Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SureKey przypomni Ci czy na pewno zamknąłeś za sobą drzwi wychodząc z domu

mongoł2000 25 Sie 2018 15:22 2847 49
  • SureKey przypomni Ci czy na pewno zamknąłeś za sobą drzwi wychodząc z domu
    Nakładka na klucz, która przypomni Ci czy na pewno zamknąłeś za sobą drzwi wychodząc z domu.

"Czy na pewno zamknąłem drzwi?" - zadaje sobie około 30% ludzi po wyjściu z domu. Jest to znany problem pamięci krótkotrwałej spowodowany automatyzacją codziennych czynności. Oczywiście możemy wrócić i sprawdzić czy drzwi są zamknięte, ale możemy też oszczędzić czas i zwiększyć pewność z SureKey :)

Trochę danych technicznych/funkcjonalności:
    - notyfikacja czy zamykaliśmy czy otwieraliśmy drzwi wychodząc (dwie diody)
    - całkowicie offline, a więc nie wymaga podłączenia SmartPhone'a ()
    - uniwersalne - pasuje do 99% kluczy na rynku: maksymalne wymiary główki klucza to 31x31x4.5mm
    - pomaga w odszukaniu klucza, a raczej w przypominaniu, aby odstawić go na miejsce po powrocie, albo kiedy wypadnie nam z kieszeni
    - generuje sygnał dźwiękowy kiedy zostawiliśmy klucze w drzwiach wychodząc
    - do 5 lat na jednej baterii

A tu, jak wszystko się komponuje w środku:

A w środku MCU z serii low power i odpowiednie czujniku typu MEMS, piezoelektryk. Wszystko na elastycznej PCB :)

Stan naszego zamka sprawdzamy jedynie poprzez odwrócenie go w naszą stronę.

Zdecydowanie opracowanie wygodnego i uniwersalnego designu, było nieco wymagające. Musieliśmy uwzględnić chęć maksymalnej miniaturyzacji, użytej technologii elastycznej płytki drukowanej, sposób montażu klucza stabilnie i bez luzów. Planujemy wprowadzenie kilku zmian w projekcie obudowy, tak aby jeszcze wygodniej używać klucza i aby nawet przy komplecie 5 sztuk kluczy z naszą nakładką, nadal mieściło się to do kieszeni i było wytrzymałe na zarysowania.

Skąd wzięła się inspiracja to stworzenia SureKey?
    SureKey zostało stworzone, aby rozwiązać dosyć powszechny problem wynikający z naszej automatyzacji codziennych czynności…właściwie to SureKey został zaprojektowany, nieco po „godzinach”, dla mnie samego, ale sąsiedzi i znajomi podpatrzyli pomysł stwierdzając, że również mają ten sam problem. Nie sądziłem, że aż tak bardzo się to spodoba. W sumie to większość moich sąsiadów od razu złożyło zamówienie. I tak, rok później mamy dojrzały produkt, który czeka tylko na produkcje na wielką skalę.

Dlatego też już w następnym tygodniu wystartujemy z kampanią na Kickstarter, aby móc wystartować z produkcją na dużą skalę. Dodam, że z wysyłką do Polski, ceną będzie niższa (tzn. bez kosztów wysyłki - inaczej nie dało się stworzyć takiej opcji na Kickstarter). Koszt przy 1 sztuce, to $19, a w pakiecie rodzinnym można zaoszczędzić więcej.

KAMPANIA KICKSTARTER

Na stronie można zostawić maila, aby otrzymać informacje o kampanii.
    Strona-> www.surekey.io
    Facebook (tu będą aktualności, więc warto śledzić)
    Twitter
    Email: contact(malpa)surekey.io

Link

Pozdrawiam Kolegów!

Fajne! Ranking DIY
  • Mitronik
  • #2 25 Sie 2018 17:38
    DiZMar
    Poziom 43  

Za $19 ja się nie skuszę. Wolę ćwiczyć pamięć.

