Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna do szycia Łucznik 466

16 Sie 2019 14:11 141 6
 • Poziom 5  
  Podczas szycia maszyna chwyciła materiał i od tego momentu dziwnie pracuje. Co jakiś czas transporter uderza o płytkę sciegową, gdy zdemontowałem płytkę sciegową to podczas gdy gdy maszyna ma wyjmować igłę to ciężej pracuje. Niewiem co się stało i proszę o pomoc.
 • Poziom 10  
  Na dole tam gdzie jest bębenek z nicią czasem potrafi wciąć się materiał. Trzeba tam te kowadełka mocowane 2 śrubami odkręcić i powyjmować to co się wcięło. Jeśli to nie ta przyczyną może być tak, że któryś wałek się lekko przekręcił i wtedy jest większy problem, bo to dużo regulacji.
 • Poziom 5  
  Raczej myśle że chodzi tu o regulację ponieważ wszystko wyczyściłem, a problem nadal występuje
 • Poziom 34  
  MarekPracz napisał:
  Niewiem co się stało i proszę o pomoc.

  Prawdopodobnie "chwycony" :D materiał przestawił cały układ transportu.
  Albo oddaj do fachowego serwisu, albo jak chcesz się trochę pobawić to sprawdź delikatnie poprzez ręczne pokręcanie kółkiem jak pracują ząbki (w płaszczyźnie pionowej :?: - skręcasz transport na zero i sprawdzasz czy ząbki uderzają o płytkę, a potem w płaszczyźnie poziomej - ustawiasz transport na max).

  Obejrzyj sobie wcześniej https://www.youtube.com/watch?v=z1tpDYQlrsI
  :idea:
 • Poziom 5  
  Już oglądałem ten film ale trochę go nie rozumiem
  Czy na pozycji 0 ząbki powinny być na środku
  I jak to ustawić
  Z filmu wiem co odkręcić i ruszać ale kompletnie nie wiem jak to wyregulować
 • Poziom 34  
  MarekPracz napisał:
  transporter uderza o płytkę sciegową

  Dlatego musisz na początku ustalić co się przestawiło :cry:
  Prot napisał:
  w płaszczyźnie pionowej - skręcasz transport na zero i sprawdzasz czy ząbki uderzają o płytkę, a potem w płaszczyźnie poziomej - ustawiasz transport na max).

  Inaczej mówiąc ustawiasz pokrętło długości ściegu na 0 - i pokręcając wolno kółkiem napędowym sprawdzasz jak pracują ząbki względem płytki ściegowej :arrow: winny wynosić się 1-1,5 mm nad płytkę i chować (bez żadnego ruchu poziomego i bez żadnych uderzeń :!: ).
  Potem pokrętło na max i znowu testujesz ruch poziomy :D sprawdzasz czy ząbki uderzają w płytkę ściegową przy wychodzeniu ponad jej powierzchnię czy w fazie końcowej przy chowaniu :?:
 • Poziom 5  
  Udało mi się to wyregulować i maszyna pracyje ale wydaje mi się że nie obejdzie się bez wizyty u fachowca tak profilaktycznie
  Dziękuje z pomoc.