Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Podłączenie 2 budynków do jednej centrali alarmowej z monitoringiem

20 Sie 2019 23:41 273 5
  • Poziom 9  
    1.Mam domek kempingowy w którym jest zainstalowana centralka Satel CA6 i kilka czujek połączonych przewodowo oraz nadajnik do monitoringu
    2.Zbudowałem w odległości ca 200m drugi domek,w którym rozprowadziłem podtynkowo przewody do podłączenia czujek.W domku tym chciałbym zainstalowac to co potrzeba do kompletu alarmu i aby alarm mógł byc podłączony do nadajnika z domku pierwszego.Z pewnością podłączeń dokona fachowiec znający zagadnienia,ale może ktoś podpowie mi w paru kwestiach:
    po pierwsze:czy domek drugi da się zintegrowac z nadajnikiem monitoringu w pierwszym systemem bezprzewodowym
    po drugie;jakie zasadnicze elementy należałoby zastosować /coś słyszałem o systemie ABAX?/
    Chciałbym zorientować się jako nie fachowiec w branży o czym i jak rozmawiać z monterami systemów bo przecież monterzy są rózni i nie chciałbym tu nikogo urazić.Za wszelkie rady dziękuję z góry.
  • OptexOptex
  • Pomocny post

Poziom 43  
    sadoba napisał:
    rozprowadziłem podtynkowo przewody do podłączenia czujek

Ciekawe tylko czy poprawnie...
    sadoba napisał:
    aby alarm mógł byc podłączony do nadajnika z domku pierwszego.

Zapomnij, osobny nadajnik.
  • OptexOptex
  • Poziom 9  
    Po pierwsze:dziękuję za wszelkie uwagi
    po drugie:a gdybym w domku pierwszym wymienił centralkę z CA6 na Integra lub vERSA ,a w domku drugim poza centralką użył manipulatora ABAX z kontrolerem ACU 120 czy to by nie rozwiązało sprawy.Czy jest jakieś inne rozwiązanie?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Zapomnij o ABAXie na taką odległość.
    Zamontuj niezależny system alarmowy, z AO się dogadasz - powiedz że chcesz podpiąć drugi obiekt to za parę złotych więcej będziesz miał oba niezależnie monitorowane.
  • Poziom 9  
    Chyba tak trzeba będzie zrobić.Dziekuję za wiadomość.
  • Poziom 9  
    Posłuchałem rady na forum i tyle.