• #3 25 Sie 2018 19:07
    mongoł2000
    Poziom 18  

Uhmm, ja sobie policzyłem tak: $19 to jakieś 30min zarobkowej pracy w branżach technicznych. Przez 30 min nie wytrenuję podświadomości do tego, aby już nigdy więcej nie wracać się do domu, aby sprawdzić czy zamknąłem drzwi (pomijam fakt, że tracę czas na powrót, albo dzwonienie po sąsiadach).
    W porównaniu do SmartLocków, cena jest śmiesznie niska.
    PS: Fajnie jak kolega podeśle materiały jak trenować pamięć, krótkotrwałą w tym dokładnie kontekście, aby mieć zawsze 100% pewności (w piątek albo w sobotę wieczorem, pamięć ta działa jakoś zawsze gorzej) :)

• #4 25 Sie 2018 20:30
    DiZMar
    Poziom 43  

mongoł2000 napisał:
    Uhmm, ja sobie policzyłem tak: $19 to jakieś 30min zarobkowej pracy w branżach technicznych...

Jeżeli ten gadżet jest dla zarabiających zapewne netto grubo ponad 100 PLN/h to życzę powodzenia w sprzedawalności go. Ilu Polaków zarabia stokilkadziesiąt PLN/h czyli ponad 20 000 PLN/miesiąc? Dla tak zarabiających to i $50 za ten gadżet nie jest wygórowaną ceną. A co?
    mongoł2000 napisał:
    ...
    PS: Fajnie jak kolega podeśle materiały jak trenować pamięć, krótkotrwałą w tym dokładnie kontekście, aby mieć zawsze 100% pewności (w piątek albo w sobotę wieczorem, pamięć ta działa jakoś zawsze gorzej) :)

Wystarczy tylko myśleć co się robi a nie być myślami poza aktualnym otoczeniem.

• #5 25 Sie 2018 20:50
    gulson
    Administrator Systemowy

To Twój projekt? W jaki sposób następuje rozpoznanie, że drzwi zostały zamknięte ? Chodzi o to, aby wziąć jedynie klucz z nakładką do ręki? Czasami biorę kluczyk do ręki, ale niekoniecznie zamykam drzwi ;)

• Mitronik
  • #7 26 Sie 2018 00:22
    marek216

Poziom 43  

To moim zdaniem nie może pokazywać stanu/pozycji zamka.
    Pomimo opis na stronie sugeruje że nie da się przypadkowo wzbudzić procka.

Aby taki stan był sygnalizowany to po stronie wkładki powinien być element kontrolny. Jeśli umieszczenie klucza w zamku powoduje wzbudzenie to jak to się zachowa w otoczeniu kilku kluczy? Z filmu nie wynika aby było coś takiego zainstalowane. Z filmu ogólnie nic nie wynika. Poza tym, że kobieta w pierwszej scenie ma inne klucze, a w drugiej dostaje inne z tym wynalazkiem.

• #8 26 Sie 2018 07:29
    TvWidget
    Poziom 32  

marek216 napisał:
    To moim zdaniem nie może pokazywać stanu/pozycji zamka.

To jest tzw. startup. Wystarczy aby urządzenie działało w sferze medialnej.

• #9 26 Sie 2018 07:44
    marek216

Poziom 43  

@TvWidget co to jest i jakie są założenia marketingowe to ja mam świadomość.
    Mam też nieodparte wrażenie, że możliwości tej zabawki są już na starcie mocno przereklamowane.

"Drobną" wpadkę ze zmianą kluczy pomijam i fakt że "nowymi" kluczami zamka do którego klucz został włożony nie da się zamknąć, choć coś na zielono miga, a nawet nie widać przekręcenia klucza ( bo to fizycznie niemożliwe ).

Więc sorry ale skoro nakręcenie filmu o realnym działaniu gadżetu kogoś przerosło i tworząc film nie wyłapał takich "drobiazgów" to w działanie tego chyba mam prawo wątpić.

mongoł2000 napisał:
    SureKey został zaprojektowany, nieco po „godzinach”, dla mnie samego, ale sąsiedzi i znajomi podpatrzyli pomysł stwierdzając, że również mają ten sam problem. Nie sądziłem, że aż tak bardzo się to spodoba. W sumie to większość moich sąsiadów od razu złożyło zamówienie. I tak, rok później mamy dojrzały produkt, który czeka tylko na produkcje na wielką skalę.

Gadżet podobno fizycznie istnieje i używa go twórca i jego sąsiedzi. Więc dlaczego nie nakręcono czegoś bardziej wiarygodnego, bez takich baboli?

