Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Opel Meriva 2003 r. - Problem z synchronizacją pilota7

01 Lip 2019 21:57 114 7
  • Poziom 21  
    Jakiś czas temu wymieniłem baterię w pilocie do centralnego zamka. Zamek działał przez kilka dni. Po tym czasie z dnia na dzień przestał działać. Myślałem że to wina baterii i po ponownym złożeniu znowu zaczął działać..dwa dni. Pomyślałem że być może to wina elektryki zamka. Postanowiłem jeszcze sprawdzić na kluczyku zapasowym. Wymieniłem w nim baterię i ..zaczął działać, ale znowu kilka dni.
    Teraz byłem pewny, że problemem jest synchronizacja pilota z zamkiem. Próbowałem różnych kombinacji z przyciskami i zapłonem ale dalej nie mam pewnego działania zamka.
    Mam pytanie czy ktoś z kolegów miał podobny problem i jak sobie z nim poradził. Będę wdzięczny za radę.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Podaję dwie metody, na wszelki wypadek.
    Pierwsza:
    Synchronizowanie nadajnika
    Po wymianie baterii odblokować
    drzwi, przekręcając kluczyk w zamku
    drzwi kierowcy. Radiowy nadajnik
    zdalnego sterowania zostanie
    zsynchronizowany po włączeniu
    stacyjki.

Druga:
    1. Włącz zapłon
    2. Naciśnij na pilocie zamykanie i otwieranie kilka razy na przemian
    3. Gotowe
  • Poziom 21  
    Próbowałem te kombinacje już wcześniej . Teraz odblokowałem drzwi kierowcy i włożyłem po wymianie baterii kluczyk do stacyjki nie przekręcając na jakiś czas. Mam tylko zamykanie ale muszę być bardzo blisko auta.
    Podejrzewam , że do jutra pilot nie będzie już wogóle działał
    Nie wiem czy to jest problem tylko mojego auta.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Zbyszek_64 napisał:
    Podejrzewam , że do jutra pilot nie będzie już wogóle działał

A sprawdzałeś czy bateria po przestaniu działania pilota jest jeszcze sprawna, czy całkowicie rozładowana? Może jest jakieś zwarcie w kluczyku ?
  • Poziom 21  
    Baterię nowe 3V i tyle utrzymują . Dzieje się tak z dwoma pilotami więc sprawa chyba złej synchronizacji. Myślę jeszcze odłączyć akumulator.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    A zimne luty na połączeniu blaszek-zacisków bateri do płytki pilota sprawdzone?
    Ten problem nagminnie występował chocby w Oplu Astrze G tudzież Zafirze.
  • Poziom 21  
    Wymieniłem obudowę pilota . Po złożeniu i zsynchronizowaniu pilot działa już kilka dni bez problemów. Coś musiało być nie tak z tą starą obudową. Temat zamykam i dziękuję za zainteresowanie.
  • Poziom 21  
    Wymieniłem obudowę pilota . Po złożeniu i zsynchronizowaniu pilot działa już kilka dni bez problemów. Coś musiało być nie tak z tą starą obudową. Temat zamykam i dziękuję za zainteresowanie.

Dodano po 4 [minuty]:

Zamykam