i zakończy za około miesiąc. 23/04 zostaną ogłoszeniu finaliści konkursy, którzy wraz z funduszem Lenovo (max $1M) będą mogli wprowadzić swój Moto Mod na rynek.
  Aktualna cena naszego Moto Mod to $79.


  https://www.indiegogo.com/projects/ambivision...ng-experience-computers-community/x/8427436#/

  Wszystkie kampanie w aktualnej edycji konkursu "Transform the Smartphone":
  https://www.indiegogo.com/campaign_collections/transform-the-smartphone-challenge-2018

  Kampania i sam prototyp powstał "po godzinach", ale chyba udało się ując nasze zamiary i mamy nadzieje, że Motoroli spodoba się pomysł - w społeczności Motoroli pomysł się przyjął, aczkolwiek po poprzedniej edycji "inwestowanie" w Moto Mod na Indiegogo stało się bardziej ryzykowne (niedostarczone produkty).

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  mongoł2000
  Level 18  
  Offline 
  Has specialization in: mikrokontrolery arm, fpga, projektowanie
  mongoł2000 wrote 622 posts with rating 172, helped 15 times. Live in city Wrocław. Been with us since 2007 year.
 • #2
  sundayman
  Level 25  
  "co by tu ze smartfonem..." ciąg dalszy.
  Ogólnie projekt super. Tyle, że super nieprzydatny.
  Oczywiście zdaję sobie sprawę, że znajdą się amatorzy na to cudo. I to jest najstraszniejsze.

  I to chyba wszystko, co można napisać na ten temat...

  Ale widzę, że niepotrzebnie odrzucam 90% swoich pomysłów jako idiotyczne, więc podzielę się kilkoma propozycjami - na pewno ktoś wykorzysta;

  - przystawka "defibrylator" do smartfona. Pomoże uratować życie - a jak nie pomoże, to od razu zmieni status FB delikwenta na "trwale niedostępny"

  - przystawka zamieniająca smartfon w lunetkę celowniczą do broni myśliwskiej.
  Po pierwsze - większy ekran pozwoli strzelać także osobom z wadami wzroku, po drugie - oczywiście można na żywo transmitować widok konającej sarenki do mediów społecznościowych.

  - sonda do badań pre rectum - przystawka do smartfona. Dzięki niej po głupiej odzywce kolegi "mam cię w ..." będziecie mogli z uśmiechem zaproponować bezpłatne badanie - i oczywiście podzielić się wynikiem z mediach społecznościowych.

  To tylko kilka - oczywiście dysponuję większą ilością takich wynalazków.
  Zapraszam zainteresowane zespoły konstruktorów po licencje.

  PS: mały update do pomysłu "defibrylator" - opcja udostępniania online przebiegu akcji z możliwością obstawiania wyniku "uda się" - "nie uda się".
  Dodatkowo także opcja zdalnego wyzwalania impulsu elektrycznego - dzięki temu np. żona biedaka będzie mogła zdalnie uratować mu życie - jakie to romantyczne !
 • #3
  mongoł2000
  Level 18  
  Jako użytkownik Motoroli Moto Z, jest to całkiem przydatne bo:
  - w telefonie diody LED do powiadomień brak, a za pomoca tego Mod'a możemy dowolnie takie powiadomienia przez świecenie tylnej klapki ustawić
  - w telefonie brak ładowania bezprzewodowego - w aucie używam "przylepca" z ładowaniem bezprzewodowym (bardziej estetyczne niżeli kable)
  - ze względu na super cieniutki wygląd, bateria w telefonie nie należy do największych, a wiec czas działania jest raczej mierny, z Modem mamy prawie x2 dłuższy czas działania (dodatkowy akumulator w środku)

  Mod moze również działać jako bezprzewodowy power bank i w sytuacji krytycznej możemy doładować drugi telefon wyposażony w ładowanie bezprzewodowe.

  Generalnie produkt dla ściśle określonej grupy odbiorców - użytkowicy Motoroli. Jak na razie w konkursie prowadzimy a 23 będzie wiadomo kto jedzie do US, aby przedstawić plany prezesom Motoroli i Lenovo :)

  Co do Kolegi pomysłów, to powiem tylko, że mając doświadczenie z projektowaniem urządzeń medycznych, to czas wprowadzenia na rynek (i w ogóle taka możliwość jest wątpliwa) byłby baardzo długi - takie urządzenia robi się z normami obok, nie można sobie wymyślić i zrobić :)
 • #4
  Trzyzet
  Level 22  
  Rok temu wygrała firma Livermorium ze sliderem z klawiaturą qwerty, produkt w sklepach ma być w tym bądź przyszłym miesiącu.
 • #5
  mongoł2000
  Level 18  
  A wiec nasz Mod wygrał tegoroczną edycję konkursu. Szczerze mówiąc to na tle konkurencji nie było o to trudno :) Tym razem zamiast wyjazdu do Chicago była nagroda pieniężna, aby wesprzeć rozwój Moda.
  Planujemy uprościć maksymalnie design(taniej i pewniej pod względem certyfikacji), przecertyfikować i używając kanałów sprzedaży Motoroli, w ciągu 6-7 miesięcy wypuścić gotowy produkt :) Jak będzie, na pewno dam znać.
  Pozdrawiam!
 • #6
  krisRaba
  Level 31  
  Super, gratulacje! Życzę dużo sukcesów w sprzedaży i rozwoju pomysłu.