Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Brak reakcji komputera na przycisk power, uszkodzony zasilacz

02 Gru 2018 14:04 315 25
  • Poziom 16  
    Witam!

Mam pewien problem ze swoim komputerem stacjonarnym.

Specyfikacja:
    Zasilacz ATX Aerocool 500W 80+
    AMD Phenom II 965 4x3.4Ghz
    P造ta Gigabyte GA970A-UD3
    Dysk WD Caviar Blue 500GB
    8Gb ram(4x2GB 1333Mhz)
    Geforce GTX560Ti

Od pocz徠ku... Komputer przez okres ~3 miesi璚y nie by uruchamiany. W ten weekend a dok豉dniej w pi徠ek wyczy軼i貫m go(rozebra貫m go prawie do 0, w陰cznie z zasilaczem), na這篡貫m past ch這dz帷a na procesor i kart graficzn i z這篡貫m w ca這嗆. Jako, 瞠 przycisk reset uleg uszkodzeniu odpi掖em przewody od niego i wyci庵n掖em go, aby w najbli窺zym czasie zakupi drugi. Podczas pierwszego uruchomienia komputera zgra貫m wszystkie cenne pliki na drugi no郾ik i za pomoc MHDD rozpocz掖em proces zerowania i remapowania dysku(by這 kilka sektor闚 do remapu). Wszystko przebieg這 pomy郵nie, zainstalowa貫m windows 7, pobra貫m podstawowe rzeczy w tym sterowniki, antywirus etc... Mia貫m jeszcze dwa dyski kt鏎e chcia貫m wyzerowa i sprawdzi czy znikn掖 z nich bad sektory, ale jednak mimo zerowania bad sektory zosta造... tak wi璚 da貫m sobie spok鎩 i z powrotem podpi掖em stary dysk. Zainstalowa貫m COD 4, bo akurat mia貫m t gr pod r瘯 i chcia貫m sprawdzi jak b璠 zachowywa si temperatury na nowej pa軼ie... Pogra貫m mo瞠 z 15 minut i w obudowie co strzeli這 oraz b造sn窸o na niebiesko i komputer si wy陰czy(nie chcia si ju drugi raz w陰czy). Rozebra貫m go ponownie, wyj掖em prawie wszystko w poszukiwaniu usterki i nic... Po rozebraniu zasilacza dopiero poczu貫m nieprzyjemny zapach... Pr鏏owa貫m pod陰czy go na kr鏒ko, ale nie reaguje, jedynie s造cha "cykni璚ie" podczas zwierania pin闚. Mam rozumie, 瞠 zasilacz jest do wyrzucenia? Druga sprawa, to czy pope軟i貫m gdzie b陰d? Mo瞠 nie mo積a od陰cza przycisku reset? Kiedy mi m闚iono, 瞠 ten zasilacz jest na "styk" do tego komputera. Nawet je郵i kupi drugi zasilacz, to mo瞠 on znowu ulec spaleniu je郵i co 幢e zrobi貫m... A to ju by這by kosztowne...

Je郵i zasilacz do wymiany to jaki polecacie?

Dzi瘯uj i Pozdrawiam!

EDIT:

Doszuka貫m si uszkodzonego elementu dioda D5
    Brak reakcji komputera na przycisk power, uszkodzony zasilacz
  • Poziom 28  
    Pod陰cz p造t bez grafiki, pami璚i i dysk闚, powinien zareagowa kodem d篤i瘯owym wskazuj帷ym na brak pami璚i i karty graficznej je瞠li si obudzi uzupe軟ij pami耩 i u篡j zwyk貫j karty graf PCI
  • Poziom 16  
    Mam drugi zasilacz ze starego komputera Modecom Feel 400W. Wiem, 瞠 to niebezpieczne pod陰cza zasilacz z czarnej listy... Mo瞠 jednak zaryzykowa pod陰czenie samej p造ty i sprawdzi czy wszystko z ni w porz康ku?

Doda貫m zdj璚ie w pierwszym po軼ie.

Pozdrawiam!
  • Poziom 28  
    Je郵i jest sprawny niczym nie ryzykujesz.

