Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie masą Centrala i Sterownik Napędu do bramy

17 Kwi 2019 18:42 129 6
  • Poziom 5  
    Witam
    Posiadam już zaprogramowane wejście w centrali, które miało by za zadanie informować centrale o stanie bramy. Jest otwarta czy zamknięta.
    W napędzie bramy jest sterownik, który posiada przełącznik krańcowy (NO) za pomocą którego chce dać sygnał do centrali.
    Sterowanie odbywa się za pomocą zwarcia do masy.
    Centrala Integra 32
    Sterownik bramy +12V
    Schemat połączenia, który przyszedł mi do głowy (nie posiadam duszy artystycznej :))
    Jeżeli takie połączenie nie jest możliwe miałem zamiar wstawić drugą krańcówkę i po prostu nie łączyć układów.
    Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Sterowanie masą Centrala i Sterownik Napędu do bramy
  • Relpol przekaźniki

• Poziom 43  
    Jak skonfigurowane wejście w centrali?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 15  
    Jak masz tylko taką możliwość - to nie łącz. Nigdy nie łączy się układów bezpieczeństwa typu centrala alarmowa, centrala p.poż itp z innymi obcymi urządzeniami. Zawsze łączenie poprzez przekaźnik czyli zawsze oddzielone galwanicznie.
  • Poziom 5  
    Wejście skonfigurowane "47.bez akcji."
    I zrobiłem sterowanie brama na wirtualnych wyjsciach tak, aby przy załączonym czuwaniu i po upływie 10 min zaliczyło się wyjście sterujące brama.
    Zamontuje chyba kolejną krancówke i będzie po sprawie.

• Poziom 43  
    Stan naruszenia bramy widoczny?
  • Poziom 39  
    Podłącz cewke przekaźnika 12v pomiędzy +12 sterownika bramy a wejściem z krańcówki sterowanym masą. Najlepiej zrobić to z diodą prostownicza szeregowo do cewki tak by przewodziła po podaniu masy. Zapobiegnie to ewentualnym zakłóceniom w działaniu wejścia. Do cewki równolegle też daj diodę w kierunku zaporowym , by nie generować przepięć podczas jej wyłączania.
    Bezpotencjałowy styk przekaźnika użyć do centrali w dowolnej konfiguracji.
  • Poziom 5  
    Dzięki wielkie za podpowiedzi, brama zrobiona na dodatkowej krańcówce, wszystko działa.

Temat do zamknięcia