Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Outlook 2007 - Gmail - brak połączenia 1 konta, inne konto działa

anonimus 20 Feb 2019 13:10 2574 11
    anonimus
    Level 10  
    Witam,
    męczę się już kilka godzin...
    Mam od dawna 3 konta @gmail.com i dzisiaj działa poprawnie tylko 1 w Outlook 2007.
    Dwa nie odbierają poczty - ciągłe pytanie o nazwę użytkownika i hasło, ale wysyłanie jest OK.
    Wszystkie ustawienia kont są identyczne, zarówno w Outlook jak i na https://mail.google.com/mail - POP i IMAP włączone, "Dostęp do konta został włączony" robiłem kilka razy.
    Usunąłem jedno konto, aby dodać je ponownie i nie mogę - brak połączenia z serwerem!

Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
    sosarek

Level 43  
    Porty przychodzącej i wychodzącej poczty sprawdzone?
    anonimus
    Level 10  
    Obydwa konta identyczne:

Serwer przychodzący (POP3) - 995
    Serwer wychodzący (SMTP) - 587
    sosarek

Level 43  
    anonimus
    Level 10  
    sosarek wrote:
    https://support.google.com/mail/answer/7104828?hl=pl

"Dostęp do konta został włączony" - robiłem kilka razy ;)

Dodałem właśnie do outlook'a konto na wp.pl i konfiguracja przebiegła pomyślnie - czyli wina gmaila.
    Zablokowali bez powodu dostęp i nie mogę w żaden sposób odblokować...

Próba zalogowania się została zablokowana
    ........@gmail.com
    Ktoś właśnie użył Twojego hasła, by zalogować się na Twoje konto. Zablokowaliśmy tę próbę, ale radzimy sprawdzić, co się stało.

Powstrzymaliśmy podejrzaną próbę logowania
    ........@gmail.com
    Powstrzymaliśmy kogoś, kto zna Twoje hasło, przed zalogowaniem się na Twoje konto. Jeśli nie byłeś to Ty, jak najszybciej zmień hasło.
     Nierozpoznane urządzenie
     Wczoraj o 15:59

Czy powstrzymaliśmy Cię niedawno przed zalogowaniem się na Twoje konto Google?

Kliknąłem, że to byłem ja, ale nie pomogło...

Jeszcze raz - zablokowany jest Outlook, dostęp do konta z www mam.
    Prot
    Level 38  
    Zgodnie z info Google pomoc:
    Quote:
    Zaloguj się na konto Google w przeglądarce, np. w Chrome.
    Jeśli Twoje konto zostało wyłączone, otrzymasz wyjaśnienie.

Quote:
    Nie wolno tworzyć ani używać kolejnych kont w celu naruszania zasad Google, obchodzenia ograniczeń kont Gmaila, omijania filtrów lub naruszania w inny sposób ograniczeń nałożonych na konto. Jeśli na przykład Twoje konto Gmail zostało zablokowane przez innego użytkownika lub wyłączone z powodu naruszenia zasad, nie wolno Ci tworzyć kolejnego konta, które wykorzystasz w podobny sposób.

Nie wolno również tworzyć kont Gmaila w sposób automatyczny, ani kupować, sprzedawać, wymieniać i odsprzedawać kont Gmaila innym osobom.
    anonimus
    Level 10  
    Trzy konta gmail mam od wielu lat - np. na forach nie mam zamiaru występować pod moim imieniem i nazwiskiem.

Dwa konta są zablokowane tylko w outlook (dostęp mam z www), ponieważ outlook/laptop potraktowali jako "Nierozpoznane urządzenie".
    Borygo123
    Level 27  
    Sprawdź czy nie trzeba na kontach Google (tych co się nie działają), ustawić zezwolenie na używanie mniej bezpiecznych aplikacji (lub wygenerowania specjalnych haseł do nich). Być może Google traktuje Outlooka 2007 jako taką właśnie aplikację, gdyż jest już od dawna nie aktualizowana.
    anonimus
    Level 10  
    Zezwolenia dla aplikacji dałem, ale dostępu nadal nie miałem.
    Udało się dopiero po ustawieniu weryfikacji dwuetapowej i wpisaniu kodu w outlook przy logowaniu zamiast mojego hasła.
    Ale zrobił się wielki bałagan, bo outlook pobiera WSZYSTKIE istniejące wiadomości na koncie - czyli od roku 2011, być może dlatego, że wiadomości te są w archiwum outlook'a.
    Co ciekawe, do skrzynki odbiorczej pobierane są wiadomości zarówno odebrane jak i wysłane!
    Aktualnie główkuję co zrobić... Zamierzam usunąć wszystko na tych 2 kontach gmail, a z drugiej strony szkoda mi, bo to super "chmura" ze wszystkimi wiadomościami... ;)
    Borygo123
    Level 27  
    We właściwościach kont (folderów) możesz zaznaczyć by pobierał przy synchronizacji tylko nagłówki (oczywiście przy ustawieniu konta na IMAP).
    anonimus
    Level 10  
    Witam,

