Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder CANAL+ nie widzi sieci WIFI

19 Nov 2019 16:42 2739 7
 • Level 4  
  Witam

  Potrzebuję pomocy w temacie dekoderów CANAL+. Otóż mam dwa dekodery, główny i dodatkowy, które mają się łączyć ze sobą przez wifi. Problem polega na tym że dodatkowy dekoder widzi moją sieć domową i się z nią łączy a dekoder główny już nie. To jest problem po mojej stronie?
 • Network and Internet specialist
  To się zdecyduj bo wczoraj pisałeś ze jest odwrotnie a rozwiązanie już dostałeś, wystarczy zastaw 2 x PLC z których jeden ma AP WiFi. Koszt około 100 zł. ten bez WiFi wpinasz w gniazdko elektryczne przy routerze i podpinasz do niego po LAN, drugi w gniazdko przy dekoderze bez zasięgu i masz tam WiFi z AP lub wpinasz dekoder po LAN, a jak chcesz kilka portow LAN to dodatkowo stosujesz tam switch 5xLAN.
 • Level 4  
  Problem który poruszałem w innym temacie dotyczył słabego sygnału dla dekodera dodatkowego. Problem o którym nie wiedziałem (z ciekawości sprawdziłem) to dekoder główny który nie potrafi znaleźć żadnej sieci mimo że jest 3 metry od routera. Nie mogą się ze sobą połączyć. Dodatkowy widzi sieć i to mnie zastanawia. Transmiter kupię ale zastanawiam się czy ten dekoder nie jest uszkodzony
 • Level 4  
  Udało się połączyć kablem bezpośrednio z routera. Może ten dekoder nie ma wbudowanego wi fi ale wtedy bez sensu byłaby opcja w menu takiego połączenia. No i tak jak radzicie transmiterem oba dekodery połącze. A jaki to nie wiem, pewnie pierwszy z brzega tp link.
 • Level 4  
  Źle się wypowiedziałem, chodziło mi o dwie sztuki. Ok a jakbym chciał rozszerzyć zasięg o inne pomieszczenie to muszę dokupić kolejny a widzę głównie zestawy.
 • Network and Internet specialist
  DeMare wrote:
  jakbym chciał rozszerzyć zasięg o inne pomieszczenie to muszę dokupić kolejny a widzę głównie zestawy.

  Możesz kupić osobną sztukę i dołączyć do reszty.
  Każdy PLC ma przycisk parowania.