• Poziom 43  
    mieszaczwcz napisa:
    Pod陰cz p造t bez grafiki, pami璚i i dysk闚, powinien zareagowa kodem d篤i瘯owym wskazuj帷ym na brak pami璚i i karty graficznej je瞠li si obudzi uzupe軟ij pami耩 i u篡j zwyk貫j karty graf PCI

Do CZEGO?
    Skoro zasilacz jest uszkodzony mo瞠 "dobi" reszt podzespo堯w!!!
    Warlok18 napisa:
    Mam drugi zasilacz ze starego komputera Modecom Feel 400W. Wiem, 瞠 to niebezpieczne pod陰cza zasilacz z czarnej listy... Mo瞠 jednak zaryzykowa pod陰czenie samej p造ty i sprawdzi czy wszystko z ni w porz康ku?

Je郵i sprawny mo瞠sz spr鏏owa.
  • Poziom 23  
    Nie s康z by p造ta g堯wna uszkodzi豉 zasilacz. Zamontuj sprawny zasilacz to wszystko si wyja郾i.

• Poziom 43  
    smyk55 napisa:
    Nie s康z by p造ta g堯wna uszkodzi豉 zasilacz.

Wiesz czy nie posz這 wi瘯sze napi璚ie w momencie uszkodzenia zasilacza?
  • Poziom 23  
    sosarek napisa:
    Wiesz czy nie posz這 wi瘯sze napi璚ie w momencie uszkodzenia zasilacza?
    Zauwa, 瞠 pisa貫m o p造cie a nie o zasilaczu dlatego proponuj podpi望 sprawny wtedy si zobaczy czy np zasilacz tak jak sugerujesz nie uszkodzi p造ty.
  • Poziom 16  
    Ten zasilacz chyba nie b璠zie pasowa do tej p造ty... Brakuje w nim jednego z陰cza 4 pinowego. Chyba, 瞠 da si wyprowadzi je z wolnych molex闚?
  • Poziom 28  
    A na zwyk貫j grafice PCI nie spr鏏ujesz, od razu wyeliminujesz uszkodzenie lub przeci捫anie zasilacza przez GTXa
  • Poziom 23  
    Warlok18 napisa:
    Brakuje w nim jednego z陰cza 4 pinowego. Chyba, 瞠 da si wyprowadzi je z wolnych molex闚?
    Wszystko si da je郵i wiesz co robisz, znasz sprz皻 i jak w Twoim przypadku wiesz o co chodzi z tym z陰czem 4 pinowym. Lepiej jednak podpina zasilacz taki jaki jest odpowiedni kiedy nie wiemy w jakim stanie jest reszta.

Dodano po 3 [minuty]:

mieszaczwcz napisa:
    A na zwyk貫j grafice PCI nie spr鏏ujesz, od razu wyeliminujesz uszkodzenie lub przeci捫anie zasilacza przez GTXa
    Kolega daj帷 Ci rad jednocze郾ie sugeruje jaka metodyka podczas napraw powinna by przyj皻a - pozby si w pierwszym uruchomieniu tego co nie jest do sprawdzenia p造ty konieczne.

• Poziom 43  
    mieszaczwcz napisa:

Skoro zasilacz jest uszkodzony ma "dobi" reszt?
    CZYTAJ UWA烤IE zamiast pisa bzdury - no chyba 瞠 zakupisz Autorowi podzespo造 kt鏎e ulegn uszkodzeniu po zastosowaniu si do Twoich porad.
    Warlok18 napisa:
    Po rozebraniu zasilacza dopiero poczu貫m nieprzyjemny zapach... Pr鏏owa貫m pod陰czy go na kr鏒ko, ale nie reaguje, jedynie s造cha "cykni璚ie" podczas zwierania pin闚
  • Poziom 16  
    Pod陰czy貫m drugi zasilacz i p造ta wyda豉 jaki tam d德i瘯... Czyli mam si cieszy? Je郵i wynika z tego, 瞠 to zasilacz, to czy wlutowanie nowej diody wchodzi w gr? Obejrza貫m p造tk z obu stron i nie wida 郵adu wypalenia...

