logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy mając ETHM-1 warto mieć jeszcze INT-GSM w Integrze?

Kamyk_^_ 20 Mar 2019 15:27 5616 24
  • #1 17855624
    Kamyk_^_
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 2
    Hej,

    Powoli kompletuję sprzęt i zastanawiam się czy używacie obu modułów jednocześnie? Czy jest to praktyczne? Wiem, do czego służą, ale chciałbym wiedzieć z doświadczenia?

    Dzięki z góry.

    Pozdrawiam,
    Kamyk

    ............................................................................
    Ogłoszenie

    Przeczytaj również:
    Jaki nadajnik GSM do współpracy z centralą alarmową? + Przykłady konfiguracji.

    Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi poradnikami, tematami wyróżnionymi, artykułami, z zakresu systemów zabezpieczeń takich jak domofony, automatyka bram i szlabanów, systemy alarmowe, kamery, kontrola dostępu:
    Poradniki dot. systemów zabezpieczeń


    Jeżeli w w/w tematach nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie, zapraszamy na forum:
    Systemy zabezpieczeń


    Zachęcamy również do odwiedzenia sekcji Poradniki Ogólne, gdzie znajdziecie materiały z pozostałych działów forum, w tym dla osób rozpoczynających swoją przygodę z elektroniką:
    Poradniki Ogólne
  • #2 17855726
    PCmaniak22
    Poziom 16  
    Posty: 329
    Pomógł: 17
    Ocena: 37
    Zawsze zależy to od oczekiwań. Jeśli masz włączony ciągle internet w telefonie i nie potrzebujesz dodatkowego powiadamiania sms na wypadek np awarii internetu w domu to sam ethm wystarczy.
  • #3 17855746
    SMDmaniak
    Poziom 23  
    Posty: 682
    Pomógł: 49
    Ocena: 31
    Oczywiscie bedzie w pelni uzbrojony system, komendy SMS!

    pozdr
  • #5 17855810
    Kamyk_^_
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 2
    Rozumiem, ze INT-GSM jest tylko do komunikacji głosowo/sms-owej? A ETHM może wysłać PUSH-a. ETHM nie zadzwoni do mnie z informacją automatyczną, że coś się dzieje.

    Pozdrawiam,
    Kamyk

    Dodano po 2 [minuty]:

    suworow napisał:
    Ja bym odwrócił to pytanie. Czy potrzebujemy rzeczywiście ETHM mając INT GSM ;)


    Wow! No to teraz mnie rozwaliłeś. Myślałem, że ETHM to taki "must have"! Nawet nie mówię o możliwościach programowania, ale jako IT osoba lubię podłączyć wszystko do sieci eth. To teraz pytanie do Ciebie: dlaczego? ;)

    Kamyk
  • #6 17855860
    SMDmaniak
    Poziom 23  
    Posty: 682
    Pomógł: 49
    Ocena: 31
    INT-GSM jest trudniejszy do zaklocenia i ma sterowanie!

    pozdr
  • #7 17855881
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Posty: 2141
    Pomógł: 455
    Ocena: 615
    Kamyk_^_ napisał:
    do komunikacji głosowo/sms-owej? A ETHM może wysłać PUSH-a. ETHM nie zadzwoni

    Jeszcze nie zadzwoni. Póki co tylko SMS/Push (ew. mail przy Integrze Plus). Co do dzwonienia to spodziewany jest nowy firmware.

    Jak dla mnie sam ETHM-1 Plus nie daje Ci powiadamiania o alarmie (ok, są powiadomienia Push, ale osobiście ich nie uznaję jako sposobu na obudzenie właściciela).
  • #8 17855909
    SMDmaniak
    Poziom 23  
    Posty: 682
    Pomógł: 49
    Ocena: 31
    ETHM to najlepiej do DLOADX i GUARDX

    pozdr
  • #9 17856283
    Kamyk_^_
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 2
    Dobra podsumowując: INT-GSM da SMS/Push/Mail - może kiedyś zadzwoni.

    ETHM - jedynie do lepszego programowania ;) DLOADX i GUARDX.

    To teraz zapytam: co jeszcze fajnego daje ETHM?

    Pozdrawiam,
    Kamyk
  • Pomocny post
    #10 17856334
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Posty: 2141
    Pomógł: 455
    Ocena: 615
    Tak naprawdę to wszystko jest dokładnie opisane w instrukcjach obu urządzeń. Mało tego, już podobny wątek kiedyś był, ale ok, raz jeszcze:

    ETHM-1 Plus:
    - zdalne programowanie centrali DloadX
    - zdalne zarządzanie centralą GuardX / Integra Control
    - powiadomienia PUSH
    - powiadomienia MAIL (wymagana integra serii Plus)
    - zarządzanie przez WWW (widok manipulatora w przeglądarce)
    - możliwość integracji z zewnętrznymi systemami/urządzeniami (np. Fibaro, Roger, Domoticz, własne autorskie rozwiązania etc.)

