Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kurs Arduino - Podstawy programowania i sprzętu w j.ang. za 34,99zł na Udemy

gulson 31 Lip 2018 13:57 2592 15
  • #1 31 Lip 2018 13:57
    gulson
    Administrator Systemowy

Pierwsza wersja Arduino powstała w 2003 roku i momentalnie stała się platformą numer jeden dla wszystkich domorosłych twórców, hobbystów i elektroników, którzy zaczęli tworzyć projekty od ruchomych przedmiotów po rozwiązania IOT. Wielu przedsiębiorców-inżynierów wykorzystuje Arduino, aby stworzyć pierwsze prototypy swoich produktów.

Naucz się korzystać z platformy Arduino oraz jej programowania, aby tworzyć roboty, interaktywne dzieła sztuki, zabawki, domową automatykę i wiele wiele innych.

Kurs Arduino Programming and Hardware Fundamentals w języku angielskim za jedyne 34,99zł na platformie Udemy.

Czym właściwie jest Arduino?
    Arduino jest bardzo prostym komputerem, który może stać się sercem najróżniejszych projektów IOT tworzonych w zaciszu własnego domu. Z punktu widzenia technicznego Arduino to tylko płytka z mikrokontrolerem oraz dodatkowymi elementami elektroniki, która ułatwia programowanie i wykorzystywanie go w najróżniejszych projektach.

Za pomocą Arduino w zaledwie kilka minut możesz zrobić sterownik dla automatycznego otwierania i zamykania rolet w oknach, stację meteo dostępną przez internet, sterowanie oświetleniem czy też ogrzewaniem w domu. Dzięki Arduino można zrobić dosłownie wszystko!

Najłatwiej zaprogramować Arduino przy użyciu specjalnie do tego przygotowanego programu: Arduino IDE. Środowisko jest niezwykle intuicyjne - zaprojektowano je w taki sposób, aby było przyjazne dla hobbystów i osób niezajmujących się tworzeniem oprogramowania na co dzień.

Arduino nie jest platformą dla każdego, dlatego nie warto rzucać wszystkiego i w ciemno inwestować swój czas. Warto zbadać grunt i sprawdzić, czy nauka programowania płytki Arduino i realizacja projektów jest w naszym zasięgu. A można to zrobić, zapisując się na internetowy kurs w języku angielskim Arduino Programming and Hardware Fundamentals. Nie dość, że poznamy podstawy elektroniki, to jeszcze nauczymy się programować roboty, urządzenia przenośne tzw. Wearables oraz IOT w dogodnym momencie i za naprawdę niewielkie pieniądze.

Kurs, którego wartość rynkowa wynosi 459,99 zł, jest obecnie dostępny za 34,99zł i raczej nie ma co oczekiwać większego zejścia z ceny. Te 34,99 zł to po prostu okazja, nawet z myślą o przyszłych działaniach - nawet w promocyjnej cenie dostajemy dożywotni dostęp.

Dlaczego akurat ten kurs? Jest on prowadzony przez doświadczonego elektronika i porusza świeże zagadnienia. Do tego jest wysoko oceniany (4,6/5) i pozytywnie komentowany przez ponad 3 tys. osób, które ukończyły ten kurs.
    Prowadzący zapewnia, że po ukończeniu kursu będziemy znać podstawy Arduino oraz programowania w C/C++ , tworzyć działające obwody w oparciu o płytki prototypowe, umieć kontrolować czujniki, programować roboty, budować urządzenia Internet of Things (IoT) z użyciem Arduino, pisać programy realizujące proste zadania matematyczne, sterować oświetleniem LED oraz silnikami.

Kup teraz kurs Arduino (w języku angielskim)

Zobacz inne kursy IT (także w języku polskim)

Kurs Arduino - Podstawy programowania i sprzętu w j.ang. za 34,99zł na Udemy

Artykuł sponsorowany

0 15
  • Mitronik
  • #2 31 Lip 2018 15:42
    siewcu
    Poziom 34  

Jeśli startuję od zera to czy nauczy mnie to działania z Arduino?

1
  • Mitronik
  • #3 31 Lip 2018 17:03
    nici
    Poziom 34  

siewcu napisał:
    Jeśli startuję od zera to czy nauczy mnie to działania z Arduino?

Biorąc pod uwagę popularność adruino i masę informacji jaka jest w sieci i w postaci filmów na YT, płacenie choćby 1zł za kurs jest wydaniem kasy w błoto.