już wszystko działa! :-)

Link do mojej dyskusji na forum Gmail, jeśli kogoś to interesuje:

https://productforums.google.com/forum/?utm_m...footer#!msg/gmail-pl/K3lMm7oih8w/FfE5zoaAAwAJ

A tutaj mój podsumowujący post na tym forum (aby tutaj sprawę wyjaśnić):

Nie wiem od czego zacząć, ponieważ jest dużo "zagadek"...
    1.
    Dlaczego w Outlook 1 konto działało idealnie, a 2 zostały zablokowane? Dlaczego nie wszystkie trzy?
    2.
    Próbując uporać się z problemem, zmieniłem wszystkie 3 hasła, ale dostałem tylko jedno potwierdzenie SMS o zmianie hasła - dotyczyło konta działającego. Wszystkie 3 konta przecież w przeglądarce działały, problem był tylko z Outlook - dlaczego zatem brak potwierdzeń SMS o zmianie hasła do 2 pozostałych kont?
    3.
    Zanim usunąłem 1 nie działające konto z Outlook, aby dodać je ponownie w nadziei, że "zaskoczy" (nie zdając sobie sprawy z konsekwencji), próbowałem również bezskutecznie ustawień IMAP w Outlook (oczywiście wszystkie parametry były poprawne).

Ponieważ w Outlook pozostało 1 nie działające konto, ustawiłem dla niego weryfikację dwuetapową i po wpisaniu w Outlook kodu dla aplikacji zamiast hasła uzyskałem wreszcie dostęp.
    O problemie z pobieraniem wiadomości przez Outlook wspominałem... Po przemyśleniu sytuacji postanowiłem w końcu usunąć wszystkie wiadomości tego konta (oprócz oczywiście z ostatnich 2 dni, których nie miałem w Outlook).
    Po odpaleniu Outlook pobrał te wiadomości i z tym kontem było wreszcie wszystko OK :-)

Pozostało teraz dodanie 3. konta do Outlook, które wcześniej z niego usunąłem...
    Ponieważ sytuacja z pobieraniem wszystkich wiadomości z tego konta powtórzyłaby się, również z tego konta usunąłem wszystkie wiadomości oprócz nowych.
    Celowo w tym koncie nie ustawiłem weryfikacji dwuetapowej, zostawiłem stare ustawienia: POP3 i IMAP włączone, "Dostęp do konta dla aplikacji został włączony".
    W Outlook dodałem to konto z ustawieniami domyślnymi, czyli POP3 - Outlook sam konfiguruje ustawienia i łączy się z serwerem, wpisuje się tylko nazwę i hasło do konta.
    Ku mojemu zaskoczeniu konfiguracja przebiegła pomyślnie! Pomimo braku dla tego konta weryfikacji dwuetapowej! Konto zostało dodane i działa :-)

Czyli weryfikacja dwuetapowa dla 1. konta odblokowała też drugie konto! A w zasadzie odblokowała chyba Outlook/laptop?...

Celowo zostawiłem na obydwu kontach po 1 wiadomości wcześniej pobranej przez Outlook - zostały pobrane ponownie.
    Czyli zmiana na weryfikację dwuetapową lub usunięcie i dodanie konta do Outlook, powoduje ponowne pobieranie wszystkich wiadomości.
    Wiem, że można ustawić pobieranie tylko nowych wiadomości, ale wtedy wiadomości z 2 ostatnich dni Outlook by nie pobrał, bo to przecież wiadomości już "stare".

Nie będę zmieniał już żadnych ustawień skoro wreszcie wszystko działa jak powinno.
    Jedno konto pozostanie z weryfikacją dwuetapową, POP3 też zostawię, bo nie wiem, czy po zmianie na IMAP format wiadomości nie zostanie zmieniony lub jakieś inne cuda się nie pojawią... :-)

Straciłem prawie 2 dni na tą "zabawę" - może komuś moja przygoda pomoże i sporo wyjaśni.