Jest możliwość zamówienia "przedpremierowej" wersji do testów? Jak rozumiem produkcja w wersji "detalicznej" jest realizowana. Jeśli nie indywidualnie to na potrzeby forum zrobimy obiektywne testy :)
    Ja zapłacę i zapewne kolega CMS chętnie przeprowadzi drobiazgowe testy tego urządzenia :D , żeby nie było że ja jestem od początku uprzedzony.

• #10 26 Sie 2018 08:10
    DiZMar
    Poziom 43  

Kolejny gadżet w stylu mini powerbanku uruchamiającego diesle o dużej pojemności nawet w mrozy. Znajdzie się głupi co to kupi. Tych kupujących, może być nawet sporo. W pierwszym półroczu 1700 osób nabrało się na wnuczka, policjanta, prokuratora... Straciło 30 mln zł. Naiwnych nie sieją, sami się rodzą.

• #11 26 Sie 2018 08:13
    marek216

Poziom 43  

DiZMar napisał:

Kolega pewnie nie zauważył ale cena raczej dopasowana jest do klientów w UK, choć w "chiński sposób" podana w dolarach :)
    Dla anglika 19$ to prawie drobne :) w PL z tą ceną nie wróże sukcesów.

DiZMar napisał:
    Znajdzie się głupi co to kupi. Tych kupujących, może być nawet sporo.

Ciekawe ile osób wyłapało że nawet film promocyjny jest trefny :D

• #12 26 Sie 2018 10:30
    DiZMar
    Poziom 43  

marek216 napisał:
    ...
    Ciekawe ile osób wyłapało że nawet film promocyjny jest trefny :D

Ciekawe ile dostał @mongoł2000 za wypromowanie tego gadżetu na forum elektroda.pl? Nie przewidział, że zamiast zachwytu są (delikatnie wyrażając się) krytyczne uwagi od myślących normalnie..

• #13 26 Sie 2018 10:54
    mongoł2000
    Poziom 18  

Nie sądziłem, że Koledzy stwierdzą, że to nie może działać (bo to na prawdę proste urządzenie, tyle że może nieco sprytne) :)
    Otóż działa to z KAŻDYM zamkiem, który działa na zasadzie obracania. Również te nowe - które sam też posiadam. I działa to o wiele lepiej niż sam na początku sądziłem :)

Zasada działania tak jak napisałem opiera się o czujniki typu MEMS (acc/gyro/mag).
    Oczywiście przez długi okres czas układ sobie śpi, bo w użytym układzie można niejako "zaprogramować" na jakie wydarzenie ma czekać - czeka na położenie w zamku oraz na obrót do użytkownika w celu wskazania stanu. Po wybudzeniu z I powodu, MEMS zacznie, w sposób zdefiniowany przez nas, zbierać próbki, a potem wyśle MCU do ich analizy. Po analizie znamy dokładny kierunek obrotu (całą trasę klucza w czasie kiedy znajdował się w zamku).

Cytat:
    Może mierzy siłę nacisku w danym kierunku? Albo jakimś memsem ruchy..
    Tylko ciekawi mnie jak dokonuje się detekcja zamykanie/otwieranie. Bo zależnie czy drzwi są lewe czy prawe, to kręci się w jedną lub drugą stronę by zamknąć

Później porównujemy wyniki analizy z wynikiem kalibracji (obroty w lewo, prawo, ilośc obrotów, położenie magnetyczne, zamek wertykalny lub horyzontalny) - dlatego po pierwszym włożeniu baterii, musimy skalibrować, wychodząc na zewnątrz i zamykając maksymalnie drzwi :)

Cytat:
    To jest tzw. startup. Wystarczy aby urządzenie działało w sferze medialnej.

No nie wiem, w mojej opinii działa bardzo dobrze :) Pomysł jest startupowy, ale doświadczenie już nie. Film jest tylko uzupełnieniem do kampanii na Kickstarter, i używając wyłącznie własnych środków, ciężko znaleźć czas na dogrywanie scen itp. A wg. mnie jak na spędzony nad nim czas, wyszło dobrze :)

Cytat:
    Jest możliwość zamówienia "przedpremierowej" wersji do testów? Jak rozumiem produkcja w wersji "detalicznej" jest realizowana. Jeśli nie indywidualnie to na potrzeby forum zrobimy obiektywne testy :)
    Ja zapłacę i zapewne kolega CMS chętnie przeprowadzi drobiazgowe testy tego urządzenia :D , żeby nie było że ja jestem od początku uprzedzony.

