Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] - Brak świateł mijania i drogowych skoda fabia 1 1.9sdi

01 Lip 2019 07:27 402 8
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich, mam problem ze swoją skoda z roku 2000. Nie działają światła drogowe i mijania, po włączeniu świateł i zapłonu na desce świeci się jakby światła były, to samo dotyczy świateł drogowych, bezpieczniki sprawdzone, żarówki również. Przełącznik wyciągnąłem ale styki w min nie są przegrzane i wyglądają całkiem dobrze. Światła postojowe działają. Brak napięcia na bezpiecznikach odpowiadających za światła. Teraz pytanie czy jest jakiś przekaźnik lub cokolwiek co może dawać takie objawy?
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 39  
    Witam .
    W pierwszej kolejności sprawdź czy wychodzi napięcie z wyłącznika głównego świateł,następnie należy sprawdzić ,czy jest napięcie na przełączniku pod kierownicą.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    A wiadomo na którym pinie sprawdzać? Czy jeśli byłaby uszkodzona kostka stacyjki objawy byłyby podobne? Chciałbym dodać że podświetlenie wyłącznika i licznika działa na włączenie świateł. Kontrolki na desce również świeca się prawidłowo
  • Poziom 39  
    Zobacz na wyłączniku tym głównym ,powinno dochodzić napięcie stałe i po kluczyku.Na pinie 56 powinno być napięcie w pozycji świateł mijania na przełączniku,oczywiście po włączeniu zapłonu.Jeżeli nie ma napięcia po kluczyku ,to może być uszkodzona wkładka stacyjki.
  • Poziom 23  
    Jak będziesz miał napięcie na głównym wyłączniku to kolejna sprawa to sprawdzenie lewej manetki przy kierownicy. Ja sprawdziłbym jeszcze czy światła zaświecą się jak pociągniesz/popchniesz lewą manetkę w pozycję "blink", czyli dawania sygnału świetlnego, często styki w tej manetce opalają się do tego stopnia, że przestają przewodzić, chociaż, byłoby dziwne, że styki od świateł mijania i drogowych przestałyby przewodzić w tym samym momencie..
  • Poziom 39  
    Działanie t.z.w blindy drogowymi to inna sprawa .
  • Poziom 2  
    Sprawdzałem to i blind nie działa mimo że kontrolka na liczniku się zapala. Lewa manetka jest nowa, auto niedawno zostało wyposażone w tempomat, nie wiem czy ma to wspólny mianownik ale może to istotne
  • Poziom 39  
    Jak kontrolka działa od drogowych ,to sprawdź czy wówczas napięcie dochodzi do bezpieczników od świateł drogowych.
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany, podczas montażu tempomatu została naruszone kostka na grodzi odpowiadającą za połączenie wewnętrznej instalacji świateł z lampami, więc instalacja wyglądała że działa dobrze ale lampy były odpięte. Sprawdzałem napięcie po kolei i znalazłem przyczyne, dopiołem kostkę i stała się jasność 😁 dzięki za wszystkie pomocne rady 😉