Pozdrawiam :P
    anonimus
    Level 10  
    Witam,

już wszystko działa! :-)

Link do mojej dyskusji na forum Gmail, jeśli kogoś to interesuje:

https://productforums.google.com/forum/?utm_m...footer#!msg/gmail-pl/K3lMm7oih8w/FfE5zoaAAwAJ

A tutaj mój podsumowujący post na tym forum (aby tutaj sprawę wyjaśnić):

Nie wiem od czego zacząć, ponieważ jest dużo "zagadek"...
    1.
    Dlaczego w Outlook 1 konto działało idealnie, a 2 zostały zablokowane? Dlaczego nie wszystkie trzy?
    2.
    Próbując uporać się z problemem, zmieniłem wszystkie 3 hasła, ale dostałem tylko jedno potwierdzenie SMS o zmianie hasła - dotyczyło konta działającego. Wszystkie 3 konta przecież w przeglądarce działały, problem był tylko z Outlook - dlaczego zatem brak potwierdzeń SMS o zmianie hasła do 2 pozostałych kont?
    3.
    Zanim usunąłem 1 nie działające konto z Outlook, aby dodać je ponownie w nadziei, że "zaskoczy" (nie zdając sobie sprawy z konsekwencji), próbowałem również bezskutecznie ustawień IMAP w Outlook (oczywiście wszystkie parametry były poprawne).

Ponieważ w Outlook pozostało 1 nie działające konto, ustawiłem dla niego weryfikację dwuetapową i po wpisaniu w Outlook kodu dla aplikacji zamiast hasła uzyskałem wreszcie dostęp.
    O problemie z pobieraniem wiadomości przez Outlook wspominałem... Po przemyśleniu sytuacji postanowiłem w końcu usunąć wszystkie wiadomości tego konta (oprócz oczywiście z ostatnich 2 dni, których nie miałem w Outlook).
    Po odpaleniu Outlook pobrał te wiadomości i z tym kontem było wreszcie wszystko OK :-)

Pozostało teraz dodanie 3. konta do Outlook, które wcześniej z niego usunąłem...
    Ponieważ sytuacja z pobieraniem wszystkich wiadomości z tego konta powtórzyłaby się, również z tego konta usunąłem wszystkie wiadomości oprócz nowych.
    Celowo w tym koncie nie ustawiłem weryfikacji dwuetapowej, zostawiłem stare ustawienia: POP3 i IMAP włączone, "Dostęp do konta dla aplikacji został włączony".
    W Outlook dodałem to konto z ustawieniami domyślnymi, czyli POP3 - Outlook sam konfiguruje ustawienia i łączy się z serwerem, wpisuje się tylko nazwę i hasło do konta.
    Ku mojemu zaskoczeniu konfiguracja przebiegła pomyślnie! Pomimo braku dla tego konta weryfikacji dwuetapowej! Konto zostało dodane i działa :-)

Czyli weryfikacja dwuetapowa dla 1. konta odblokowała też drugie konto! A w zasadzie odblokowała chyba Outlook/laptop?...

Celowo zostawiłem na obydwu kontach po 1 wiadomości wcześniej pobranej przez Outlook - zostały pobrane ponownie.
    Czyli zmiana na weryfikację dwuetapową lub usunięcie i dodanie konta do Outlook, powoduje ponowne pobieranie wszystkich wiadomości.
    Wiem, że można ustawić pobieranie tylko nowych wiadomości, ale wtedy wiadomości z 2 ostatnich dni Outlook by nie pobrał, bo to przecież wiadomości już "stare".

Nie będę zmieniał już żadnych ustawień skoro wreszcie wszystko działa jak powinno.
    Jedno konto pozostanie z weryfikacją dwuetapową, POP3 też zostawię, bo nie wiem, czy po zmianie na IMAP format wiadomości nie zostanie zmieniony lub jakieś inne cuda się nie pojawią... :-)

Straciłem prawie 2 dni na tą "zabawę" - może komuś moja przygoda pomoże i sporo wyjaśni.

Pozdrawiam :P

Dodano po 3 [minuty]:

Męczyłem się 2 dni, rozwiązanie opisałem w ostatnim poście :-)