Ndoj napisał: Witam, zabrałem się za regeneracje zacisku hamulcowego i niestety zerwałem gwint podczas wykręcania śruby z wężykiem od płynu hamulcowego. Da radę uratować jeszcze zacisk czy raczej lipa?
Z góry dziękuję za odpowiedź 🙃
Kiedyś miałem podobny przypadek. Wykręciłem to tak:
- napuściłem gwint naftą, przez zanurzenie w naczyniu i przetrzymaniu całą dobę.
- zaszlifowałem stary trójkątny pilnik tak aby na końcu miał tylko gładkie i ostre krawędzie. Następnie wbiłem go w ten urwany gwint (nie pamiętam czy wcześniej nieco nie rozwiercałem otworu) i następnie kluczem szwedzkim odkręciłem z łatwością po zamocowaniu zacisku w imadle.