Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skrzynia basowa popaka :)

Popak 01 Sep 2005 17:50 23111 5
  • Witam

Chciałem wam przedstawić moją konstrukcję. Jest to skrzynia basowa :)
    Skrzynie basowa zbudowałem bo brakowało mi basu w ałcie.
    Kupiłem ten głośnik za atrakcja cenę ale nie wiem jakie ma parametry wiem tylko że pasuje do skrzyni 42litry, ma 500W/250Wrms 4ohmy.

Napęd :)

Jednostka sterująca to radio Clarion na kasety gdzie do radyjka jest podłączona zmieniarka CD na 6 płyt (Clarion), wzmacniacz Kenwooda 150W mostek, 4 głośniki Pionieera 80W (wzmacniacz napędza tylko skrzynie basową)

Budowa:

Skrzynia jest zrobiona z płyty wiórowej 19mm sklejona i skręcona. Wylot BasReflex o średnicy 10cm i długości 15cm. Głośnik Splash 30cm. Skrzynia ma 40litrów i tył skrzyni jest ścięty pod skosem. W środku jest tylko wytłumiona tylnia ścięta ścianka specjalna pianką piramidkową :) . Cała skrzynia jak widać jest obita czarnym kocykiem.

Odsłuch:

Jak już napisałem że głośnik kupywałem w ciemno bo nie znam parametrów jego :( ale jak już skoczyłem przyszedł czas na uruchomienie go :) i tu moje ogromnie zdziwienie!!! :D :D :D głośnik gra suuuper!!! Bass jak dla mnie jest soczysty :) ale robi nie złe trzęsienie ziemi.
    Jak mi się uda to zamieszczę próbkę odsłuchu.

Cennik:

Głośnik – Używany kupiony w Niemczech 50zł :)
    BasReflex - 5zł
    Złącze – 5zł
    Dywanik – 20zł/2m Kwadrat
    Resztę miałem i jak widać 80zł mam skrzynie basową :) z której jestem bardzo zadowolony!!!

Fotki:

Ps. Sory za jakość zdięć.

Pozdrawiam

Cool? Ranking DIY
    Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
    About Author
    Popak
    Moderator on vacation ...
    Popak wrote 2762 posts with rating 256, helped 97 times. Been with us since 2003 year.
    djandriu
    Level 27  
    Bardzo fajna i pomysłowa konstrukcja , jedynie moim zdaniem przydałby się grill na głośnik bo te śruby troszeczke psują wygląd. Ogulnie to nie pogardził bym takim w aucie :)
    Popak
    Witam

Gril będzie aluminowy (chromowany) ale zbieram na niego kase :)

Pozdrawiam
    Rademal
    Level 20  
    Jak to gra? Pojęcie względne wydawać się TOBIE moze ze gra super. Moim zdaniem obudowa za duza i subik dudni
    chaka
    VIP Meritorious for electroda.pl
    40l na 12" to nie jest za duzo.. chyba ze te ten glosnik to jakis niezly wynalazlek.
    Popak
    Rademal wrote:
    Jak to gra? Pojęcie względne wydawać się TOBIE moze ze gra super. Moim zdaniem obudowa za duza i subik dudni

Wydawać sie może kto sie nie zna albo komus innemu ....
    Dla mnie gra dobrze. Jak uda sie to zamieszcze prubke. To sie przekonasz a narazie nie mów że obudowa jest za duża. Bo głosnika 30cm nie wsadze do 20litrowej budy :D
    Jak mi radziłeś w innym poscie:
    Code:
    a bym dał 30-35 i bass reflex 8cm i próbował.

Zrób taka 35itrowa i zmniejszaj przez wklejanie płyt mdf czy paździezowej i słuchaj!
    Zamknięta do 25litrów Wink to tak na okooo

To skopiuj ten adres i zobacz :) >http://www.duw.de/shop/(3a5if555e2zfrx45vh4fyz45)/Detailview.aspx?id=69234<

Ps. jak ktoś nie zna firmy to odrazu polacy mówią że BE i Chinszczyzna i dla tego takich ludzi nie rozumiem :| Tak samo z telefonami ale to juz inny temat.

Pozdrawiam :D