Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falowniki SOFAR - opinie, trwałóść, awarie

12 Sie 2019 22:16 57732 240
  • Poziom 12  
    Konfiguruję instalację PV około 8kW. Jakie macie doświadczenia z falownikami Sofar. Jakieś problemy, awarie. Cena jest dobra.
  • AdexAdex
  • Poziom 11  
    U mnie od ponad roku bezproblemowo Sofar 6.6KTL-X.
  • Poziom 11  
    Ja mam problem z polaczeniem z wifi.
    Brak serwisu nie polecam firma w której kupowałem Green Buton za pomoc jako serwisant żada pieniędzy 1200zł, twierdzą że musza zarobić. \Nie polecam tel do mnie 793766295
  • Poziom 11  
    Pol-Solar sp. z o.o. nie jest serwisem gwarancyjnym ?
  • Poziom 8  
    U mnie, w otrzymanych przy zakupie dokumentach jest jako gwarant, ale odsyła mnie do Corab, a oni do sprzedawcy... :(
    Mam błędy: BusOPV i PVOVP
  • AdexAdex
  • Poziom 11  
    Co Corab odp?
    Serwis Sofar Solar dopiero się buduje
    w polsce.
    Pisz service.pl(malpa)sofarsolar.com
  • Poziom 8  
    Od wczoraj nie odpowiada na e-mail. Przedstawiciel w rozmowie tel. odsyła do firmy, która montowała zestaw.
  • Poziom 8  
    Firma GlobalSun. Tata z synem. Okazało się, że mają słabą wiedzę i doświadczenie. Ale nazwa firmy mocna ;)
  • Poziom 11  
    to do nich

moze zle cos podlaczyli

Dodano po 1 [minuty]:

chcesz to zadzwon do mnie
  • Poziom 25  
    Zacznij od tego kto montował, w/g błędów to wychodzi że za wysokie napięcie wejścia, może źle dobrane ilości paneli
  • Poziom 11  
    napisz ile stringow po ile paneli i jakie panele
  • Poziom 16  
    Cytat z instrukcji SOFAR KTL:
    PvOVP

Napięcie wejściowe jest zbyt wysokie

Sprawdź czy zbyt duża ilość paneli PV nie jest
    podłączona do jednego łańcucha (stringu), tak aby
    napięcie (Voc) nie było większe od maksymalnego
    napięcia wejściowego inwertera SOFAR. Jeśli taka
    sytuacja zaistnieje, podłącz odpowiednią liczbę
    paneli PV w łańcuch, aby zmniejszyć napięcie w
    łańcuchu, tak, aby dopasować je do max. napięcia
    wejścia inwertera. Inwerter automatycznie powróci
    do normalnego stanu po korekcie liczby paneli w
    łańcuchu.
  • Poziom 8  
    Sprawa ze sprzedawcą ma jeszcze jeden wątek, poza techniczny. Poczekam na odpowiedź od Corab.
    Generalnie falownik działa. Od czasu do czasu wyskakują błędy i się wyłącza na kilka-kilkanaście godzin. Potem, znów się sam aktywuje, np po nocy, lub godzinie (dokładnie nie wiem).
    Nie wygląda, że jest za dużo paneli, ponieważ w samo lato w słoneczne dni działał normalnie, a potrafi sie wyłączyć w pochmurny dzień, choć wydaje mi się, że może mieć tu wpływ nagłego wyjścia mocnego słońca z poza chmur.
  • Poziom 11  
    napisz ile masz pan na 1 str

Dodano po 42 [sekundy]:

napisz ile masz pan na 1 str

Dodano po 1 [minuty]:

jak mocniejsze slonce wzrasta moc i falownik sie wylaczy zeby sie nie popsul
  • Poziom 8  
    ale nawet jak jest zachmurzenie, to pomimo odłączenia od sieci na 5 min. i ponownego załączenia, wyskakują błędy ponownie.
  • Poziom 11  
    czemu nie napiszesz ile masz paneli
  • Poziom 8  
    Z inwerterem SOFAR 4KTLM-G2 współpracuje 15 szt. modułów PV Q.CELLS Q.PEAK G4.1 305 MONO BLACK
  • Poziom 11  
    masz na 2 stringi rozdzielone bo na 1 string 2600 w
    czylimax 8 paneli
  • Poziom 25  
    Tu raczej nie o moc chodzi a napięcie ten 1-faz sofar ma max 600V i jeżeli te 15 jest połączonych szeregowo w 1 stringu to raczej na pewno nap. max jest przekroczone
  • Poziom 8  
    Uważasz, że moi spece pomylili się w wyliczeniu o 7 paneli? Czyli rozumiem, że jest za słaby inwerter i jaki powinien być odpowiedni?
  • Poziom 11  
    wlasnie przegladam dtr i tez wylapalem 1 faza dziwne ale w domkach przewaznie 3 fazy powinny byc

Dodano po 1 [minuty]:

z wyliczen wychodzi 600 v
  • Poziom 35  
    iwostar napisał:
    Z inwerterem SOFAR 4KTLM-G2 współpracuje 15 szt. modułów PV

Podłączone są do jednego czy dwóch MPPT? (Od paneli do falownika idą 2 czy 4 przewody?)
  • Poziom 24  
    grzeziu napisał:
    wlasnie przegladam dtr i tez wylapalem 1 faza dziwne ale w domkach przewaznie 3 fazy powinny byc

Dodano po 1 [minuty]:

z wyliczen wychodzi 600 v

Rozwiń swoją wypowiedz bo mnie zaintrygowała 😏
  • Poziom 11  
    ewnie trzeba zmostkowac 2 wyjscia mpp trakera zeby czytal jako jedno i sumowal bo na 1 trakera 2600 w sie podlancza czyli plus i minus trzeba rozdzielic do 2 gniazd i w ust czytanie 1 mmp tracera
  • Poziom 8  
    Dzięki za radę, może to jest faktycznie rozwiązanie.
  • Poziom 11  
    spróbujcie na 8-9 panelach odlaczcie reszte i tez sie spr wtedy tam w ust jest kazdy traker niezaleznie lub 2 razem czyli jak pisalem wyzej prosze o info czy pomoglo
  • Poziom 8  
    Sam nie podejmuję się tych prac, ale dam znać o ewentualnym rozwiązaniu. Dzięki!