Jak najbardziej :) Wersja developerska jeszcze mi się przyda, więc musimy poczekać na montaż z automatów. Ale na pewno podeślemy do testów :) Niech Kolega zostawi adres w wiadomości do wysyłki, tak abym miał to gdzieś zapisane.

Cytat:
    Jeżeli ten gadżet jest dla zarabiających zapewne netto grubo ponad 100 PLN/h to życzę powodzenia w sprzedawalności go. Ilu Polaków zarabia stokilkadziesiąt PLN/h czyli ponad 20 000 PLN/miesiąc? Dla tak zarabiających to i $50 za ten gadżet nie jest wygórowaną ceną. A co?

Napisałem o specjalistach, którzy są uczestnikami tego forum :) No nie wiem, wg. mnie cena to kwestia indywidualna, a już po 2h od premiery dostaliśmy około 700 zamówień, tylko z Polski (przedział wiekowy 25-45). A prawdopodobnie będzie to też w Wallmart :)

Tak więc, jesli:
    - nigdy nie zastanawiałeś się czy drzwi na pewno zostały zamknięte
    - nigdy nie zostawiłeś drzwi przypadkowo otwartych
    - nigdy nie zostawiłeś przypadkiem klucz w drzwiach od zewnątrz
    - nigdy nie szukasz kluczy
    to produkt nie jest dla Ciebie :) Ale 30-50% ma ten problem i nie chce im się wracać nawet kilka razy żeby sprawdzić drzwi (kradzież na klamkę, otwarte drzwi itp to około 30% - złodziej nie traci czasu i nie chce robić hałasu aby wywalić drzwi itp.).

Cytat:
    Ciekawe ile dostał @mongoł2000 za wypromowanie tego gadżetu na forum elektroda.pl? Nie przewidział, że zamiast zachwytu są (delikatnie wyrażając się) krytyczne uwagi.

Kolega mi przypomina właśnie, że forum jest polskie...i sam sobie będę musiał za promocję zapłacić..
    I jakoś bardziej wolę konstruktywne uwagi niż pochwały, a tu raczej nie każdy sobie od razu uzmysłowił, że nie łamię żadnego prawa fizyki i jest to prostsze niż się wydaje :) heh

Pozdrawiam!

• #14 26 Sie 2018 11:04
    Sam Sung
    Poziom 31  

DiZMar napisał:
    Ciekawe ile dostał @mongoł2000 za wypromowanie tego gadżetu na forum elektroda.pl? Nie przewidział, że zamiast zachwytu są (delikatnie wyrażając się) krytyczne uwagi od myślących normalnie..
    To akurat było banalne do przewidzenia. Pokaż jeden temat na Elektrodzie promujący jakiś produkt, w którym są same zachwyty.
    DiZMar napisał:
    życzę powodzenia w sprzedawalności go. Ilu Polaków zarabia stokilkadziesiąt PLN/h czyli ponad 20 000 PLN/miesiąc?

Fajnie się czyta wypowiedzi znawców polskich realiów, którzy nie wróżą sukcesu z powodu ceny :) Przecież jeśli nawet 99,9% Polaków czegoś nie kupi, bo ich nie stać, ale kupi to pozostałe 0,1% Polaków, to każdemu bym życzył takiego sukcesu.

• #15 26 Sie 2018 11:10
    DiZMar
    Poziom 43  

mongoł2000 napisał:
    ...
    Napisałem specjalistach, którzy są uczestnikami tego forum...

Czyżby rzeczywiście napisałeś o specjalistach?
    mongoł2000 napisał:
    Uhmm, ja sobie policzyłem tak: $19 to jakieś 30min zarobkowej pracy w branżach technicznych...

