Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada szuflady na arduino

HVisMyLife 02 Lut 2019 17:41 1335 4
  • #1 02 Lut 2019 17:41
    HVisMyLife
    Poziom 3  

Witam!
    Niedawno naszła mnie ochota na zabezpieczenie mojej szuflady elektroniczną blokadą, więc powstał ten projekt.
    Jest on oparty na Arduino Uno, wyświetlaczu lcd 2x16, klawiaturze 4x4 oraz buzzerze. Hasło jest zmieniane w kodzie. Po wpisaniu złej kombinacji na ekranie wyświetla się"ERROR", a dobrej "OTWARTE".
    Blokada polega na podniesieniu śrubki M5 przez servo, która opiera się od góry na wardze biurka.
    Połączenia:
    -wyświetlacz: rs = 3, en = 2, d4 = 14, d5 = 15, d6 = 16, d7 = 17;
    -buzzer: gnd, 18(analogowy)
    -servo: 13
    Zasilanie: bateria 9v.
    Kod:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Kosztorys:
    -Arduino-10zł
    -klawiatura-2zł
    -buzzer-1zł
    -lcd 2x16-5zł

Dziękuję za uwagę, w razie pytań proszę pisać. 8-)

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  • #2 02 Lut 2019 20:10
    szeryf3
    Poziom 16  

Czego to koledzy nie wymyślicie opartego na arduino. Projekt fajny, ale nie było by taniej mieć zamek i kluczyk. Oczym ja mówię przecież to prahistoria.

• #4 04 Lut 2019 09:43
    hindoos
    Poziom 21  

szeryf3 napisał:
    Projekt fajny, ale nie było by taniej mieć zamek i kluczyk

Ale jak ma używać więcej osób, potrzebujesz dodatkowych kluczy.
    A jak ktoś ma klucz, to może go skopiować. Tu wystarczy zmiana kodu i znowu dostęp mają tylko Ci co znają nowy kod, bez potrzeby wymiany zamka i robienia nowego kompletu kluczy. Więc prehistoria prehistorią ale rozwiązania kodowe mają wiele zalet. Moim zdaniem fajny projekt z potencjałem na dalszy rozwój (logowanie godzin otwarcia, powiadamianie zdalne o otwarciu szuflady itd.)