Witam,
męczę się już kilka godzin...
Mam od dawna 3 konta @gmail.com i dzisiaj działa poprawnie tylko 1 w Outlook 2007.
Dwa nie odbierają poczty - ciągłe pytanie o nazwę użytkownika i hasło, ale wysyłanie jest OK.
Wszystkie ustawienia kont są identyczne, zarówno w Outlook jak i na https://mail.google.com/mail - POP i IMAP włączone, "Dostęp do konta został włączony" robiłem kilka razy.
Usunąłem jedno konto, aby dodać je ponownie i nie mogę - brak połączenia z serwerem!
Dzięki za pomoc i pozdrawiam
Załączniki:
outlook2.jpg(61.87 KB)
Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
outlook1.jpg(63.48 KB)
Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
"Dostęp do konta został włączony" - robiłem kilka razy
Dodałem właśnie do outlook'a konto na wp.pl i konfiguracja przebiegła pomyślnie - czyli wina gmaila.
Zablokowali bez powodu dostęp i nie mogę w żaden sposób odblokować...
Próba zalogowania się została zablokowana
........@gmail.com
Ktoś właśnie użył Twojego hasła, by zalogować się na Twoje konto. Zablokowaliśmy tę próbę, ale radzimy sprawdzić, co się stało.
Powstrzymaliśmy podejrzaną próbę logowania
........@gmail.com
Powstrzymaliśmy kogoś, kto zna Twoje hasło, przed zalogowaniem się na Twoje konto. Jeśli nie byłeś to Ty, jak najszybciej zmień hasło.
Nierozpoznane urządzenie
Wczoraj o 15:59
Czy powstrzymaliśmy Cię niedawno przed zalogowaniem się na Twoje konto Google?
Kliknąłem, że to byłem ja, ale nie pomogło...
Jeszcze raz - zablokowany jest Outlook, dostęp do konta z www mam.
Zaloguj się na konto Google w przeglądarce, np. w Chrome.
Jeśli Twoje konto zostało wyłączone, otrzymasz wyjaśnienie.
Cytat:
Nie wolno tworzyć ani używać kolejnych kont w celu naruszania zasad Google, obchodzenia ograniczeń kont Gmaila, omijania filtrów lub naruszania w inny sposób ograniczeń nałożonych na konto. Jeśli na przykład Twoje konto Gmail zostało zablokowane przez innego użytkownika lub wyłączone z powodu naruszenia zasad, nie wolno Ci tworzyć kolejnego konta, które wykorzystasz w podobny sposób.
Nie wolno również tworzyć kont Gmaila w sposób automatyczny, ani kupować, sprzedawać, wymieniać i odsprzedawać kont Gmaila innym osobom.
Sprawdź czy nie trzeba na kontach Google (tych co się nie działają), ustawić zezwolenie na używanie mniej bezpiecznych aplikacji (lub wygenerowania specjalnych haseł do nich). Być może Google traktuje Outlooka 2007 jako taką właśnie aplikację, gdyż jest już od dawna nie aktualizowana.
Zezwolenia dla aplikacji dałem, ale dostępu nadal nie miałem.
Udało się dopiero po ustawieniu weryfikacji dwuetapowej i wpisaniu kodu w outlook przy logowaniu zamiast mojego hasła.
Ale zrobił się wielki bałagan, bo outlook pobiera WSZYSTKIE istniejące wiadomości na koncie - czyli od roku 2011, być może dlatego, że wiadomości te są w archiwum outlook'a.
Co ciekawe, do skrzynki odbiorczej pobierane są wiadomości zarówno odebrane jak i wysłane!
Aktualnie główkuję co zrobić... Zamierzam usunąć wszystko na tych 2 kontach gmail, a z drugiej strony szkoda mi, bo to super "chmura" ze wszystkimi wiadomościami...
A tutaj mój podsumowujący post na tym forum (aby tutaj sprawę wyjaśnić):
Nie wiem od czego zacząć, ponieważ jest dużo "zagadek"...
1.
Dlaczego w Outlook 1 konto działało idealnie, a 2 zostały zablokowane? Dlaczego nie wszystkie trzy?
2.
