Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 2335 - różowe zabawienie matrycy, duchy

24 Gru 2018 18:16 225 3
  • Poziom 15  
    Witam.
    Monitor: 23" HP 2335. Matryca: LM230W02-A2
    Objawy:
    -Zaróżowienie ekranu szczególnie na krawędziach
    -Pod dotknięciu matrycy pozostają czerwone ślady które znikają dopiero po wyłączeniu monitora
    -Pozostają czerwone duchy po długo otwartych okienkach
    Wykluczono:
    -Main board
    -Świetlówki
    -Zresetowano do ustawień fabrycznych
    Na pewno problem leży w matrycy, t-con niestety jest przyklejony taśmami do szkła. Przypuszczam, że musi być stały offset koloru czerwonego. Mam zapasowy t-con z pękniętą matrycą. Od czego zacząć żeby nie wymieniać elementy po elemencie?
    HP 2335 - różowe zabawienie matrycy, duchy HP 2335 - różowe zabawienie matrycy, duchy HP 2335 - różowe zabawienie matrycy, duchy HP 2335 - różowe zabawienie matrycy, duchy HP 2335 - różowe zabawienie matrycy, duchy HP 2335 - różowe zabawienie matrycy, duchy
  • Poziom 36  
    Witam.
    Miałem podobny przypadek w monitorze LG 21.5″ (nie pamiętam dokładnego modelu). Podmiana elementów z rozbitka wykazała, że uszkodzenie dotyczyło samego "szkła" matrycy. Nie chcę być co prawda złym prorokiem w Twoim przypadku, ale tutaj również istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia szkła.
    unitra napisał:
    Od czego zacząć żeby nie wymieniać elementy po elemencie?

Przede wszystkim porób pomiary na punktach testowych obu T-Con'ów i porównaj wyniki.
    Na początek przełożyłbym układy scalone (główny procesor, pamięci, regulatory napięcia i kilka innych układów). Jeśli po tym zabiegu nic się nie zmieni, to ponowne pomiary - jeśli ich wyniki nie uległy zmianie, to można obstawiać w ciemno uszkodzenie szkła.
    Pozdrawiam
  • Spec od monitorów
    Matryca do wymiany.!
    Nic nie "wykombinujesz"
  • Poziom 15  
    Porównałem napięcia i różniły się jedynie w okolicy wzmacniacza EL5324, więc go podmieniłem bez efektu, potem interface TMDS TFP403 wraz z zegarem IMIFS7 bez efektu. Został jedynie procesor S4L9167X01-50A, ale wątpię żeby miał wpływ na tą usterkę.

S4L9167X01-50A wymieniony. Wszytsko wskazuje na wadę matrycy.