Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór anteny do Huawei B315

JarekKatowice 23 Lip 2018 17:45 183 11
  • #1 23 Lip 2018 17:45
    JarekKatowice
    Poziom 7  

Witam

Posiadam w ramach umowy z Orange Huawei B315 korzystam z niego w Katowicach ul. Żeliwna
    Proszę pomóżcie mi dobrać antenę z jakiegoś zaufanego sklepu a nie chińską których pełno na alledrogo i z wątpliwą skutecznością.
    Obecnie modem stoi przy oknie. Budynek parterowy. Załączam screeny z LTEWatch
    Dobór anteny do Huawei B315Dobór anteny do Huawei B315Dobór anteny do Huawei B315

0 11
  • #2 23 Lip 2018 17:50
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Jak wyglądają prędkości na każdym z pasm LTE? To FW nie pokazuje CID w LTEWatchH. Sprawdź je przekładając kartę do telefonu LTE z aplikacją Network cell Info i pokaż zakładkę DANE, w niej parametry sygnału i ECI, eNB BTS-a. Test obok routera i za oknem. Najbliższy BTS z kompletem tych 3 pasm LTE Orange jest na Strzeleckiej 9.

0
  • #3 23 Lip 2018 18:00
    JarekKatowice
    Poziom 7  

matek451 napisał:
    Jak wyglądają prędkości na każdym z pasm LTE? To FW nie pokazuje CID w LTEWatchH. Sprawdź je przekładając kartę do telefonu LTE z aplikacją Network cell Info i pokaż zakładkę DANE, w niej parametry sygnału i ECI, eNB BTS-a. Test obok routera i za oknem. Najbliższy BTS z kompletem tych 3 pasm LTE Orange jest na Strzeleckiej 9.

Pasmo 800 najsłabsze prędkości w granicach 5mbit/s następnie 2600 na poziomie 15mbit/s oraz 1800 około 20mbit/s
    W kolejności 4G na zewnątrz, 4G okno, 4G+ na zewnątrz

Dobór anteny do Huawei B315Dobór anteny do Huawei B315Dobór anteny do Huawei B315

0
  • #4 23 Lip 2018 19:00
    matek451

Telefon loguje się do LTE1800Networks na salonie Peugeota, Bocheńskiego 125. LTE800 jest tak jak pisałem na Strzeleckiej 9 i na Dulęby 5. LTE2600 może działać na Strzeleckiej i Kossutha 9. Przy okazji wybierz się z telefonem pod nie i sprawdź z NCI. Okna masz chyba na stronę Bocheńskiego? Warto skupić się na LTE1800 i LTE2600 bo one dają lepsze prędkości. Antena pracująca w paśmie 1800-2600MHz.

0
  • #5 23 Lip 2018 19:01
    JarekKatowice
    Poziom 7  

Dokładniej ten budynek https://goo.gl/maps/F2nRvhqBb5r okno w kierunku Żeliwnej/Mikołowskiej.
    Mam maszt na wysokości jakiś 3m. Kabel z anteny musiałby mieć z 10m. Jaką antenę polecasz 1800-2600MHz?

0
  • #7 13 Sie 2018 23:07
    YarooK
    Poziom 10  

Witam,
    Chciałbym się podpiąć pod temat, bo sprawa taka sama - dzisiaj odebrałem B315 od Orange. Instalacja w domu jednorodzinnym konstrukcji lekkiej w Bytomiu-Miechowicach, ul. Wieniawskiego. Jestem laikiem w tych kwestiach, ale myślałem, że skoro na zwykłym telefonie osiągam LTE na poziomie 30 Mb/s (DL) to na routerze powinno być co najmniej tak samo albo lepiej. A tu kicha - w domu blisko okna mam max 6-7 czasami mniej. Po wystawieniu go za okno osiągnąłem raz 11 Mb. Co powinienem z tym zrobić? Podejrzewam, że antena ale jaka i w którym kierunku? Mam kilka nadajników w okolicy ale nie jestem na żadnej górce więc ich nie widzę (może nie muszę - nie wiem). Pomóżcie proszę, za kilkanaście dni kończy mi się Neostrada, którą zamieniłem na LTE i na razie żałuję...
    aaa, jeszcze jedno, zainstalowałem sobie ten LTEWatch ale nie działa - chyba muszę coś skonfigurować... laptop jest połączony z routerem przez WIFI
    Pozdrawiam
    Yaroo

0
  • #8 13 Sie 2018 23:39
    makosuu

Pokaż screen z LTEWatchH, wystarczy się tam zalogować, ewentualnie w WebUI Ustawienia>Diagnostyka>Informacje o urządzeniu.