Próbując uporać się z problemem, zmieniłem wszystkie 3 hasła, ale dostałem tylko jedno potwierdzenie SMS o zmianie hasła - dotyczyło konta działającego. Wszystkie 3 konta przecież w przeglądarce działały, problem był tylko z Outlook - dlaczego zatem brak potwierdzeń SMS o zmianie hasła do 2 pozostałych kont?
3.
Zanim usunąłem 1 nie działające konto z Outlook, aby dodać je ponownie w nadziei, że "zaskoczy" (nie zdając sobie sprawy z konsekwencji), próbowałem również bezskutecznie ustawień IMAP w Outlook (oczywiście wszystkie parametry były poprawne).
Ponieważ w Outlook pozostało 1 nie działające konto, ustawiłem dla niego weryfikację dwuetapową i po wpisaniu w Outlook kodu dla aplikacji zamiast hasła uzyskałem wreszcie dostęp.
O problemie z pobieraniem wiadomości przez Outlook wspominałem... Po przemyśleniu sytuacji postanowiłem w końcu usunąć wszystkie wiadomości tego konta (oprócz oczywiście z ostatnich 2 dni, których nie miałem w Outlook).
Po odpaleniu Outlook pobrał te wiadomości i z tym kontem było wreszcie wszystko OK
Pozostało teraz dodanie 3. konta do Outlook, które wcześniej z niego usunąłem...
Ponieważ sytuacja z pobieraniem wszystkich wiadomości z tego konta powtórzyłaby się, również z tego konta usunąłem wszystkie wiadomości oprócz nowych.
Celowo w tym koncie nie ustawiłem weryfikacji dwuetapowej, zostawiłem stare ustawienia: POP3 i IMAP włączone, "Dostęp do konta dla aplikacji został włączony".
W Outlook dodałem to konto z ustawieniami domyślnymi, czyli POP3 - Outlook sam konfiguruje ustawienia i łączy się z serwerem, wpisuje się tylko nazwę i hasło do konta.
Ku mojemu zaskoczeniu konfiguracja przebiegła pomyślnie! Pomimo braku dla tego konta weryfikacji dwuetapowej! Konto zostało dodane i działa
Czyli weryfikacja dwuetapowa dla 1. konta odblokowała też drugie konto! A w zasadzie odblokowała chyba Outlook/laptop?...
Celowo zostawiłem na obydwu kontach po 1 wiadomości wcześniej pobranej przez Outlook - zostały pobrane ponownie.
Czyli zmiana na weryfikację dwuetapową lub usunięcie i dodanie konta do Outlook, powoduje ponowne pobieranie wszystkich wiadomości.
Wiem, że można ustawić pobieranie tylko nowych wiadomości, ale wtedy wiadomości z 2 ostatnich dni Outlook by nie pobrał, bo to przecież wiadomości już "stare".
Nie będę zmieniał już żadnych ustawień skoro wreszcie wszystko działa jak powinno.
Jedno konto pozostanie z weryfikacją dwuetapową, POP3 też zostawię, bo nie wiem, czy po zmianie na IMAP format wiadomości nie zostanie zmieniony lub jakieś inne cuda się nie pojawią...
Straciłem prawie 2 dni na tą "zabawę" - może komuś moja przygoda pomoże i sporo wyjaśni.
A tutaj mój podsumowujący post na tym forum (aby tutaj sprawę wyjaśnić):
Nie wiem od czego zacząć, ponieważ jest dużo "zagadek"...
1.
Dlaczego w Outlook 1 konto działało idealnie, a 2 zostały zablokowane? Dlaczego nie wszystkie trzy?
2.
Próbując uporać się z problemem, zmieniłem wszystkie 3 hasła, ale dostałem tylko jedno potwierdzenie SMS o zmianie hasła - dotyczyło konta działającego. Wszystkie 3 konta przecież w przeglądarce działały, problem był tylko z Outlook - dlaczego zatem brak potwierdzeń SMS o zmianie hasła do 2 pozostałych kont?
3.
