Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUDI A3 1.6 - Bardzo zła zawartość spalin zwłaszcza jałowo.

23 Lip 2018 17:31 972 7
  • Poziom 25  
    Dzień Dobry

Już jakiś czas temu kupiłem Audi A3 1.6 102KM z LPG. Samochód dostał nowy rozrząd, filtr, olej. Byłem ostatnio na stacji diagnostycznej ale niestety jedynym mankamentem były spaliny.

Na biegu jałowym lambda 1,308. W dodatku HC na benzynie 700 ppm a na LPG 1200 ppm. Przy obrotach lambda wynosi 1,269 a HC na benzynie spada do 220 ppm a LPG do 180 ppm.

W ostatnim czasie był czyszczony EGR. Co może być przyczyną?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 25  
    Ostatnio zakupiłem kabel diagnostyczny i dzisiaj udało mi się wszystko skonfigurować.
    Odczyt błędów jest taki:
    17851 – czujnik pozycji recyrkulacji spalin EGR – niski sygnał
    17700 – czujnik temperatury silnika ECT – obwód otwarty
    16687 – cylinder 3 wypadanie zapłonów
    16685 – cylinder 1 wypadanie zapłonów
    16688 – cylinder 4 wypadanie zapłonów
    16684 – wypadanie zapłonów
  • Moderator Samochody
    Te spaliny to właśnie wypadanie zapłonów. Przyczyny na odległość nikt nie znajdzie.
  • Poziom 25  
    Czy dobrze myślę, że jeżeli samochód nie ma problemów z zapalaniem to cewkę zapłonową mogę pominąć?
  • Poziom 29  
    Do wymiany na nówki oryginały dwie pierwsze rzeczy z błędów
  • Poziom 25  
    Wsiadłem ostatnio do samochodu. Pokasowałem błędy wypadania zapłonów i reszty, przejeździłem trochę na samej benzynie. Błędy czujnika i EGR wracają, wypadanie na razie bez błędów. Podjadę do mechanika i jeżeli on potwierdzi to wymienię ten EGR i czujnik. Do tego pewnie świece i kable by się przydało.

Czekam na wizytę u mechanika. Jutro mam podjechać do niego. Jednak do tej pory rozgrzałem silnik, zrobiłem adaptację przepustnicy i błąd się nie pojawia lub pojawia się sporadycznie (check engine).
    Chciałem nadmienić też że podczas badania spalin wyszła mi temperatura oleju 32 stopnie. To w bardzo dużej mierze wpłynęło na spaliny.