Witam, chciałbym prosić pierwszy raz od 16 lat w zasadzie o gotowca. Lub szkic programu żebym mógł sobie go sam napisać.
Chcę dokonać przeróbki licznika https://sansan.cc/en/productsinfo.aspx?ProductsID=165&CateId=53
Chcę w nim zrobić:
1. W momencie dotarcia do "umownego" czerwonego pola czyli powiedzmy zapalenia przez licznik diody LED 6000 obr. Atmega kluczuje 4 wyjścia z częstotliwością 2Hz przy dojściu do 7000 z częstotliwością 3Hz (chcę przy przekroczeniu obrotów migać całym białym paskiem obrotów jak w F1
) Te dwa sygnały sterujące wezmę z listwy LED, kluczować zamierzam oryginalnie istniejące cztery tranzystorowe drivery ich Anod ( jest w tym pasku obrotów 4x po sześć LED )
2. Kwestia uruchamiania i usypiania Atmega na postoju i jej praca gdy:
- nacisnę jeden z dwóch przycisków na liczniku ( stan niski zwarcie do masy ) to Atmega na 30 s. wysterowuje mi stały plus licznika z podświetlaniem, po 30 s. Atmega usypia z wyświetlaczem ( cel - podejrzenie czasu na postoju )
- odbieram impulsy z cewki zapłonowej, Atmega włącza zasilanie oraz czeka na sygnały z LED, po zaniku impulsów z cewki po 30 s. wygaszenie wyświetlacza i Atmega śpi.
Może dużo wymagam, a może mi się tylko wydaje? Bardzo dziękuję za kawałki jakiegoś kodu, w wolnym czasie bym sobie posiedział i przeanalizował. Z Bascoma znam słabiutko same podstawy.
Jak się za coś takiego zabrać?
Chcę dokonać przeróbki licznika https://sansan.cc/en/productsinfo.aspx?ProductsID=165&CateId=53
Chcę w nim zrobić:
1. W momencie dotarcia do "umownego" czerwonego pola czyli powiedzmy zapalenia przez licznik diody LED 6000 obr. Atmega kluczuje 4 wyjścia z częstotliwością 2Hz przy dojściu do 7000 z częstotliwością 3Hz (chcę przy przekroczeniu obrotów migać całym białym paskiem obrotów jak w F1
2. Kwestia uruchamiania i usypiania Atmega na postoju i jej praca gdy:
- nacisnę jeden z dwóch przycisków na liczniku ( stan niski zwarcie do masy ) to Atmega na 30 s. wysterowuje mi stały plus licznika z podświetlaniem, po 30 s. Atmega usypia z wyświetlaczem ( cel - podejrzenie czasu na postoju )
- odbieram impulsy z cewki zapłonowej, Atmega włącza zasilanie oraz czeka na sygnały z LED, po zaniku impulsów z cewki po 30 s. wygaszenie wyświetlacza i Atmega śpi.
Może dużo wymagam, a może mi się tylko wydaje? Bardzo dziękuję za kawałki jakiegoś kodu, w wolnym czasie bym sobie posiedział i przeanalizował. Z Bascoma znam słabiutko same podstawy.
Jak się za coś takiego zabrać?