Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G 1.6 16 v - Wymiana ECU, lub ECU i immo

11 Kwi 2019 16:49 339 16
  • Poziom 12  
    Witam
    Myślę o wymianie Ecu bo astra straszy wypadaniem zapłonu, świece wymienione, cewka sprawdzona.
    Po przeczytaniu wielu stron z podobnymi problemami , opcje jeszcze jakie są to blokujący się zawór ale może też być ECU , falujące obroty i itp.
    Pytanie teraz do znawców bo ja w tym temacie się nie znam.

Sa dwie opcje
    1 - kupno używki /cena od 45 zł/ i przeprogramować to tylko elektronik może się z tym uporać/ jak znacie kogoś z okolic Cieszyna czy Bielska Białej proszę o namiary, oraz przybliżony koszt.
    2 sposób który polecają to kupno kompletu ECU immo plus kluczyk pilot.
    prostszy sposób dla mnie bo sam sobie wg opisów można wymienić.
    problem tylko z tym że chyba zmienia się nr VIN w kompie inny niż w dowodzie . Drugi problem chyba bo się nie znam to co z moimi kluczykami ? będą działać ? tzn czy nowy immobilizer pozwoli mojemu kluczykowi na zapalenie auta, o pilot mi nie chodzi bo mo i tak jest zepsuty.
    Chodzi mi o otwieranie drzwi i zapalanie auta z moich starych kluczyków.
    Można moje kluczyki przeprogramować pod nowy immobilizer? bo pilota bym sobie zostawił nowego.
    Co z tym numerem VIN z nowego ECU?
    Z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 34  
    Kupujesz drugi sterownik o tych samych numerach, następnie dajesz elektronikowi, aby przerzucił ze starego wszystkie niezbędne dane do nowego, wkładasz nowy sterownik i jeździsz.
    Owszem, kwestia przerzucenia całego immo jest możliwa, ale szkoda czasu i pieniędzy.
  • Poziom 9  
    Proponuję znaleźć ..sterownik o tym samym nr. I oddać elektronikowi. Najtańsza opcja dla Ciebie.
  • Poziom 12  
    Żeby sprawdzić numery to muszę najpierw odkręcić obecny Ecu ? Na które numery zwracać uwagę ?
    No i jakiego elektronika trzeba ? co musi posiadać z sprzęt żeby sobie poradził ?
  • Poziom 12  
    Astra G kombi 1.6 16V 2005 r silnik 101 KM Z16XE , niby mało przejechane ale ostatnie lata głównie po mieście po kilka km dziennie.
    Na elektrodzie chyba też były tematy o tych silnikach i ich problemach,
  • Moderator Samochody
    Sterownik Delco, przykręcany z boku głowicy. Albo kupić wylogowany, albo z ustalonym PIN-em. Albo dać komu trzeba do ustalenia pinu. VIN jest mało istotny.
  • Poziom 38  
    w 2005 roku nie było takich sterowników ,ten z aukcji 98-2000r max
  • Poziom 12  
    No nic może w sobotę będzie czas to spróbuję odkręcić i zrobić zdjęcie .
    Mam jeszcze ochotę spróbować wyczyścić przepustnicę , to posprawdzam też przy okazji przewody podciśnienia ale wyglądają dobrze .
    Gazownik oglądał wtryski od gazu i podłączenie, wg niego wszystko OK .

Dodano po 4 [minuty]:

robokop napisał:
    enygma napisał:

Nie, ten jest do starszego - X16XEL, Ty masz Z16XE - sterownik Delco 12242040 - obudowa taka sama, ale po 4 rzędy pinów we wtyczkach.

A dzięki znalazłem z tym numerem , porównam ze swoim jak tylko odkręcę . https://allegro.pl/oferta/opel-astra-g-1-6-16v-komputer-silnika-12242020-dxm-7915061486
    A co dalej jak taki kupię ? raczej od sprzedawcy nie dostanę żadnych kodów bo o niczym takim nie piszą
  • Moderator Samochody
    enygma napisał:
    raczej od sprzedawcy nie dostanę żadnych kodów bo o niczym takim nie piszą
    Kod z epromu się wylicza. Ew. idzie do kogoś obeznanego z zagadnieniem, żeby sterownik wylogował .
  • Poziom 43  
    Jak nie masz konkretnego błędu akcesorii to bym nie mieniał ecu, jakie masz sprężanie?

Dodano po 1 [minuty]:

enygma napisał:
    Gazownik oglądał wtryski od gazu

Pojezdzij tylko na PB i zobacz czy się będzie to działo, w ogóle to co ci się dzieje?
  • Poziom 38  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    w ogóle to co ci się dzieje?
    jest w pierwszym poscie ,wypadanie zapłonów i falowanie.
  • Poziom 38  
    Trza poszukac gdzie ciągnie lewe powietrze.