0
  • #9 14 Sie 2018 09:08
    matek451

No to spakuj ten router i grzecznie odnieś do salonu Orange, jakie osiągałeś prędkości na Neostradzie. Zanim to zrobisz zobacz czy ten B315 zadziała z http://www.mediafire.com/file/1yz26m6u8gfl16n/E5186_Toolbox_latest_v0.9.zip/file Na pewno tak ale FW i tak nie pokaże CID BTS-a w okolicy Networks ma 3 BTS-y. Na tym na Nickla działa LTE1800 NW i LTE800 T-Mobile, może tez Orange. T-Mobile ma agregację LTE1800+800, Na Frenzla działa tylko LTE1800NW a na Energetyki 11 LTE800 T-Mobile i może Orange. Jak widać infrastruktura Orange jest nędzna i nie ma co liczyć na jakieś mega prędkości. W Toolboxie wymuś po kolei LTE1800 i LTE800 i sprawdź prędkości, router za oknem. Na dodatek wybrałeś słaby sprzęt, bez agregacji pasm LTE-A. W Orange bierze się tylko MF286. Dla porównania pokaz screena z telefonu i aplikacji Network Cell Info, zakładka DANE pokazuje ECI, eNB BTS-a i parametry sygnału oraz pasmo LTE. oferta Orange słaba i droga, dużo lepszą i bez limitu ma T-Mobile, koszt 49/65 zł na m-c i B525 w abonamencie. Najlepsza infrastrukturę w oparciu o 4 pasma LTE ma w tej okolicy Play.

0
  • #10 14 Sie 2018 20:43
    YarooK
    Poziom 10  

Powiem tak, wybrałem to co było możliwe dla mnie do wybrania, nad TMobile się zastanawiałem, ale biorąc pod uwagę ilość usług, które mam z Orange wyszłoby mnie to dużo drożej. Nie czekałem na peany na temat tego rozwiązania ale za rady pt. weź to oddaj dziękuję - nie rozwiązują problemu, tym bardziej, że nie jestem jedynym użytkownikiem B315 od Orange w Polsce. Zapytałem raczej jaką antenę warto zastosować, żeby choć trochę poprawić odbiór sygnału. Wczoraj, gdy pisałem posta, prędkość była daremna - dziś na tym samym ustawieniu mam 26DL/11UL i pięć kresek w menu routera - wczoraj były trzy - ewidentnie wczoraj coś było nie tak.. Poczytałem w międzyczasie o antenach i zastanawiam się czy zastosowanie kierunkowej anteny będzie ok. No i czy wybrać taką na pasmo 1800 czy taką z możliwością skierowania na 1800 lub na 800 MHz BTS. Jeśli chodzi o LTEWatch to nie widzi on routera. z toolboxem jest lepiej - łączy się i czyta go - wygląda to tak:
    Dobór anteny do Huawei B315
    a to screeny z komórki - pomiar zrobiony przed chwilą z okna dachowego w kierunku ul. Energetyki/CH Plejada
    Dobór anteny do Huawei B315Dobór anteny do Huawei B315
    takie prędkości są dla mnie ok - to w zasadzie 4xNeostrada

0
  • #11 14 Sie 2018 21:10
    matek451

Kolego, za moje fachowe porady nic nie płacisz jak ci nie pasują to pytaj w salonie Orange oni ci na bank pomogą , tak samo jak wcisnęli ci router bez agregacji . Dostałeś pełne info jak zrobić testy a ty wyjeżdżasz z kreskami i pokazujesz screena na automacie, nikt nie jest jasnowidzem i nie powie ci na którym z pasm masz te słabe parametry sygnału i niski SINR. Na dodatek brak CID BTS-a ale o tym też uprzedzałem. Aby go sprawdzić tez podałem sposób. Wobec tego widzę że ty jesteś lepszym fachowcem ode mnie i doskonale poradzisz sobie z doborem anteny i ustawieniem jej na konkretny BTS. Życzę ci powodzenia

0
  • #12 14 Sie 2018 21:26
    YarooK
    Poziom 10  

Za Twoje fachowe porady faktycznie nie płacę, ale tak jak napisałem na początku jestem laikiem w tej kwestii i wyjeżdżanie mi na dzień dobry z tekstem "wsadź to sobie " nie pomaga i tyle... Czy możesz mi łopatologicznie wytłumaczyć co mam zrobić, żeby screeny były dla Ciebie jasne? Toolkit zadziałał i zrobiłem screena jak prosiłeś. Z komórki mam zrobić network cell info w tym kierunku?? który screen będzie ok? są tam jakieś wykresy , statystyki i dane...

Dodano po 6 [minuty]:

chyba mam...Dobór anteny do Huawei B315
    o to chodziło?

0
  Szukaj w 5mln produktów