Ten gadżet jak i mini power banki do rozruchu samochodów podłączane włosowatymi kablami, film w którym raz jest klucz duży a następnie w tych samych rękach mały, raz zarobek w branży technicznej a później okazuje się, że chodzi o specjalistów w branży technicznej jest po prostu niewiarygodny. Jeżeli nawet działa w opisany sposób to rzeczywiście jest tylko dla nie mających życia poza pracą na wysokopłatnych stanowiskach i uważających, że trumna ma kieszenie. :wink: Więcej, więcej, więcej...
    Sam Sung napisał:
    ...
    Fajnie się czyta wypowiedzi znawców polskich realiów, którzy nie wróżą sukcesu z powodu ceny :) Przecież jeśli nawet 99,9% Polaków czegoś nie kupi, bo ich nie stać, ale kupi to pozostałe 0,1% Polaków, to każdemu bym życzył takiego sukcesu.

Przecież mimo zmasowanej kampanii ostrzegawczej o wyłudzeniach "na wnuczka" znajdują się następni naiwni. Przypominam 1700 osób straciło prawdopodobnie bezpowrotnie w ten sposób 30 mln zł w I półroczu 2018 roku.

• #16 26 Sie 2018 11:18
    Sam Sung
    Poziom 31  

@DiZMar, to jak w końcu będzie? Bo się już pogubiłem w Twoich przewidywaniach.
    Porażka, bo za mało jest specjalistów zarabiających >20000 zł/mies?
    Czy sukces, bo "znajdzie się głupi co to kupi"?

• #17 26 Sie 2018 11:20
    DiZMar
    Poziom 43  

Sam Sung napisał:
    ...
    Czy sukces, bo "znajdzie się głupi co to kupi"?

Dokładnie. Co nie oznacza abyśmy robili ohy i ahy.

• #18 26 Sie 2018 16:03
    Robert B
    Poziom 43  

Taniej i skuteczniej wyjdzie to :lol:

• #19 26 Sie 2018 17:22
    Sam Sung
    Poziom 31  

Robert B napisał:
    Taniej i skuteczniej wyjdzie to :lol:

O, następny zwolennik treningu pamięci krótkotrwałej, tym razem wspomaganego farmakologicznie :)
    Warto jednak przeliczyć, czy aby na pewno jest taniej, zanim się palnie bzdurę :)

• #20 26 Sie 2018 17:27
    DiZMar
    Poziom 43  

Może poczekajmy z ostateczną ocena aż kolega CMS przeprowadzi drobiazgowe testy tego urządzenia?

• #21 26 Sie 2018 17:28
    TvWidget
    Poziom 32  

Co jaki czas trzeba wymieniać baterię ?

• #22 26 Sie 2018 17:34
    DiZMar
    Poziom 43  

TvWidget napisał:

Napisane, że
    mongoł2000 napisał:
    ...
    ...

Tylko do równie dobrze może oznaczać 1 miesiąc. Gdyby było bez do to już można by było wymagać. A tak pusta deklaracja.

• #23 26 Sie 2018 17:37
    TvWidget
    Poziom 32  

DiZMar napisał:
    TvWidget napisał:

Napisane, że
    mongoł2000 napisał:
    ...
    ...

Tylko do równie dobrze może oznaczać 1 miesiąc. Gdyby było bez do to już można by było wymagać. A tak pusta deklaracja.

Z tego powodu zadałem konkretne pytanie.

• #24 26 Sie 2018 17:43
    DiZMar
    Poziom 43  

mongoł2000 napisał:
    ...
    Film jest tylko uzupełnieniem do kampanii na Kickstarter, i używając wyłącznie własnych środków, ciężko znaleźć czas na dogrywanie scen itp. A wg. mnie jak na spędzony nad nim czas, wyszło dobrze :)...

Wystarczyło nie zmieniać klucza w czasie nagrywania scen z tą panią.
    TvWidget napisał:
    ...
    Z tego powodu zadałem konkretne pytanie.

Jeżeli klucz z tym gadżetem będzie cały czas leżał w szufladzie i nie będzie używany to żywotność baterii będzie rzędu 5 lat. Jeżeli będzie często używany (kilkanaście-kilkadziesiąt razy dziennie) to po być może paru miesiącach wrócisz do domu a drzwi otwarte, mieszkanie splądrowane a gadżet milczał.

