Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma iP5200 - drukarka nie włącza się, kartridż nieoryginalny

Felini 08 Lut 2019 11:51 141 4
  • #1 08 Lut 2019 11:51
    Felini
    Moderator

Od pewnego czasu stosowałem zamienniki oryginalnych pojemników z tuszem, ostatnio Accura, nie było problemów. Teraz zakupiłem nano-kartridże z samoresetującym czipem (zdjęcie obok) z możliwością wielokrotnego napełniania oraz tusz InkTec Premium (dolne zdjęcie) i pojawił się problem.
    Napełniłem pojemnik PGI-5, pozostałe pojemniki Accura były jeszcze pełne, więc zostały w głowicy. Przy próbie czyszczenia głowic brak było wydruku z pojemnika PG-5, pozostałe kolory wydrukowały wzór. W czasie pracy dawał się niekiedy słyszeć dziwny dźwięk, jakby krótkie zasysanie.

Dziś chciałem wyjąć ten nowy nano-kartridż, włączyłem drukarkę, usłyszałem działanie mechanizmu i znów ten dziwny dźwięk. Drukarka nagle przestała działać, nie wysunęła głowicy, lampka kontrolna zgasła. Mimo wielu prób drukarka nie daje się ponownie włączyć. Być może mi się wydaje, ale mam wrażenie, że lekko czuć czymś zbliżonym do spalenizny.

Co mogło się stać, od czego zacząć sprawdzanie?

0 4
  • #2 08 Lut 2019 11:54
    yogi009
    Poziom 42  
  • #3 08 Lut 2019 17:04
    Felini
    Moderator

Spróbowałem ponownie włączyć drukarkę po kilku godzinach, pojawia się komunikat: błąd serwisowy 6500.
    Na stronie Canona czytam, że wystąpił błąd systemowy. Na forum spotykam się z opiniami, ze może być uszkodzona elektronika.
    Chciałbym przynajmniej zdiagnozować usterkę.

0
  • #4 08 Lut 2019 17:12
    yogi009
    Poziom 42  

Felini napisał:
    Chciałbym przynajmniej zdiagnozować usterkę.

Wydaje mi się, że nie masz możliwości. Posiadasz chociaż service manual?

0
  • #5 12 Lut 2019 16:37
    Felini
    Moderator

Odłączyłem drukarkę od napięcia sieciowego na ponad pół godziny, wyjąłem głowicę drukującą,
    przyłączyłem z powrotem napięcie i próbowałem włączyć - dioda nadal miga 20 razy.

Wydaje się, że na zdjęciu w prawym górnym rogu widać przegrzaną ścieżkę.

Wyjąłem zasilacz i sprawdziłem napięcia bez obciążenia - 11,23 V i 17 V, więc wygląda, że sprawny.

Pozostaje więc chyba tylko płyta główna. Jakieś pomysły na zdiagnozowanie?

0