Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powermed Robocop odkurzacz spalony po podłączeniu odwrotnie baterii

30 Lip 2019 23:33 432 6
  • Poziom 5  
    Witam
    Poszukuje jakiegoś schematu do odkurzacza Powermed Robocop
    W odkurzaczu została odwrotnie podłączona bateria plus z minusem. Jakiś chińczyk odwrotnie przylutował kable do ogniw. Upaliło ścieżkę, a bez niej odkurzacz się wyłączał po chwili i zapalała się czerwona dioda PWR. Złatałem upaloną ścieżkę i bez zmian. Za kolejnością szedłem po płytce dalej jest układ HA17393. Po wylutowaniu jego odkurzacz się nie wyłączał. Niestety zdechł ponownie.
    Powermed Robocop odkurzacz spalony po podłączeniu odwrotnie baterii Powermed Robocop odkurzacz spalony po podłączeniu odwrotnie baterii Powermed Robocop odkurzacz spalony po podłączeniu odwrotnie baterii Powermed Robocop odkurzacz spalony po podłączeniu odwrotnie baterii Powermed Robocop odkurzacz spalony po podłączeniu odwrotnie baterii Powermed Robocop odkurzacz spalony po podłączeniu odwrotnie baterii
    Układ scalony HA17393 czym to zastąpić?
  • Poziom 5  
    Najlepsze jest to iż wyciągnąłem baterie z pilota i odkurzacz normalnie odkurza. Gdy tylko włóże baterie do pilota jeździ sam w funkcji mop nie da się go nawet zatrzymać. Nie reaguje na przyciski na obudowie. Dodam że pilot cały czas nadaje bo dioda miga. Jeszcze przed wlozeniem odwrotnie baterii pilot działał poprawnie. Czy może być uszkodzony sam czujnik podczerwieni?
  • Poziom 5  
    Dosłownie czary. Jakimś cudem pilot zwariował i zakłócał całą pracę. Wyciągnąłem baterie z pilota odkurzacz zaczął działać poprawnie. Jak się okazało pilot wysyłał cały czas po włożeniu bateri jakiś sygnał. Poprawiłem w nim luty i zaczął działać poprawnie. Taki zbieg okoliczności że bateria odwrotnie nie zrobiła żadnych uszkodzeń poza spaloną ścieżką..