Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ranking elektronarzędzi akumulatorowych i 230V

Jan_Werbinski 11 Lis 2018 05:19 327 1
  • #1 11 Lis 2018 05:19
    Jan_Werbinski
    Poziom 32  

Mój prywatny ranking elektronarzędzi. Zapraszam do publikacji swoich.

Akumulatorowe, które polecam.
    1. DeWalt 18V 9szt. Część ma silniki bezszczotkowe. Ogólnie rewelacja. Zero awarii, ale nie katuję ich zbytnio. Do ciężkiego kucia wybieram coś na 230V chociaż może niepotrzebnie je oszczędzam?
    Używam akumulatorów oryginalnych oraz podróby z Aliexpress i Allegro. Działają poprawnie, ale akumulatory nieoryginalne mogą być niebezpieczne z powodu prymitywnej elektroniki. Nie zostawiał bym ich na noc w ładowarce. Zresztą to się dotyczy każdej podróby oryginalnego. Pojemność podróbek wydaje się być zgodna z deklarowaną, nie widać różnic w czasie i jakości pracy.

2. Milwaukee 12V (M12).
    Mam wkrętarkę, wiertarkę i ostatni nabytek lutownicę. Polecam zwłaszcza tą lutownicę. Nagrzewa się niemal natychmiast i jest bardzo wygodna. Przestałem używać innych. Akumulatory mają podobno licznik włożeń do ładowarki - po 2000 przestaną działać nawet jeśli są sprawne cele.

3. Ryobi 18V 4szt.
    Niby tania marka, ale akumulatory droższe niż u DeWalta. Niektóre narzędzia też są podobnie drogie jak lepszych firm, a niektóre kilka razy tańsze. Niekiedy są lepsze od droższych np. gwoździarka Ryobi jest bardziej niezawodna od DeWalt. Myślę że to najtańszy akumulatorowy sprzęt, który jest dobry. Najlepszy stosunek ceny do jakości. Polecam np. pistolet do kleju na gorąco.
    -----------------------------------
    230V
    1. Makita 4 szt.
    Ulubione elektronarzędzia sieciowe. Jeszcze mi się żadne nie zepsuło, a młotowiertarkę HR2610 używam nawet do wiercenia koronowym 85mm w betonie. Grzeje się, parzy w ręce ale działa niezawodnie. Z innych narzędzi również jestem zadowolony. Nie są drogie. Porządne odlewy wzmacniane włóknem szklanym.

2. Bosch niebieski. Mało używam i na razie działa. Widać lepsze wykonanie niż serii zielonej.

3. Dedra. Działa, tanie, ale drugi raz bym nie kupił. Oczekuję większej sztywności i precyzji np. od wiertarki kolumnowej.
    Przeciętne
    1. McAllister
    Mam doświadczenie z używaniem ich starego sprzętu na NiCd i może być nieaktualne, ale skutecznie się zraziłem. Urządzenia sieciowe 230V działają poprawnie.
    Nie polecam.
    1. Black&Decker
    To chyba najgorszy sprzęt udający markowy. Używana sporadycznie kątówka przestała działać. Inni też na to narzekają. Nie polecam.

2. Bosch zielony.
    Kiepskie wykonanie w cenach jak za coś markowego. Psuje się wszystko. Obecnie użytkuję jedynie ich laser dookólny i na razie działa. Jednak unikam tej marki.

3. Einhell
    Młotowiertarka ciężka >3kg zepsuła się po kilku dniach - nie można było zablokować obrotów wiertła. Deklarowana energia kucia nijak nie pasowała do rezultatów. Młotowiertarką DeWalt o połowie energii i masy kułem znacznie skuteczniej.
    Inny ich sprzęt też miał poważne wady, np. oringi które pękają po kilku latach itp. Nie chcę tego za darmo.
    Kwiatki

Makita 18V ma wredne akumulatory, które pamiętają jednorazowy stan zbyt niskiego napięcia. Elektronika nie pozwoli ich ponownie naładować. Zmusza do wyrzucenia sprawnych akumulatorów.

Parkside z Lidla ma zdaniem niektórych bardzo dobry stosunek ceny do jakości. 200 zł za wkrętarkowiertarkę z akumulatorem litowym i ładowarką to bardzo tanio.

0 1
  • #2 11 Sty 2019 12:48
    krystekwolf
    Poziom 8  

Jan_Werbinski napisał:
    3. Ryobi 18V 4szt.
    Niby tania marka, ale akumulatory droższe niż u DeWalta. Niektóre narzędzia też są podobnie drogie jak lepszych firm, a niektóre kilka razy tańsze. Niekiedy są lepsze od droższych np. gwoździarka Ryobi jest bardziej niezawodna od DeWalt. Myślę że to najtańszy akumulatorowy sprzęt, który jest dobry. Najlepszy stosunek ceny do jakości. Polecam np. pistolet do kleju na gorąco.

Tak się składa, że z ryobi mam dwa pistolety ;) Ten, o którym piszesz i drugi do malowania. Oba są naprawdę w porządku. No i rzeczywiście system akumulatorowy daje radę. I przez to, że mają one+ można na tych akumulatorach zaoszczędzić, bo wystarczy kupić 2-3 i potem tylko narzędzia.

0