Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pompa c.o do pieca miałowego

02 Sty 2019 19:55 210 4
  • Poziom 4  
    Witam. Proszę o poradę. Posiadam piec miałowy 19 kw który ogrzewa powierzchnię 125m, obecnie zamontowana była na nim pompa obiegowa Grundfos 25 40 180 jednak że od jakiegoś czasu słychać w niej dziwne głośne odgłosy jak tarcie zacinanie jednym zdaniem głośna jest jej praca. Moje pytanie wymienić na taką samą pompę ? chodzi o parametry i markę czy jest coś lepszego ? Zaznaczam że nie wiem ile czasu obecna pompa działała w obiegu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista Automatyk
    Stara pompka to markowy wyrób.
    Ja jednak polecam invertorową (elektroniczną).
    Na portalu aukcyjnym allegro masz duży wybór zarówno zwykłych jak i polecanych wyżej.
    Pamitaj, że dla ciebie liczy się wymiar i wydajność która masz zapisaną w numerach.
    25 40 180

Pozdrawiam daro
  • Poziom 12  
    Może na początek przeczyść filtr wody przed pompą.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Witam. Proszę o poradę. Posiadam piec miałowy 19 kw który ogrzewa powierzchnię 125m, obecnie zamontowana była na nim pompa obiegowa Grundfos 25 40 180 jednak że od jakiegoś czasu słychać w niej dziwne głośne odgłosy jak tarcie zacinanie jednym zdaniem głośna jest jej praca. Moje pytanie wymienić na taką samą pompę ? chodzi o parametry i markę czy jest coś lepszego ? Zaznaczam że nie wiem ile czasu obecna pompa działała w obiegu.

Grundfos produkuje dobre pompy. Z firm, które można polecić to właśnie Grundfos, polska LFP, która produkuje pompy na licencji Grundfos, Wilo.
    Jak nie chcesz przepłacać, a zależy Ci na dobrej jakości to polecam pompy włoskiej firmy DAB.

No i jeszcze bardzo ważna kwestia: czy masz zamontowany jakiś filtr przed pompą?
    Jeżeli nie masz to powinieneś zamontować, bo częstą przyczyną awarii pomp jest brak takiego filtra.
  • Poziom 4  
    Mam filtr przed pompą mam, odkręcałem czysty tak że zostaje zakup nowej pompy. Tak jak pisałem nie mam pojęcia ile była czasu użytkowana, piec ma pięć lat uważam że pompa działała na innym piecu wcześniej bo nie możliwe z tego co czytam w necie by żywotność miała pięć lat. Być może wcześniej coś się działo przegrzał ktoś kocioł.