Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] beretta ciao II nagły wzrost ciśnienia i temperatury wody na piecu

18 Mar 2019 10:40 735 8
  • Level 3  
    witam,

mam problem z piecem Beretta Ciao II, i nie tylko ja, mój technik przyjeżdża dziś do mnie po raz 3.
    Od pewnego czasu na piecu po wyłączeniu wody wzrasta nagle na moment cisnienie wody, po czym spada i rusza nawet do 100 stopni temperatura wody. NAstępnie zapala się czerwona lampka, kiedy puszczę wodę, leci ukrop. Reset i działa znów. Wymienione były dwa czujniki; temperatury i przepływu, oraz na koniec płyta główna i nic, .. problem nadal istnieje.

Proszę o pomoc.
  • Level 41  
    A masz zbiornik - wymiennik ciepla dla CWU ?
    Ile lat ma instalacja ?
    Pozdr. J.
  • Level 3  
    piec ma tyle ile instalacja ca 13 lat. To jest nowe dość budownictwo, każdy ma w mieszkaniu swój piec dwufunkcyjny i tyle.
    Dziś przyjeżdża technik, nic mu już po 3 wizytach do głowy nie przychodzi, .. już ostatnio śpiewał mi o nówce za 6 koła.

Dodatkowo, po wyłączniu wody przed akcją wzrostu ciśnienia i temperatury, z pieca wydobywają się trzaski, jakby miał wylecieć w powietrze.
  • Level 41  
    Skonsultowałem sprawę z wujem, który na Berecie miał podobne objawy i u niegio zakończyło się wymianą nagrzewnicy, ktróra była dziurawa i przeciekała.
    Dziwię się temu technikowi...
    Pozdr. J.
  • Level 3  
    w tym rzecz, że u mnie nie ma żadnego wycieku
  • Level 14  
    A kocioł jest na pewno dobrze odpowietrzony bo takie efekty daje niepełne odpowietrzenie nagrzewnicy. A po wyłączeniu wody kocioł nie gaśnie?
  • Level 3  
    po wyłączeniu gaśnie /miga zielona lampka/, nie mam pojęcia czy jest odpowietrzony dobrze.
    Przyjeżdża do minie od 11-u lat ten sam technik, 1 x w roku konserwuje piec i to porządnie, mam nadzieję, że wie co robi. Natomiast z tym zachowaniem ostatnim pieca nie może sobie poradzić.
    Wczoraj z powrotem włożył mi moją starą płytę, bo jednak to nie płyta.
    Piec chodzi normalnie, i normalnie działa, ma chwilowe zawiechy, raz na 4 dni. Jest to jednak uciążliwe i boję się, ze względu na ten wzrost ciśnienia i temperatury na piecu.
    Chciałam załączyć krótki filmik, bo nawet nagrałam to zachowanie, ale niestety nie mogę go załączyć.

pozdrawiam
  • Level 31  
    Czy:
    1. filtry wody c.o. były wyczyszczone?
    2. pompa czasem samoistnie nie blokuje się? (rys 2.6 - litera G)
    3. flusostat jest sprawny ? (rys 2.6 - litera R)
    4. presostat wody jest sprawny? (rys 2.6 - litera H)
    5. wyczyszczono elektrodę zapłonowo/jonizującą ? (rys 2.10, litera E.A./R.)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17844575#17844575 = zobacz tylko # post 10

To w końcu jak jest z tymi kolorami tych lampek?
    #post 1: Następnie zapala się czerwona lampka, kiedy puszczę wodę, leci ukrop.
    # post 7: po wyłączeniu gaśnie /miga zielona lampka/

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2265146.html#10754563 = masz tu instrukcje Beretta Ciao II 14/21i ; Ciao II 18/24i
  • Level 3  
    witam, co do mojej nieistniejącej juz usterki,

pierwszy technik wymienił wcześniej wszystkie czujniki, sprawdzał ciągle tylko ten prawy po stronie pieca / nie wiem, który to/, ponieważ wydawało się, że ciągle jest wadliwy. Finalnie uczepił się poważnych spraw np. typu płyta, którą wymienił, a której wymiana nic nie dała /włożył z powrotem moją i oddał kasę ;)/. Jeszcze moment i kupiłabym nowy piec, bo mój stary chodzi już 13 lat. Wezwałam jednak innego technika, z "czystą głową", - czasem jak się uczepisz jednego, tak jedziesz danym torem :). Facet, po moim dokładnym referacie od razu zabrał się za czujnik temperatury i bingo :).

Reasumując; co dwie głowy, to nie jedna :)

Dziękuję wszystkim za cenne uwagi i spostrzeżenia.