Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna aktywna na małe imprezy IBIZA Disco 15 AMP co myślicie?

16 Gru 2018 10:16 330 9
  • Poziom 27  
    Witajcie, mam okazję kupić taką kolumnę w dobrych pieniądzach. Pytanie co to za firma? jest to coś warte? Nie widzę za dużo opisów na ten temat. Kilka filmów na youtube ale wiadomo ze nie słychać tam jakości.

Kolumna aktywna na małe imprezy IBIZA Disco 15 AMP co myślicie?

Ktoś ma, może coś napisać?
  • Poziom 43  
    Ja na pewno nie polecę i generalnie mało kto poleci sprzęt tej "firmy". Na forum i w sieci znajdziesz trochę o tym.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Nie warto bawić się w takie ibizy 'bublowate śmieciowe' kolumny, jeśli chodzi o te tańsze to proponuję rozejrzeć się minimum za Behringer'em - ponoć w pełni naprawialne wymienne moduły wzmacniaczy, db technologies opera, Yahama DBR. Jeśli tylko w pojedynkę bez dalszej rozbudowy to na większym głośniku. Co do brzmienia to nawet z tych kolumn z przedziału cenowego 1500 - 2300 szt. nie ma szału. Można wytłumaczyć to inaczej - do słuchania w domu nie za bardzo bo szybko męczy zaś impreza jak najbardziej w porządku. ;)
  • Poziom 27  
    Myślałem zrobić coś z jakiejś kolumny, do tego wzmacniacz samochodowy. Trafo, układ ładowania z aku żelowym żeby grała jakiś czas bez prądu. Mozna by dolożyc moduł bluetooth. Tylko czy to ma sens? Czy będzie grało?
  • Poziom 16  
    jak to ma grać jak ma zaspawaną membranę? 2kW podasz i tak nie drgnie tylko dym pójdzie. Miałem kiedyś subwoofer dibeisi 30cm 800W MAX, max 15minut pograło przy 10W z końcówki 100W
  • Poziom 43  
    kukiz1986 napisał:
    Pytanie co to za firma?
    Jeśli nie najgorsza to jedna z gorszych. Sprzęt z niej jest z gatunku "gwarancja do bramy*". Parametry z brudnego palucha wyssane, a nawet gdyby pracować na rzeczywistych to "nie znasz dnia ani godziny" kiedy zamiast dźwięku będziesz mieć efekty pirotechniczne...
    Ogólnie rzecz biorąc - to ma wyglądać, a nie grać.
    kukiz1986 napisał:
    Nie widzę za dużo opisów na ten temat
    Żartujesz... https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic729664.html
  • Poziom 43  
    Zibi690 napisał:
    chciałem coś zaproponować

Zibi690 napisał:
    Ja posiadam Sony MHC-V77DW juz od ponad roku i z tym głośnikem można juz robić imprezy. Jego zaletom jest mozliwoś parowania kolejnych głośników bezprzewodowo no i jakość dźwięku doskonała.

No, wybacz, ale jeśłi "Pełne dane techniczne i charakterystyka" tego wynalazku mają tak wyglądać jak w Twoim linku to już jest nieco podejrzane - ŻADNYCH wiarygodnych parametrów, a jedynie marketingowe nawijanie makaronu na uszy. Gdzie jest wiarygodna moc wyjściowa? Dynamika? Pasmo przenoszenia? Jakiekolwiek czułości może chociaż? Nie ma! Dowiadujemy się jedynie, że pobór mocy w trybie St-by nie przekracza 0,5W. A nawet ta informacja jest niewiarygodna bo w innym miejscu TEJ SAMEJ STRONY podane jest 0,3W.
    Ja się czepiam? No, pewnie tak. Przecież to właśnie Ty masz ten sprzęt i własnymi uszami potrafisz ocenić jego fenomenalna jakość. Szkoda tylko, ze zapominasz o dwóch sprawach:
    Pierwsza to to, że każdy jest zafascynowany tym co akurat ma - w myśl zasady "Każda sroczka SWÓJ ogonek chwali"...
    Druga to to, że jak się nie zna, to uznaje że im więcej bełkotu w opisie (czyli czegoś czego nie do końca rozumie) tym lepiej. Tryby korekcji dźwięku... Co to niby jest? Czym niby różni się tryb "muzyka" od "fiesta"? Ze swojej strony powiem, ze jeśłi cokolwiek ma tego typu efekty wbudowane na stałe (do wywołania odpowiednim klawiszem) to znaczy, że normalna regulacja barwy by się nie sprawdziła; bo, np. podbijając basy można szybko przeciążyć wzmacniacz. A tak - sztucznie wyolbrzymia się to co można by stworzyć efekciarsko brzmiący dźwięk. Gdybyś miał okazję porównać naprawdę dobry sprzęt z tym czymś - miałbyś być może inne zdanie - tak się składa, ze w swoim życiu słuchałem niejednej kolumny, niejednego wzmacniacza, nie jednej wieży i wydaje mi się, że wiem jak powinien sprzęt grać, a jakie sztucznie wywoływane efektu mogą jedynie imitować jakość - jak w w/wym sprzęcie np. funkcja "Mega bass"...
    Poza tym (i chyba to najważniejsze) temat powstał w dziale traktującym o ESTRADZIE a nie o przydomowych potupajkach, czy 12 urodzinach Zdzisia. O ile na potupajki i szpanowanie 12 latkom (a i to nie wszystkim!) tego typu sprzęt jak ten przez Ciebie proponowany jeszcze by uszedł, to na pewno nie na estradzie. A do słuchania muzyki w domu??? Tym bardziej nie.
    To, że coś ma jakieś kolorowe migające lamki, świeci się jak psu, a przy tym posiada dużo zer po pierwszej cyfrze w ulotce reklamowej wcale nie oznacza, że jest godny polecenia.
    Życzę Ci więc Drogi Kolego więcej pokory dla siebie samego i obiektywizmu w ferowaniu wyroków...A przede wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!
  • Poziom 16  
    Tryb FIESTA : Tak (FIESTA) Wzmacnianie basu (Bass Boost) : Mega Bass ClearAudio+ : TAK Tryb „Futbol” : TAK Oświetlenie imprezowe : Tak (RBG / góra i podłoże)
    Wszystko czego trzeba by nagłośnić koncert Goodlewskich! Tryb fiesta 1.6 i lecimy. To wszystko za 3 kapcie. Za3 kapcie to można taki nowy zestaw mieć że przy 1/5 mocy MHC-V77DW byłoby nie do usłyszenia.
    oznaczenie marketingowe liter w nazwie
    M-mega
    H-hi-fi
    C-samo MH źle by wyglądało
    V-volt
    7-liczba szcześliwa
    77- znosząca się fala szczęścia
    D- wygląd niskotonowca (bass boooost)
    W-bo samo "D" byłoby za mało
    a jest taki w wersji MAX PRO OVER POWER?
  • Poziom 43  
    KOXsu napisał:
    Wszystko czego trzeba by nagłośnić koncert Goodlewskich!
    Tak. Z tym mogę się zgodzić... :)