Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] wemos d1 mini -jak na wyświetlaczu 7 segmentowym wyświetlić dane ze strony www?

deadmike84 21 Aug 2019 18:18 408 6
SterControl
    deadmike84
    Level 2  
    Witam jestem tu nowy i praktycznie zielony z elektroniki i programowania. W ostatnim czasie zafascynowała mnie elektronika a w szczególności Arduino i wszelkie mu pochodne. Nie byłby sobą gdybym nie wymyślił projektu który przerasta moją wiedzę. To tytułem wstępu, a teraz do sedna. Zakupiłem płytkę Wamos d1 mini oraz wyświetlacz 7 segmentowy LED 4 cyfry TM1637 oraz przycisk (reset). Udało mi się to wszystko połączyć ze sobą, ale niestety programowo mam problem. Stworzyłem stronę internetową (wamos robi za serwer www) na której są pola z liczbami i chciałbym żeby po wyborze jakiegoś z pól "wysyłane" to było do Wamos i po naciśnięciu przycisku(fizycznego na obudowie) wyświetliła się ta liczba na wyświetlaczu tm1637. Czy moglibyście mi wyjaśnić na czym polega to zjawisko oraz jak to zrobić? Za wszelką pomoc z góry bardzo dziękuje.
    Do you have a problem with Arduino? Ask question. Visit our forum Arduino.
  • SterControl
  • Helpful post
    tos18
    Level 40  
    taki mały przykład... trochę bałaganiarski ale widać jak ogarnąć buttony na stronie www.
    Code: c
    Log in, to see the code
  • SterControl
  • Helpful post
    khoam
    Level 41  
    deadmike84 wrote:
    Zakupiłem płytkę Wamos d1 mini oraz wyświetlacz 7 segmentowy LED 4 cyfry TM1637 oraz przycisk (reset). Udało mi się to wszystko połączyć ze sobą, ale niestety programowo mam problem.

Najlepiej zacznij od prostego przykładu, jak wyświetlać dane na tym wyświetlaczu z Wemos D1:
    http://www.esp8266learning.com/tm1637-7-segment-display-example.php
    Biblioteka użyta w tym przykładzie (do zainstalowania w Arduino IDE): https://github.com/avishorp/TM1637
  • Helpful post
    kaczakat
    Level 33  
    Do komunikacji między stroną WWW a programem ESP użyj websocket. Tutaj przykład użycia do sterowania led https://github.com/kaczakat/ESP8266/blob/master/ESP8266-websocketRGB02.ino, loop przesyła do strony jakieś liczniki. Zamiast zaświecić led możesz oczywiście wysłać tekst na ekran. Od strony WWW trzeba to oprogramować w JavaScript, co tam sobie napiszesz to zostanie wysłane do ESP, całą stronę można umieścić w kodzie programu lub osobnym pliku dokompilowanym do projektu lub jako po prostu plik HTML wrzucony do pamięci flash, na dysk spiffs ESP8266.
    deadmike84
    Level 2  
    Bardzo dziękuje za wasze podpowiedzi. Część problemu udało mi się rozwiązać dzięki waszym podpowiedzią. Po wciśnięciu wybranego przycisku na stronie www w porcie szeregowym wyświetla się wartość z przycisku. Nadal jednak nie mogę poradzić sobie z tym żeby te wartości z przycisku wyświetliły się na wyświetlaczu 7 segmentowym. Dodam tylko, że wartości z przycisku to liczby (np. 24,5 ; 42,0).
  • Helpful post
    khoam
    Level 41  
    deadmike84 wrote:
    Nadal jednak nie mogę poradzić sobie z tym żeby te wartości z przycisku wyświetliły się na wyświetlaczu 7 segmentowym.

Pokaż proszę ten problematyczny fragment kodu, inaczej to będzie wróżenie z fusów.
    deadmike84
    Level 2  
    Dziękuję za pomoc :)