• #25 26 Sie 2018 19:35
    marek216

Poziom 43  

CMSa jeszcze nie zapytałem bo nie mam tego u siebie, twórca dostał dane do wysyłki i do faktury.

mongoł2000 napisał:
    jasne, jak najbardziej taka forma promocji nam pasuje :)
    Zorganizujemy to w wolnym czasie w okresie po kampanii, tak aby wszystko wyglądało tak jak u potencjalnego klienta. Niestety pracy nad kampanią jest sporo :)

Więc jak przyjdzie to porozmawiam z Kolegą CMS czy znajdzie czas na ocenę tego. Ale nie wiadomo kiedy więc mu d..y nie zawracam. Kamil chyba dba aby się nie nudził :)

• #26 26 Sie 2018 20:38
    ppc
    Poziom 15  

DiZMar napisał:

Wobec tego polecam maść przeciwbólową na tylną część ciała za 10zł. 19USD to jest żaden pieniądz. Spróbuj zrobić podobne urządzenie w tej cenie, wdrożyć do produkcji i przeprowadzić kampanie na kickstarterze. Tu to zawsze "za drogo", "nie da się", "po co to komu", a potem nagle się okazuje, że ludziom się podoba i się sprzedaje.

Mi się podoba.
    Autorowi tematy gratuluję pomysłu i życzę sukcesów. Nie daj się ciągnąć w dół przez nieudaczników.

• #27 26 Sie 2018 20:43
    DiZMar
    Poziom 43  

ppc napisał:
    ...
    Wobec tego polecam maść przeciwbólową na tylną część ciała za 10zł...

Problem z zamknięciem mieszkania po wyjściu (zamknąłem czy nie) zdarzył mi się chyba raz i to kilka lat temu. Mam kopę na karku. Jeżeli Ciebie boli to sobie kup. Mnie to nie dotyczy. Nawet nie znam ceny. Ty ją znasz, bo często używasz.

• #28 27 Sie 2018 07:57
    Jogesh
    Poziom 28  

Mi się bardzo podoba pomysł, choć nie zdążyło mi się nigdy zapomnieć zamknąć mieszkania. Zatem produkt nie dla mnie. Znam za to ludzi, dla których byłby idealny. Interesuje mnie, czy procesor się nie wybudza podczas noszenia tego w kieszeni? Skąd wie, że znalazł się w zamku? Czy aby LEDKi się zaświeciły wystarczy obrócić w miarę szybko LEDkami do góry? A może by zrobić, że się np. lekko stuka w klucz?

• #29 27 Sie 2018 10:29
    mongoł2000
    Poziom 18  

Mi może raz się nie zdarzyło, ale chodzi raczej oto, że się zastanawiamy czy zamkneliśmy. Sąsiad wraca się np. kilka razy w miesiącu - a ma do przebycia garaż i 2 piętra :)

Procesor wybudzany jest tylko w momencie po włożeniu klucza do zamka(i kiedy chcemy sprawdzić stan). Przez resztę czasu jest w trybie shutdown (najniższy poziom). Wszystko dlatego, że sam czujnik MEMS ma dosyć zaawansowaną logikę, np: sampluje z częstotliwością 12 Hz (tryb ultra low power) i dopiero jak wykryje pozycję horyzontalną klucza przez x sampli, to wtedy sam przełącza się w tryb zapisu do FIFO i na końcu dane sa wysyłane do MCU, który ma sprawdzić czy na pewno nastąpiło zamknięcie lub otwarcie drzwi.
    Żeby LEDy się zapaliło trzeba jakieś 300ms zatrzymać moduł przed sobą. A i musi to być zmiana np o 180 deg. W rezultacie dosyć rzadko LED mignie. Sprawdzałem kilka różnych wyzwoleń i ten był najbardziej wygodny.
    Stukanie dwukrotne też było sprawdzane i działa to bardzo dobrze, ale tylko wtedy kiedy masz samplowanie >100Hz...a więc większe zużycie energii. Ja to robię przy 12Hz(mniej juz się nie da). Więcej o czujniku: LSM6DH :) Datasheet jest trochę skomplikowany, ale dużo pomaga application note.

• #30 27 Sie 2018 11:06
    TvWidget
    Poziom 32  

mongoł2000 napisał:
    sampluje z częstotliwością 12 Hz (tryb ultra low power)

W tym trybie układ pobiera 24uA. W jaki sposób bateria CR2016 o pojemności 90mAh może wystarczyć na 5 lat ?
    Na ile wystarczy bateria gdy będę nosił klucz w kieszeni przez kilka godzin dziennie ?