Pozdrawiam!

• Poziom 43  
    Jaki d德i瘯?
    Czy podpi掖e monitor, system si uruchomi?
  • Poziom 23  
    Warlok18 napisa:
    Pod陰czy貫m drugi zasilacz i p造ta wyda豉 jaki tam d德i瘯...
    Nie jest tak 幢e tylko co to ma znaczy "p造ta wyda豉 jaki tam d德i瘯". Napisz jaki bo d德i瘯i te co znacz.
  • Poziom 16  
    Od陰czy貫m wszystko z p造ty opr鏂z procesora. Uruchomi貫m jedynie, aby us造sze d德i瘯(3 szybkie pikni璚ia) i od razu wy陰czy貫m.

• Poziom 43  
    Trzykrotny oznacza brak pami璚i RAM - ale to znak ze p造ta dzia豉 - czy w pe軟i oka瞠 si dopiero po uruchomieniu.
  • Poziom 16  
    Kolejne pytanie, czy warto to naprawia? Mam sprz皻 i mo磧iwo軼i, 瞠by wlutowa druga diod... Tylko pytanie czy warto? Mo瞠 by tak 瞠 co jeszcze poza ni si uszkodzi這 i tego nie wida dop鏦i si nie uruchomi po naprawie i dalej b璠zie 幢e?

Pozdrawiam!

• Poziom 43  
    Je郵i uszkodzona dioda to co wi璚ej mog這 zosta uszkodzone - w ciemno mo積a tylko gdyba.
    Za 50-70z. na All... znajdziesz u篡wane markowe zasilacze Fortona, Chiefteca...
  • Poziom 23  
    Warlok18 napisa:
    Tylko pytanie czy warto? Mo瞠 by tak 瞠 co jeszcze poza ni si uszkodzi這 i tego nie wida dop鏦i si nie uruchomi po naprawie i dalej b璠zie 幢e?
    Mo積a podj望 pr鏏 naprawy zasilacza. co uszkodzone nikt z nas Ci nie powie. Miernik do r瘯i i mo積a zaczyna zabaw. Zasilacz mo積a naprawi bez jego pod陰czania do komputera
  • Poziom 16  
    Osobi軼ie i tak kupie nowy zasilacz, bo zwyczajnie temu ju nie zaufam:) Ale przyda mi si do innych cel闚 je郵i tylko zadzia豉... Tak w豉郾ie my郵a貫m 瞠by kupi jaki u篡wany zasilacz..., ale jak ju mam kupi to co mocniejszego co pozwoli mi na OC procesora, bo z tym zasilaczem mia貫m troch obaw... Mo瞠cie poleci jakie konkretne modele?

Drugie pytanie... czy gdyby mi si np. zwar造 dwa piny na p造cie g堯wnej etc... to oberwa豚y zasilacz czy p造ta? Bo nie wiem czy owy zasilacz pad sam z siebie czy po prostu przyczyna mog豉 by gdzie indziej...
  • Poziom 28  
    R騜nie to bywa, zale篡 jakie piny by造by zwarte z za這瞠nia zasilacz nie powinien si w陰czy przy zwarciu kt鏎egokolwiek napi璚ia wyj軼iowego.
  • Poziom 16  
    Wydaje mi si, 瞠 mog造 by zwarte piny do kt鏎ych mo積a pod陰czy wentylator na p造cie g堯wnej... Dwa z nich by造 bardzo blisko siebie...

• Poziom 43  
    Pad豚y uk豉d na p造cie ale nie zasilacz.
  • Poziom 16  
    Rozgl康a貫m si troch za zasilaczem... I chcia豚ym si Was poradzi, kt鏎y wybra... Oto lista przeze mnie wybranych:
    -CORSAIR VS550 550W VS SERIES
    -CORSAIR VS650 650W VS SERIES
    -CHIEFTEC GPS-600A8 600WATT
    -Chieftec GPC-700S 700W iArena Series bulk

Co radzicie?

Pozdrawiam!
  • Poziom 16  
    Zakupiono nowy zasilacz.