Z samych filmików załapiesz tle, że zrobienie blinka ogarniesz moment.

1
  • #4 31 Lip 2018 17:23
    siewcu
    Poziom 34  

Chodzi o trochę więcej niż blink ;) to pikuś w porównaniu z wybujałą fantazją, choć rzekomo technicznie do zrealizowania... A o ten kurs pytam tylko dlatego, że zakładam, że to jest posortowane w kolejności nauki - bo jeśli nie, to nie ma sensu tego kupować. Chodzi tylko o poprowadzenie co w kolejności robić, nic więcej.

0
  • #6 31 Lip 2018 18:42
    gulson
    Administrator Systemowy

Są to podstawy, ale też bardziej zaawansowane rzeczy.
    Tutaj masz:
    7 godzin filmów na życzenie
    94 artykułów
    Całkowity dożywotni dostęp
    Dostęp na urządzeniach mobilnych i telewizorach
    Certyfikat ukończenia

Najlepsze dla mnie jest dostęp przez wygodną aplikację udemy, dzięki temu leżę sobie na plaży i wygodnie czytam czy słucham.
    Poza tym zawsze możesz zwrócić. Cena jest śmiesznie niska. Są też inne kursy, to tylko przykład, aby zainteresować się udemy.
    Zobacz inne kursy IT

Wiem, że brzmi, jak sponsorowany komentarz, ale przetestowałem sam udemy zanim nawiązaliśmy z nimi współpracę :)

0
  • #7 31 Lip 2018 18:44
    TechEkspert
    Redaktor

Ciekawa sprawa, chociaż nie do końca wierzę w tą obniżkę 92% :) to cena jest akceptowalna,
    produkt tego typu np. w ilości 10szt byłby też ciekawą pozycją sklepiku elektroda.pl - gadżety za punkty: https://www.elektroda.pl/rtvforum/shop.php

Ciekawą opcją w pakiecie na tej stronie mogłaby być np. możliwość skonsultowania się np. przez 30 dni po zakończeniu kursu z autorami, ale na to musieliby mieć zasoby ew. bazę wiedzy, albo społeczność tak jak elektroda.pl.

0
  • #8 31 Lip 2018 18:45
    gulson
    Administrator Systemowy

Masz rację z tymi gadżetami i nie byłoby kosztów przesyłki, bo są kolejne podwyżki cen wysyłek :(
    Tak czy inaczej warto się edukować i nie tylko w Arduino, stąd warto zobaczyć inne kursy IT

0
  • #9 31 Lip 2018 19:12
    Jawi_P
    Poziom 33  

nici napisał:
    Biorąc pod uwagę popularność adruino i masę informacji jaka jest w sieci i w postaci filmów na YT, płacenie choćby 1zł za kurs jest wydaniem kasy w błoto.
    Z samych filmików załapiesz tle, że zrobienie blinka ogarniesz moment.

Po pierwsze:
    Cytat:
    Artykuł sponsorowany

Po drugie:
    Tu nie chodzi tyle o zakres wiedzy, w necie znajdziesz wszystko.
    Chodzi o formę, jakość przekładu, filmów, usystematyzowanie wiadomości.
    Często, nie wiem jak w tym kursie, ale innych kursach płatnych masz rożne formy wsparcia.
    Darmowy kurs to inny poziom dostępności, to reklamy, często udostępnienie Twojego adresu mailowego, często masa błędów. Oczywiście są rożne kursy i ich poziomy.
    Nie uogólniajmy, że za nic nie warto płacić, bo są kursy za które warto. A to czy ktoś chce wydać, czy poszukać sam, to jego zmartwienie.
    Nie wymagajmy by wszystko jak leci było za darmo, bo tak nie jest.
    Tylko forma płatności się zmienia.

p.s. Może jestem trochę dziwny, może naiwny.
    Ale jakoś nie pasuje mi: "nie warto, są inne za darmo" w momencie, kiedy dzięki takiemu sponsoringowi forum się rozwija i gadżety lądują na półkach.
    To tak jakbym będąc brokerem ubezpieczeniowym wytykał same wady towarzystw ubezpieczeniowych. :)
    Warto krytykować, jeżeli artykuł zataja fakty, podaje nieprawdziwe informacje etc.
    Już mieliśmy takie kwiatki na forum, wtedy krytyka jest oczywista.
    Gdyby krytykować "Energy Saver" to rozumiem, bo takiemu forum nie przystoi ;)

0
  • #10 01 Sie 2018 09:13
    nici
    Poziom 34  

Ja np. zacząłem z arduino od filmów na YT i internetu , od zera. Nie uważam się za programistę ale wiem jak co działa i jak uruchomić ciekawe rzeczy.

