Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] klawiatura maszynistki dla windows 10

03 Lip 2019 12:44 252 9
 • Poziom 9  
  witam,
  potrzebuje klawiatury maszynistki do mojego windowsa 10, ma tylko klawiature programisty. Pisze wszystkimi palcami i do pracy potrzebna mi klawiatura maszynistki. W windows 7, na kompie stacjonarnym mam te klawiature, dla windows 10 nie znalazlem
 • PCBway
 • Pomocny post
  Admin grupy komputery
  Klawisz Windows + Spacja nie pomaga przy wyborze układu 214?
 • Poziom 9  
  klawisz Windows plus spacja przelacza tylko miedzy jezykami: polski programisty, niemiecki i angielski. Nie ma jednak klawiatury maszynistki. Ona ma chyba symbol PN-87. Dla Windowsa 7 kiedys gdzies wygrzebalem te klawiature i sobie na stacjonarnym zainstalowalem, dla Windows 10 nie potrafie znalezc tej klawiatury.
 • PCBway
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  https://pl.soringpcrepair.com/change-keyboard-layout-windows-10/
  Możesz też ściągnąć darmowy Keyboard Layout Manager i nim spróbować.
 • Poziom 9  
  niestety, zadna z propozycji nie dziala, te rosyjskie programiki jakies podejrzane, nie bede ryzykowal, poza tym nie wiadomo, co one wlasciwie robia. W windows 7 nie uzywalem zadnych dodatkowych programikow. wyglada na to, ze dla windows 10 nie przewidziano normalnej klawiatury do pisania wszystkimi palcami.

  Dodano po 12 [minuty]:

  mmm777 napisał:
  Ustawienia -> Język -> Preferowane języki -> kliknąć [Polski] -> Opcje -> Dodaj klawiaturę


  w moim windowsie 10 nie ma nawet takiej zakladki jak "jezyk". Jest "czas i jezyk", a w niej "region i jezyk", w zaawansowanych ustawieniach klawiatury jest tylko polski programisty, niemiecki i angielski (takie wczytalem). Nie ma sladu po klawiaturze maszynistki.
 • Poziom 9  
  chyba pomogło. będę testował czy wszystkie klawisze działają tak jak trzeba. W prawym dolnym rogu na pasku pojawiła się klawiatura pn87 , Super, dzięki serdeczne,
 • Poziom 9  
  skonsultowałem się w końcu z Microsoftem. I rzeczywiście udało się zainstalować tę klawiaturę, która się nazywa 214. Klikamy na POL na pasku zadań. Potem "Preferancje języka" , potem kilkamy na "Polski" i wtedy wyskakuje zakładka "Opcje". Klikamy na te opcje i wtedy wyskakuje Klawiatury z opcją "Dodaj klawiaturę" Klikamy na "Dodaj klawiaturę" i rozwija się lista, na liście jest klawiatura 214 i ją dodajemy. Dzięki za pomoc, pozdrawiam serdecznie.