Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skoda Octavia 2 - programowanie kluczyka

15 Mar 2019 09:24 528 9
  • Poziom 17  
    Witam kolegów trafiła do mnie taka skoda octavia 2 2008r.bez kluczyków.Dorobiłem do stacyjki zapłon mogę włączyć,ale licznika nie mogę poczytać sekurity blok ,licznik VDO micronas robię to smokiem czy jest jakieś inne wyjście że bym nie wyciągać licznika.Udało mi się wyciągnąć z EDC16 6Baitów pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 20  
    Musisz rwać licznik, Service mode i odczyt immo data z licznika.
  • Specjalista liczniki samochodowe
    Nie wiem jak to zrobić ale

adamski123 napisał:
    że bym nie wyciągać licznika

wyjęcie licznika to minuta roboty.

castin napisał:
    Musisz rwać licznik, Service mode i odczyt immo data z licznika.

Takie rzeczy to po CAN, po co więc wyciągać?

Dodano po 5 [minuty]:

Skoda Octavia 2 - programowanie kluczyka
  • Poziom 20  
    No jak bez klucza puści, to po OBD.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    castin napisał:
    No jak bez klucza puści, to po OBD.

Jakieś 30% puszcza po obd, na foto licznik z a3 8P które w wiekszości przypadków dawały odblokować security po samym obd. Jeśli spróbowałeś i nie poszło to inną opcją niż wyrwanie licznika jest znalezienie zgubionych kluczyków... :D
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Żeby ulepić klucz to musi mieć 7 Bajtów. Trochę mało danych na temat samego licznika, a to jest podstawa, żeby coś doradzić. Z ECU powinieneś mieć 7Bajtów. Nie wiem czym dysponujesz, prawdopodobnie ID48 prekodowany pod skode, zapis 7Bajtów CS i wtedy dopisać klucz za pomocą pinu (zwróć uwagę na blokadę czasową). Jak masz np. Tango, to też ładnie dopisze do wsadu. VVDi2 też ładnie to zrobi, VAG Dash CAN też to ugryzie.
  • Poziom 17  
    Witam kolegów dysponuję UHDS od smoka odczytane CS z ECU 8012BB6D002500 wydaję mi się, że brakuję siódmego bajta. Generalnie jeżeli jest kluczyk działający to nigdy nie miałem problemu odczytałem security blok Key Maker wygenerował transponder i wsad zwrotny i po sprawie

Dodano po 14 [godziny] 49 [minuty]:

Dodano po 2 [minuty]:

Bardzo dziękuję wam za zainteresowanie tematem,ale wydaje mi się,że bez wyciągnięcia licznika i programatora J TAG się nie obędzie pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    CS bez 7 bajtu, ma być 80128B6D0025(00).
    Zdemontuj licznik i podaj nr procka na płycie ze złączem. Może wystarczy odczytać tylko pamięć 24c32.
  • Poziom 17  
    Witam programator Jtag zrobił robotę