Zanim usunąłem 1 nie działające konto z Outlook, aby dodać je ponownie w nadziei, że "zaskoczy" (nie zdając sobie sprawy z konsekwencji), próbowałem również bezskutecznie ustawień IMAP w Outlook (oczywiście wszystkie parametry były poprawne).
Ponieważ w Outlook pozostało 1 nie działające konto, ustawiłem dla niego weryfikację dwuetapową i po wpisaniu w Outlook kodu dla aplikacji zamiast hasła uzyskałem wreszcie dostęp.
O problemie z pobieraniem wiadomości przez Outlook wspominałem... Po przemyśleniu sytuacji postanowiłem w końcu usunąć wszystkie wiadomości tego konta (oprócz oczywiście z ostatnich 2 dni, których nie miałem w Outlook).
Po odpaleniu Outlook pobrał te wiadomości i z tym kontem było wreszcie wszystko OK
Pozostało teraz dodanie 3. konta do Outlook, które wcześniej z niego usunąłem...
Ponieważ sytuacja z pobieraniem wszystkich wiadomości z tego konta powtórzyłaby się, również z tego konta usunąłem wszystkie wiadomości oprócz nowych.
Celowo w tym koncie nie ustawiłem weryfikacji dwuetapowej, zostawiłem stare ustawienia: POP3 i IMAP włączone, "Dostęp do konta dla aplikacji został włączony".
W Outlook dodałem to konto z ustawieniami domyślnymi, czyli POP3 - Outlook sam konfiguruje ustawienia i łączy się z serwerem, wpisuje się tylko nazwę i hasło do konta.
Ku mojemu zaskoczeniu konfiguracja przebiegła pomyślnie! Pomimo braku dla tego konta weryfikacji dwuetapowej! Konto zostało dodane i działa
Czyli weryfikacja dwuetapowa dla 1. konta odblokowała też drugie konto! A w zasadzie odblokowała chyba Outlook/laptop?...
Celowo zostawiłem na obydwu kontach po 1 wiadomości wcześniej pobranej przez Outlook - zostały pobrane ponownie.
Czyli zmiana na weryfikację dwuetapową lub usunięcie i dodanie konta do Outlook, powoduje ponowne pobieranie wszystkich wiadomości.
Wiem, że można ustawić pobieranie tylko nowych wiadomości, ale wtedy wiadomości z 2 ostatnich dni Outlook by nie pobrał, bo to przecież wiadomości już "stare".
Nie będę zmieniał już żadnych ustawień skoro wreszcie wszystko działa jak powinno.
Jedno konto pozostanie z weryfikacją dwuetapową, POP3 też zostawię, bo nie wiem, czy po zmianie na IMAP format wiadomości nie zostanie zmieniony lub jakieś inne cuda się nie pojawią...
Straciłem prawie 2 dni na tą "zabawę" - może komuś moja przygoda pomoże i sporo wyjaśni.
Pozdrawiam :P
Dodano po 3 [minuty]:
Męczyłem się 2 dni, rozwiązanie opisałem w ostatnim poście
Zarejestruj konto, Zaloguj się i bądź aktywny na forum, a wtedy reklamy nie będą się pojawiać. Otrzymaj punkty za rejestrację oraz odpowiedzi.
✨ Użytkownik ma problemy z konfiguracją trzech kont Gmail w Outlook 2007, gdzie tylko jedno konto działa poprawnie. Dwa konta nie odbierają poczty, a użytkownik otrzymuje ciągłe prośby o nazwę użytkownika i hasło, mimo że wysyłanie wiadomości działa. Użytkownik sprawdził ustawienia kont, w tym porty serwerów POP3 (995) i SMTP (587), oraz włączył dostęp do konta. Problemy wynikają z blokady dostępu przez Google, która uznała Outlooka za "nierozpoznane urządzenie". Po włączeniu weryfikacji dwuetapowej i użyciu kodu zamiast hasła, użytkownik uzyskał dostęp, ale Outlook pobierał wszystkie wiadomości z archiwum. Użytkownik rozważał usunięcie wiadomości z konta Gmail, ale docenił ich archiwizację. Ostatecznie problem został rozwiązany, a użytkownik podzielił się linkiem do dyskusji na forum Gmail. Wygenerowane przez model językowy.