logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi A3 8p 2006r - doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgielnymi

Mateuszsteuer 13 Lip 2019 10:50 14979 21
REKLAMA
  • #1 18058430
    Mateuszsteuer
    Poziom 5  
    Posty: 49
    Ocena: 28
    Witam, ma Audi A3 8p 2006r i chciałem uruchomić funkcję dośwoetlania zakrętów, ale mój diagnoskopy nie widzi sterownika. Według mnie mam tylko pdstawowy sterownik świateł. Jaki muszę kupić sterownik aby była możliwa adaptacja doświetlania zakrętów w moim aucie, zaznaczę że to doświetlaniem było wykonywane przez światła przeciwmgielne?
  • REKLAMA
  • #2 18059974
    kanar2306
    Poziom 17  
    Posty: 708
    Pomógł: 23
    Ocena: 283
    To się koduje w Centralnej elektryce
  • #3 18060045
    Mateuszsteuer
    Poziom 5  
    Posty: 49
    Ocena: 28
    Ja mam program Delphi ale , w nim mam opcję do wejścia w system reflektorów ale po próbie nawiązania połączenia wyskakuje komunikat ,że nie ma możliwości z połączeniem . Mógłbyś mi pomóc jak zaadaptować te opcję w moim aucie ? Nie posiadam programu VAG .
  • REKLAMA
  • #4 18060103
    kanar2306
    Poziom 17  
    Posty: 708
    Pomógł: 23
    Ocena: 283
    Nie wiem jak to wygląda w Delphi ale powinno dać radę, zależy jaki masz Bordnetz. Ja to robiłem VCDSem. Poszukaj czy masz tam dostęp do sterownika central electronics albo Bordnetz i tam powinno iść zakodować jak masz tą opcję
  • REKLAMA
  • #5 18060242
    Mateuszsteuer
    Poziom 5  
    Posty: 49
    Ocena: 28
    Weszłem w opcje centralnej elektroniki ale nie ma opcji adaptacji świateł przeciw mgielnych, pytanie czy ktoś wie jak dodawać adaptację podzespołów w Delphi bo wydaje mi się, że tak można zrobić ale nie wiem jak. Udało mi się uruchomić światła mijania po zapłonie 😁
  • #6 18060252
    kanar2306
    Poziom 17  
    Posty: 708
    Pomógł: 23
    Ocena: 283
    Może Twój Bordnetz tego nie obsługuje...
  • REKLAMA
  • #8 18060380
    kanar2306
    Poziom 17  
    Posty: 708
    Pomógł: 23
    Ocena: 283
    Jak Twój Bordnetz nie ma takiej funkcji to nawet VCDSem tego nie zrobisz... Podaj numer Bordnetz to może mi się uda dojść do tego czy jest taka opcja u Ciebie
  • #10 18060437
    kanar2306
    Poziom 17  
    Posty: 708
    Pomógł: 23
    Ocena: 283
    Jak się połączysz z modułem to gdzieś musi być info i tam będzie numer. Nie wiem jak to dokładnie wygląda w delphi bo nie używam tego....
  • #12 18060478
    kanar2306
    Poziom 17  
    Posty: 708
    Pomógł: 23
    Ocena: 283
    Tak... Gdzieś tam na pewno będzie numer sterownika
  • #13 18060608
    Mateuszsteuer
    Poziom 5  
    Posty: 49
    Ocena: 28
    Znalazłem tylko coś takiego nie wiem czy to jest to...
    Załączniki:
    • Audi A3 8p 2006r - doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgielnymi IMG_20190714_164704.jpg (5.49 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Audi A3 8p 2006r - doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgielnymi IMG_20190714_164445.jpg (4.14 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • Audi A3 8p 2006r - doświetlanie zakrętów światłami przeciwmgielnymi IMG_20190714_165123.jpg (3.26 MB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #14 18060698
    kanar2306
    Poziom 17  
    Posty: 708
    Pomógł: 23
    Ocena: 283
    To nie to, numer to w twoim aucie np. 8P0907279K tylko różnią sie ostatnią literką
  • #16 18060711
    kanar2306
    Poziom 17  
    Posty: 708
    Pomógł: 23
    Ocena: 283
    Niestety nie dam rady... Jak coś to wyciągnij Bordnetz i tam musi być numer napisany...
  • #19 18060952
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Posty: 9816
    Pomógł: 1495
    Ocena: 5049
    Daj sobie spokój bo nie ustawisz w tym Bordnetz doświetlania zakrętów. To zrobisz tylko w 30 bajtowym w wersji Highend. Czyli końcówka: N, P, Q, K, L.
    Musisz kupić inny Bordnetz jak chcesz to mieć w oryginale.
    Mozna bawić sie w jakiś moduł z Allegro co włączy światło przy włączeniu kierunkowskazu ale to nie to samo.
    Nie wiem czy Autocom pokazuje podpowiedzi przy zmianie wartości bajtów ale jeżeli nie pokazuje to ciężko będzie tym sprzętem zmienić coś w długim kodowaniu. Chyba że będziesz przeliczał z systemu binarnego na szesnastkowy.
  • #21 18061033
    kanar2306
    Poziom 17  
    Posty: 708
    Pomógł: 23
    Ocena: 283
    Też myślę ze musi być 30 bajtowy, w tym 23 tego nie ogarnie
  • #22 18061320
    żałosna udręka
    Poziom 34  
    Posty: 2365
    Pomógł: 191
    Ocena: 1019
    A ja widzę na fotkach sterownik silnika. Z taka wiedzą za chwilę coś uwali.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik Audi A3 8P z 2006 roku poszukuje sposobu na aktywację funkcji doświetlania zakrętów za pomocą świateł przeciwmgielnych, jednak jego diagnostyka nie wykrywa odpowiedniego sterownika. W dyskusji poruszono kwestie związane z kodowaniem w systemie centralnej elektroniki oraz koniecznością posiadania odpowiedniego modułu Bordnetz, który obsługuje tę funkcję. Użytkownicy sugerują, że doświetlanie zakrętów można aktywować tylko w 30-bajtowym Bordnetz w wersji Highend (z końcówkami N, P, Q, K, L). Wskazano również na możliwość zakupu modułu Tytan® DS454 jako alternatywy.
REKLAMA