Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kernel power 41 - Nagłe restarty komputera

13 Sie 2019 19:08 171 10
  • Poziom 9  
    Podłącze się do tematu bo mam podobny problem. Natomiast u siebie zauważyłem wysoką temperaturę w stanie spoczynku. Czy wysoka temperatura również może powodować Kernel Power 41 (63)? W biosie CPU osiąga temperaturę nawet 80 stopni C. To chyba jak się nie mylę za dużo? Nie mam pojęcia czy wentylator nie daje rady czy jest za mało pasty termoprzewodzącej. Obroty wentylatora na procku procesorze to max 2200rpm. OCCT wyłącza się po 1s z komunikatem "Przegrzanie". Zamieszczam zdjęcia. Bebechy mojej maszyny to :
    Kernel power 41 - Nagłe restarty komputera
    Kernel power 41 - Nagłe restarty komputera Kernel power 41 - Nagłe restarty komputera Kernel power 41 - Nagłe restarty komputera

Płyta główna : MSI z170a pc mate
    CPU : i7 - 6700k
    GPU : Radeon RX 580 GTS XXX OC+ 8GB
    Zasilacz : 700W COUGAR 80plus bronze
    Pamięć : GOODRAM IRDM 8 GB 2400
    Dysk : Dysk nr 1 - ST1000DM003-1ER162 (931 GB) ; Dysk nr 2 - ADATA SU650 (111 GB)
    Napęd : TSSTcorp CDDVDW SH-216DB
    Windows 10 - 64bit

Wydzieliłem jako nowy temat. Nie podpinaj się pod cudze wątki (w dodatku archiwalne). RADU23
  • Pomocny post
    Red. Komputery FAQ
    Heatpipe są na równi Z powierzchnią stopy radiatora? wygląda na uszkodzone chłodzenie.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    sylweksylwina napisał:
    Heatpipe są na równi Z powierzchnią stopy radiatora? wygląda na uszkodzone chłodzenie.

Biorąc pod uwagę ślady pasty na procesorze, to raz że heatpipe'y wystają ponad stopę radiatora, a dwa, że z jakiegoś powodu chłodzenie jest zamontowane krzywo (z boku a nie w środku).

No i kto uwalił całą stopę radiatora pastą?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    rhx napisał:
    za mało pasty

O wiele za dużo! To nie kanapka z wiejskim smalcem!
    Ponadto chłodzenie jest krzywo zamocowane.
    Wymyj wszystko porządnie izopropanolem, sprawdź przyleganie radiatora a dopiero potem nałóż pastę zgodnie ze sztuką.
  • Poziom 9  
    Jedna z firm złożyła mi kompa. Nie będę publicznie wymieniał, która bo nie wiem czy mogę... Nigdy nie składałem sam więc nie wiem ile pasty powinno być - stąd moje pytanie. Tak macie rację, heatpipe'y wystają ponad stopę radiatora. Moje pytanie gdzie widzicie że to jest krzywo? Chodzi o mocowanie radiatora na płycie? Domniamam że jeśli heatpipy wystają ponad stopę to nie pozostaje nic innego jak wymienić chłodzenie procka i złożyć wszystko tak jak powinno być? Wprawdzie komputer jest jeszcze na gwarancji ale serwis jest na drugim końcu polski więc przygoda z naprawą będzie trwała z 3 tygodnie nie mówiąc już o tym że raz maszyna była w serwisie bo spaliła się karta graficzna. Też patrząc jakie rękodzieło stworzyli wolałbym z waszą pomocą zrobić to sam.
  • Poziom 42  
    rhx napisał:
    Domniamam że jeśli heatpipy wystają ponad stopę to nie pozostaje nic innego jak wymienić chłodzenie procka i złożyć wszystko tak jak powinno być?

Tak.
    rhx napisał:
    Wprawdzie komputer jest jeszcze na gwarancji ale serwis jest na drugim końcu polski więc przygoda z naprawą będzie trwała z 3 tygodnie

To odeślij im same chłodzenie, tylko je wyczyść. Pudełka od niego chyba Ci dali?
    rhx napisał:
    Moje pytanie gdzie widzicie że to jest krzywo? Chodzi o mocowanie radiatora na płycie?

Tzn. na chłodzeniu widać gdzie procesor przylegał do stopy i wygląda na to że był równo, ale heatpipe odciśnięte na procesorze są z boku zamiast na środku.
  • Poziom 9  
    Nie dali żadnych pudełek...
  • Poziom 42  
    A powinni. Cóż, napisz do nich, opisz co się stało i zapytaj jak chcą to rozwiązać.
  • Poziom 43  
    rhx napisał:
    Nie będę publicznie wymieniał, która bo nie wiem czy mogę

A ja bym tak zrobił, żeby ludzie wiedzieli jakich "firm" mają unikać. To nie są dane osobowe, tylko opinia klienta o nierzetelnej firmie.
  • Poziom 9  
    Niestety nie mogę namierzyć swojego sprzedającego. Aukcja na, której kupowałem kompa wygasła - w internecie nie mogę znaleźć ani jego strony internetowej, ani jego maila, ani telefonu. W ostateczności zostało napisać list bo adres mam na fakturze ale postanowiłem zajrzeć do kompa jeszcze raz. Ściągnąłem wentylator z procesora. Palcem wcisnąłem heatpipy w dół tak aby wyrównały się z podstawą wentylatora - troszkę się wcisnęły. Usunąłem nadmiar pasty z CPU i podstawy oraz ustawiłem prosto na procesorze tak jak powinien być. Efekt jest zdumiewający. Teraz w stanie spoczynku procesor ma temperaturę 28 stopni Celsjusza - wcześniej było to 80 stopni.... Po 10 minutowy teście w programie OCCT temperatura osiągnęła 60 stopni przy procesorze wykorzystanym na 100%- czy taka wartość jest pożądana?

Kernel power 41 - Nagłe restarty komputera Kernel power 41 - Nagłe restarty komputera
  • Poziom 42  
    rhx napisał:
    Palcem wcisnąłem heatpipy w dół tak aby wyrównały się z podstawą wentylatora - troszkę się wcisnęły.

I to jest moment w którym powinieneś to chłodzenie wywalić do kosza. Jest uszkodzone i tego nie naprawisz.
    rhx napisał:
    Po 10 minutowy teście w programie OCCT temperatura osiągnęła 60 stopni przy procesorze wykorzystanym na 100%- czy taka wartość jest pożądana?

No, ujdzie.