    INT-GSM:
    - zdalne programowanie centrali DloadX
    - zdalne zarządzanie centralą GuardX / Integra Control
    - powiadomienia PUSH
    - powiadomienia MAIL (wymagana integra serii Plus)
    - powiadomienia SMS
    - powiadomienia CLIP (od wersji softu 1.01)
    - sterowanie SMS i CLIP

    ETHM-1 Plus & INT-GSM:
    - jak wyżej +
    - GSM pełni rolę zapasową, czyli kiedy ETHM straci sieć, układ z automatu przerzuca się na transmisję GPRS
    - wymagane jest, aby INT-GSM był podłączony do ETHM-1 Plus poprzez magistralę RS-485 (A,B), plusem jest to, że w strukturze widać oba urządzenia jako jedno.

    Do programowania zdalnego (DloadX) wymagane dodatkowe połączenie portów RS-232 centrali i ETHM (lub INT-GSM, kiedy ten jest solo). Kabelek w detalu 15zł. lub zrobić samemu (schemat w dokumentacji).

    Dodano po 13 [godziny] 26 [minuty]:

    No i stało się: od dzisiaj dostępny jest soft 1.01 i moduł INT-GSM potrafi dzwonić. Sprawdzone.
  • #11 17893750
    adamjur1
    Poziom 42  
    Posty: 7051
    Pomógł: 771
    Ocena: 1000
    Witam
    Jako skostniały użytkownik ETHM do dloada i GPRS T do wysyłania smssów
    mam pytanie do zaawansowanych instalatorów satela-
    Czy int-gsm z I32 ma opcje logowania się dloadem ale z dowolnego ip ?
    Pozdr.J
    ps Mam własnie zestaw na warsztacie i bawię się w różne fikołki..
  • #12 17895141
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Posty: 2141
    Pomógł: 455
    Ocena: 615
    Nie wiem czy dobrze rozumiem pytanie, natomiast:
    INT-GSM z DloadX (w kontekście zdalnego programowania centrali), łączy się tylko przy użyciu serwera Satel. Nie ma możliwości wskazania konkretnych adresów IP. Dzieje się to "w tle".
  • #13 17905045
    didotom
    Poziom 16  
    Posty: 315
    Pomógł: 7
    Ocena: 21
    dariusz.bembenek napisał:
    Kamyk_^_ napisał:
    do komunikacji głosowo/sms-owej? A ETHM może wysłać PUSH-a. ETHM nie zadzwoni

    Jeszcze nie zadzwoni. Póki co tylko SMS/Push (ew. mail przy Integrze Plus). Co do dzwonienia to spodziewany jest nowy firmware.

    Jak dla mnie sam ETHM-1 Plus nie daje Ci powiadamiania o alarmie (ok, są powiadomienia Push, ale osobiście ich nie uznaję jako sposobu na obudzenie właściciela).


    do dzwonienia można wykorzystać bramkę VOIP, ja tam prv mam + ETHM-1 plus, nigdy mnie nie zawiódło to rozwiązanie, do kompletu niezależny system powiadamiania, jak przestanie odpowiadać na ping ETHM-1 i bramka i ruter.
  • #14 17905196
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Posty: 2141
    Pomógł: 455
    Ocena: 615
    @didotom
    Już temat nie aktualny. INT-GSM dzwoni od dwóch tygodni.
  • #15 17907586
    Kamyk_^_
    Poziom 11  
    Posty: 23
    Ocena: 2
    A jeszcze zapytam czym różnią się ETHM-1 od ETHM-1 Plus?

    Kamyk
  • Pomocny post
    #16 17907696
    dariusz.bembenek
    Specjalista - Alarmy Stacjonarne
    Posty: 2141
    Pomógł: 455
    Ocena: 615
    W turbo skrócie (wszelkie info dostępne w ogólnodostępnej dokumentacji):
    - ETHM-1 Plus - obsługuje serwer Satel (brak konieczności robienia przekierowań)
    - ETHM-1 Plus - posiada możliwość filtrowania po adresach IP
    - ETHM-1 Plus - wysyła maile (w połączeniu z Versą i Integrą Plus)
    - ETHM-1 Plus - łączy się po RS-485 z INT-GSM

    Stary ETHM-1 powyższych spraw nie udostępnia.
  • #17 17914386
    didotom
    Poziom 16  
    Posty: 315
    Pomógł: 7
    Ocena: 21
    dariusz.bembenek napisał:
    W turbo skrócie (wszelkie info dostępne w ogólnodostępnej dokumentacji):
    - ETHM-1 Plus - obsługuje serwer Satel (brak konieczności robienia przekierowań)
    - ETHM-1 Plus - posiada możliwość filtrowania po adresach IP
    - ETHM-1 Plus - wysyła maile (w połączeniu z Versą i Integrą Plus)
    - ETHM-1 Plus - łączy się po RS-485 z INT-GSM

    Stary ETHM-1 powyższych spraw nie udostępnia.


