Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hikvision nvr 104m a/4p nie widzi kamery prze POE

04 Lis 2018 21:50 504 15
 • Poziom 9  
  Witam serdecznie mam problem ze znalezieniem kamery przez Nvr Poe z oddzielnym zasilaniem , nie jest też widziana przez SADP natomiast dziła przez Wifi i widzi ją nvr , kamera nie jest Hikvision ??
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Yyyy że co? Napisz to bardziej zrozumiale. Podaj modele sprzetów.
 • Poziom 9  
  Wiec posiadam hikvision nvr 104m a/4p oraz jedną kamere ip nieznanej firmy rejestrator znajduje kamere kiedy działa przez wifi oczywiscie po wpisaniu adresu ip natomiast kiedy podłącze ją przez wejscie Poe rj45 rejestrator nie widzi kamery ani też nie moge znaleść kamery przez aplikacje SADP w laptopie
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Nie Hikvision, tylko HiWatch.
  Czy ten rejestrator posiada w ustawieniach sieciowych dwie różne karty sieciowe?
  Jakie ma tam ustawienia adresów IP?
  Jaki adres ma rejestrator, a jaki kamera po podłączeniu do WiFi?
  I jak jest to podpięte skoro masz kamerę podłączoną pod WiFi? Narysuj jakiś schemat, albo opisz to tak, aby można to było jakoś ogarnąć.

  Możesz też używać kropek, przecinków itp.
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  Jeśli po wifi widzi to wejdź w konfiguracje kamery przez przeglądarkę i ustaw jej na porcie LAN adres IP z tej samej puli co IP rejestratora, zapisz odłącz wifi podłącz po LAN i próbuj dodać.
 • Poziom 9  
  Wydaje mi sie ze rejestrator posiada tylko jedną karte sieciową ale nie jestem pewien , kamera działa też bez rejestratora np na swojej aplikacji Przez tel i posiada ip 192.168.1.20 router ma ip 192.168.1.1
  A rejestrator 192.168.1.5 natomiast kiedy podłacza sie kamere przez lan do rejestratora kamere nie moge znaleść w żadnym użadzeniu ani aplikaci

  Rejestrator jest podłączony przez lan do routera a kamera działa przez wifi oraz działa kiedy podłacze ją przez lan do routera natomiast po podłączeniu do rejestratora przestaje być rozpoznawana
 • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  To jej ustaw na porcie LAN jakieś wolne IP np 192.168.1.6 (jeśli jest wolne)
 • Pomocny post
  Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
  A jakieś inne ustawienia tej kamery ?
 • Pomocny post
  specjalista-kamery przemysłowe
  Internal NIC IPv4 Address / Adres IPv4 wewn. NIC – ustawienie adresu IP rejestratora od strony wbudowanego switch'a PoE.
  Czyli kamera powinna dostać adres np 192.168.254.20 i brame zapewne 192.168.254.1.
 • Poziom 18  
  Masz inny adres ip wbudowanego switcha Poe.
 • Poziom 9  
  Wszystko działa Dziękuję za pomoc
 • Poziom 26  
  Tak tylko wyjaśniająco HIWATCH to jest HIKVISION (seria), co do NVR z PoE to PoE realizowane jest w oparciu o dodatkową switch PoE zabudowany w NVR, a więc będzie miał odmienną adresację niż karta lanu w NVR.
 • Poziom 9  
  Dziękuję za wyjaśnienie natomiast mam teraz pytanie czy jest możliwość połączenia się z którąś kamerą poprzez Np ip ale nie przez Ip rejestratora ( ip rejestratora ma ip 192.168.1.5 i można wejść przez stronę internetową natomiast kamery maja ip 192.168.254.20 i 22 ale nie da sie wejść bezpośrednio do kamer przez stronę )
  I teraz najważniejsze pytanie czy można mieć podgląd do rejestratora nie mając stałego ip , ten monitoring chce zamontować w miejscu gdzie będę musiał korzystać Z jakiej sieci internet na kartę np. Play lub Plus .

 • Poziom 43  
  hugo2802 napisał:
  czy można mieć podgląd do rejestratora nie mając stałego ip

  Kolega poczyta instrukcję - jest tam opisane jak działa chmura/p2p.
 • Pomocny post
  Poziom 26  
  @hugo2802 tylko przez NVR, logujesz się i tam masz zakładkę z kamerami (są tam linki bezpośrednio przekierowującej na GUI kamery).