Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS2 do VGA skalowane do wyższej rozdzielczości za pomocą GMS

armkon 16 Mar 2019 00:48 108 2
 • #1 16 Mar 2019 00:48
  armkon
  Poziom 9  

  Witam, ostatnio oglądałem filmik na YT, który zainspirował mnie do rozmyślań nad pewnym zagadnieniem. Mianowicie jak za pomocą GMS odpalać gry z PS2 na monitorze VGA. Osoba, która udostępniła filmik wbudowała w PS2 Fat port VGA, ja chciał bym uniknąć takich zabiegów więc zaprojektowałem (wstępnie) płytkę konwertera. Myślałem o zastosowaniu małego ekranu około 4" i zamknięcia wszystkiego w ładnie wyglądającym pudełku ;)

  Czy ktoś może sprawdzić czy nie namotałem za bardzo, nie mogłem znaleźć layoutu dla pinoutu gniazda SCART, może ktoś podać dokładną nazwę tego gniazda?
  Muszę jeszcze wstępnie wydrukować i sprawdzić czy dobrze rozrysowałem to gniazdo bo nie mogłem znaleźć dla niego gotowego pliku makra lmk do sprint layouta.

  Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=zEYZHF9Ywjo
  PS2 do VGA skalowane do wyższej rozdzielczości za pomocą GMS

  Dziękuję za każdą pomoc.

  0 2
 • #2 16 Mar 2019 17:43
  sosarek

  Poziom 43  

  armkon napisał:
  nie mogłem znaleźć layoutu dla pinoutu gniazda SCART, może ktoś podać dokładną nazwę tego gniazda?

  SCART.
  To NIE zadziała.

  0
 • #3 17 Mar 2019 09:39
  armkon
  Poziom 9  

  Jak nie zadziała panie sosarek jak działa? Praktycznie już to odpaliłem na kablach ale wiadomo jak to na kablach jak dotknę albo ruszę mam zniekształcenia w obrazie... Po włączeniu się konsoli obraz pokazuje się na małym ekraniku który wyciągnąłem ze starego przenośnego DVD, włączam GMS ustawiam rozdziałkę dla VGA, sygnał na małym ekraniku znika, odcinam podwójnym przełącznikiem sygnał composite od małego ekranu i zarazem wyłączam ekran, pojawia mi się sygnał na monitorze z wyższą rozdzielczością...
  Konsola po prostu wysyła sygnał 31 zamiast 15khz po ustawieniu trybu VGA.
  Za pomocą sync separatora LM1881n rozbija sygnał composite na H i V, który jest potrzebny do synchronizacji z monitorem.
  Najbardziej chodzi mi teraz o zrobienie płytki i upchnięcie ekranu e scartem itd w ładną obudowę bo na kablach to... i nie mogę poszukać makra do sprint layouta w pliku lmk do gniazda scart. Dlatego proszę o pomoc i rozrysowałem to gniazdo mniej/więcej na tej płytce powyżej.

  Dodam jeszcze że warto się zainteresować też tym tematem:
  http://www.dansprojects.com/ps2sync.html

  0