0
  • #11 01 Sie 2018 18:51
    pawelpal2
    Poziom 1  

Na Udemy jest funkcjonalność zadawania pytań - Q/A - wielokrotnie korzystałem. Instruktorzy tworzą bazę wiedzy - z reguły są to pytania rozszerzające sam kurs - później dogrywają na bazie tych pytań dodatkowe lekcje.

0
  • #12 02 Sie 2018 11:12
    VaM VampirE
    Poziom 16  

Na udemy czasami są fajne kursy, ale z tymi promocjami to jest tak że są zawsze ^^
    Czasami 34zł, czasami 43, czasami 37, nadzień ojca, matki, babci, pasa, lenina, gagarina :)
    Ogółem kupić coś za pełną cenę to trzeba się nieźle postarać, albo być lemingiem do potęgi.

Co do kursów arduino, to darmowe w sieci + fora, wyjdzie taniej i lepiej, do tego za 35zł kupi dwa porządne klony arduino w pełni zgodne z uno 3 z ebaya.

0
  • #13 03 Sie 2018 06:27
    Matheu
    Poziom 19  

VaM:
    Nie próbowałem jeszcze na Udemy, ale tak naprawdę to 35zł to nie pieniądz... Przeliczasz to na płytki/klony...

Elektornika (tzn urządzenia) dziś są tanie, dziś cenna jest <wiedza> i to co z dostępnych rzeczy można/ warto wybrać. Na Youtube jest ileś-set-tysięcy filmików (tylko część jest o elektronice). Ile z tych filmików to śmieciaki, nie warte nawet groszaka?
    Oczywiście są też fajne, wartościowe kanały (np ElektroPrzewodnik, RS)

Nie przepadam, za tzw "Artykuł Sponsorowany", ale tym razem spory (+) dla Gulsona za wstępną selekcję, tego co jest promowane na Elektrodzie;)

0
  • #14 12 Sie 2018 16:54
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

nici napisał:

Z takim podejściem, to nawet nie warto chodzić do szkoły. Wszystkiego można się samemu nauczyć i nawet samemu odkryć. Tyle, że zajmie to parę tysięcy lat :)
    Oczywiście w necie jest wiele materiałów za darmo i jeśli ktoś ma nadmiar wolnego czasu, który nic go nie kosztuje, to można samemu sobie pogooglować, a następnie spędzić kolejne dziesiątki, może setki godzin, na próbach usystematyzowania tych informacji. Można też zapłacić te kilkadziesiąt złotych za gotowca, w którym zapewne to wszystko ktoś już zrobił za nas. W efekcie mamy na tacy poukładaną, gotową do użycia wiedzę, której nie trzeba szukać, weryfikować, googlować itd. Biorąc pod uwagę, że większość ludzi w Polsce zarabia co najmniej kilkadziesiąt zł na godzinę, to jeśli kupno takiego kursu miałoby mi zaoszczędzić ponad godzinę pracy (a mogę się założyć, że tak jest) to już jestem do przodu.

1
  • #15 13 Sie 2018 12:04
    nici
    Poziom 34  

tmf napisał:
    Z takim podejściem, to nawet nie warto chodzić do szkoły. Wszystkiego można się samemu nauczyć i nawet samemu odkryć.
    Są ludzie co i po szkole się do niczego nie nadają.

1
  • #16 20 Paź 2018 21:01
    yarogniew
    Poziom 6  

Jestem w trakcie kursu "Complete Python Masterclass" Tim Buchalka, Jean-Paul Roberts. Muszę powiedzieć, że poza nowymi informacjami, bardzo systematyzuje mi on wiadomości, które już posiadałem. Poza tym niezwykle ważną sprawą jest (dobrowolny) udział w tak zwanych challenge i quizach podsumowujących partie materiału. Dodatkowo jest możliwość ciągłego kontaktu z autorami kursu (to działa, sprawdzają kody i naprawdę pomagają). Do tego można sobie ściągnąć odcinki kursu i wziąć na plażę na tablecie na przykład.;) W przypadku mojego kursu jedyna rzecz, która trochę przeszkadza, to dykcja i szybkość wypowiadania słów przez Buchalka. Radzę zwrócić na to uwagę zanim zapłacicie.;)

0