    Po przesadce na ETHM-1 PLUS, najbardziej praktyczne i cieszące są dla mnie powiadomienia popup w aplikacji na smartfona Integra Control, o dziwo działają natychmiast jak ktoś naruszy czujkę., czy rozbroi alarm, tylko z tego powodu się przesiadłem na plus.
  • #18 18404147
    g88
    Poziom 8  
    Posty: 31
    Ocena: 3
    Mam pytanie odnośnie modułu INT-GSM do centrali Integra 64. Czy połączenie z internetem uzyskuje się za pomocą intenertu mobilnego w karcie SIM a nie złącza Ethernetowego ? Nigdzie w instrukcji nie widzę o tym wzmianki a mam tak słaby zasięg sięci GSM w domu, że wolałbym ten moduł połączyć klasycznie przewodem. ETHM-1 Plus ma taką możliwość, a co z INT-GSM ? Muszę kupić oba moduły ?
  • #19 18404533
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    g88 napisał:
    Czy połączenie z internetem uzyskuje się za pomocą intenertu mobilnego w karcie SIM a nie złącza Ethernetowego ?

    Tak, za pomocą GPRS/SMS a nie interfejsu sieciowego.
    g88 napisał:
    Muszę kupić oba moduły ?

    By korzystać z równych torów transmisji - tak, w tym przypadku INT-GSM może robić za rezerwowe medium transmisji.
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #20 18404567
    g88
    Poziom 8  
    Posty: 31
    Ocena: 3
    Chociaż z drugiej strony jak padnie w domu swich albo zabraknie prądu to i tak nie będę miał połączenia z Integra Control, a na tym mi najbardziej zależy. Tak z praktycznego punktu widzenia, sprawdza się wam ta łączność przez kartę SIM z internetem ? Mam w domu tylko zasięg sieci Plus, reszta operatorów leży.
  • #21 18404576
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    Sprawdza się w modułach komunikacyjnych dlaczego więc tu nie miała by się sprawdzić, jeśli masz zasięg pozwalający na nawiązanie połączenia internetowego powinno działać.
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #22 18703462
    narasta
    Poziom 21  
    Posty: 597
    Pomógł: 7
    Ocena: 219
    Jest jedna duża różnica pomiędzy którymkolwiek ETHM a rozwiązaniem GSM, o której nie wiem czemu nikt jeszcze nie wspomniał -> Do GSM musimy mieć kartę, która nie jest darmowa więc, trzeba doliczyć 20-30zł miesięcznie za utrzymanie takiej karty.
  • #23 18703486
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    Było o karcie, a utrzymanie to koszt ok.5zł. w ofertach prepaid, czasami nawet taniej...
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.
  • #24 18703611
    narasta
    Poziom 21  
    Posty: 597
    Pomógł: 7
    Ocena: 219
    Gzie jesteś w stanie utrzymać kartę za <5zł bez blokowania konta?
  • #25 18703618
    sosarek

    Poziom 43  
    Posty: 83875
    Pomógł: 9318
    Ocena: 15497
    Choćby u fioletowych - pakiet 700MB miesięcznie za 5zł. - wystarczy poprzeglądać oferty operatorów.
    Konto firmowe:
    Z
    Pka, Poznań, 60-850
    Pomogłem? Kup mi kawę.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownicy dyskutują o zasadności posiadania modułów ETHM-1 i INT-GSM w systemie alarmowym Integra. ETHM-1 Plus umożliwia zdalne programowanie, powiadomienia PUSH oraz integrację z systemami zewnętrznymi, ale nie oferuje funkcji dzwonienia. INT-GSM zapewnia powiadomienia SMS oraz możliwość sterowania przez SMS, a także jest bardziej odporny na zakłócenia. Użytkownicy zauważają, że posiadanie obu modułów może być korzystne, gdyż INT-GSM działa jako zapasowe medium transmisji w przypadku utraty połączenia przez ETHM-1. Wskazano również na różnice między ETHM-1 a ETHM-1 Plus, w tym obsługę serwera Satel i możliwość filtrowania po adresach IP w nowszym modelu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA