Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Metabo - CS 23-355 przecinarka tarczowa

04 Lis 2019 09:57 108 3
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z przecinarką tarczową Metabo CS 23-355. Zaczęły rozłączać zabezpieczenia typu S o amperażu B 16A podczas włączania. Zaraz po wciśnięciu wyłącznika. Tarcza nawet nie zdąży się rozpędzić. Przecinarka ma moc nominalną 2300W i pobór według danych katalogowych 10 A. Maszynę kupiłem nową w Polsce, pracowała może godzinę. Wcześniej tego nie robiła. Trzymana w czystym i suchym pomieszczeniu. Co mogło się stać ?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam
    Zmierz pobór przy rozruchu i będzie jasne. Prąd o którym piszesz to prąd nominalny natomiast podczas rozruchu jest więcej. Podłącz piłę pod inny obwód i zobacz czy zachowuje się tak samo. Być może bezpiecznik za wcześnie wyłącza.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Nawet jeżeli to zadziała to w instrukcji ani danych technicznych nikt nie wspomniał o zabezpieczeniach ponad standardowych. Nie kupiłbym jej przy takich wymaganiach tylko inną lub np. dołożył do soft startu. To jest słabe jak potrzebujesz maszynę a tu zonk. Dodam, że wcześniej na tej samej instalacji chodziły i chodzą nadal wszelkie szlifierki, spawarki, kompresory itp wszystko 2-3 kW. Jak pozamieniam na C to za chwilę może okazać się, że wyłącza mi główne zabezpieczenia przy licznikach. Przed telefonem do serwisu Metabo sprawdziłem wszystko na kilku nieobciążonych obwodach, nawet dla pewności postała kilka dni w domu (kwestia pozbycia się ewentualnej wilgoci) ale zawsze jest ten sam problem.
    A serwis Metabo już zaczyna się wykręcać oczywiście zabezpieczeniami. Chyba trzeba było zostać przy dotychczasowych porządnych markach narzędzi. Zobaczymy co dalej.