Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDMI CEC w dekoderach satelitarnych

sanfran 02 Mar 2020 09:32 675 17
    sanfran
    Poziom 39  
    Koniec umowy z operatorem zbliża się powoli, ale nieubłaganie jak sowiecki czołg - jak nie zareaguję to mi dowalą :D
    W obecnym dekoderze podobno jest CEC, ale to bardziej śmiech na sali - działa tylko włączanie i wyłączanie.
    Czy ktokolwiek orientuje się, jakie dekodery obsługują pełny/większy zakres komunikacji - kanały czy przewijanie?
    ucy7400
    Poziom 20  
    O co ci chodzi? O T34 czy koniec umowy?
    sanfran
    Poziom 39  
    Jedno, drugie i trzecie.
    Koniec umowy to okazja do zmiany dekodera a może i operatora.

Dlatego dobrze by było porównać sprzęt u różnych (teraz już chyba tylko dwóch) operatorów.
    kameleon11116
    Poziom 26  
    sanfran napisał:
    Jedno, drugie i trzecie.
    Koniec umowy to okazja do zmiany dekodera a może i operatora.

Dlatego dobrze by było porównać sprzęt u różnych (teraz już chyba tylko dwóch) operatorów.

Witam
    Przecież możesz kupić swój sprzęt (jest tego trochę) i wziąć CI+na kartę lub z abo, będziesz miał szersze możliwości :D :idea:
    kameleon11116
    Poziom 26  
    Wszystko zależy od kasy jest tego trochę :) . Zgemma kilka modeli (budżetowe), VU+ kilka modeli (wyższa półka), Dreambox i wiele innych firm. Co to jest CI+ znajdziesz w goo.... Moduł sparowany z kartą który możesz włożyć do dekodera (slot CI+) lu bezpośrednio do TV jeśli obsługuje CI+ i ma tuner sat.

Ceny od 300 do 2300 możliwości ogromne. Konfiguracja sprzętowa też -jedna, dwie, trzy głowice , kombinacja 2x DVB-S ,2xDVB-S+DVBT ,DVBC, z dyskiem wewnętrznym , zewnętrznym .......jeden lub dwa sloty CI+ , sloty na kartę itp. itd.
    Prof. SpecMiernik
    Poziom 22  
    kameleon11116 napisał:
    Moduł sparowany z kartą który możesz włożyć do dekodera (slot CI+) lu bezpośrednio do TV jeśli obsługuje CI+ i ma tuner sat.

A ten moduł to ilostrumieniowy?
    kameleon11116
    Poziom 26  
    Prof. SpecMiernik napisał:
    A ten moduł to ilostrumieniowy?

Witam
    Spytaj dostawcy usługi ilu strumieniowe moduł oferuje ;) .
    kameleon11116
    Poziom 26  
    sanfran napisał:
    Koledzy, litości! Co to znaczy.

Witam
    O co chodzi ? Co co znaczy ? Nie dajesz rady z wujkiem goo....?
    Podałem Ci kilka marek sprzętu, wpisujesz markę , szukasz czytasz . Oczekujesz ,że będę przepisywał dane informacyjne dostępne w sieci ;). Chyba nie o to chodzi .
    andpol 33
    Poziom 36  
    No właśnie..."sieci komputerowe zawodowo" i problemy z szukaniem w internecie, czy zwyczajne lenistwo?
    kameleon11116
    Poziom 26  
    Osobiście posiadam VU+Ultimo 4K z HDD 1TB (wydatek spory). Wersji oprogramowania (imag) ful :) każdy znajdzie coś dla siebie, wsparcie bdb. Pluginów (dodatków) do bólu :D . Dwa sloty CI+ , dwa gniazda na karty. Oglądasz ,nagrywasz , przewijasz itd itp.
    sanfran
    Poziom 39  
    andpol 33 napisał:
    No właśnie..."sieci komputerowe zawodowo" i problemy z szukaniem w internecie, czy zwyczajne lenistwo?

Pewno, że lenistwo. :D

A tak po prawdzie, chodzi mi o taki wpis: „słuchaj stary, mam dekoder X z kartą operatora Y podłączony do telewizora Z i chodzi to twoje CEC”. Podobny zamieścił kolega @kameleon11116 i chwała mu za to (nie można tutaj dać POMÓGŁ).

Nic więcej, nic mniej. I bardzo proszę o wpisy na temat, bo swoje problemy potrafię zdiagnozować sam.
    kameleon11116
    Poziom 26  
    sanfran napisał:
    andpol 33 napisał:

Pewno, że lenistwo. :D

A tak po prawdzie, chodzi mi o taki wpis: „słuchaj stary, mam dekoder X z kartą operatora Y podłączony do telewizora Z i chodzi to twoje CEC”. Podobny zamieścił kolega @kameleon11116 i chwała mu za to (nie można tutaj dać POMÓGŁ).

Nic więcej, nic mniej. I bardzo proszę o wpisy na temat, bo swoje problemy potrafię zdiagnozować sam.

@sanfran operator (dostawca usługi) i moduł CI+ +karta nie mają nic do CEC. Obsługa CEC zależy od Dekodera i TV (ma się to różnie u różnych producentów) . W moim przypadku VU+(ma zaawansowane ustawienia CEC) i TV LG OLED ma się nie najgorzej :D (komunikacja na dobrym poziomie) . Tak po prawdzie (dla mnie) to najważniejsze jest wł/wył jednym pilotem :D (VU+) bo co niby mam robić pilotem dekodera na TV jeśli oglądam programy z dekodera?? :idea: :!:
    Głośniej , ciszej działa , nie zmieniam nasycenia, nie wchodzę w menu TV itp. itd. Używam głównie pilota od dekodera.
    Przy oglądaniu Netflixa na TV korzystam z pilota od TV :D :D :D :D

Jak to nie można dać pomógł , pomocny post :?: :?: :?:
    sanfran
    Poziom 39  
    kameleon11116 napisał:
    operator (dostawca usługi) i moduł CI+ +karta nie mają nic do CEC. Obsługa CEC zależy od Dekodera i TV (ma się to różnie u różnych producentów)

To wiem. Po prostu zastanawiam się, który dekoder - dawany w pakiecie z TV lub dostępny na rynku - obsługuje CEC.

kameleon11116 napisał:
    Tak po prawdzie (dla mnie) to najważniejsze jest wł/wył jednym pilotem (VU+) bo co niby mam robić pilotem dekodera na TV jeśli oglądam programy z dekodera??

Bardziej mi zależy na tym, aby pilot od TV obsługiwał przełączanie kanałów dekodera oraz funkcję timeshift (pauza, przewijanie, te sprawy).

kameleon11116 napisał:
    Przy oglądaniu Netflixa na TV korzystam z pilota od TV

I tu się ujawnia moje lenistwo, bo przy przechodzeniu na serwisy streamingowe trzeba zmienić pilota.

kameleon11116 napisał:
    Jak to nie można dać pomógł , pomocny post

Pomocny, ale jakoś nie widzę opcji POMÓGŁ. Mogę podarować punkty.
    kameleon11116
    Poziom 26  
    sanfran napisał:
    To wiem. Po prostu zastanawiam się, który dekoder - dawany w pakiecie z TV lub dostępny na rynku - obsługuje CEC.

@sanfran teraz to przegiąłeś :D :D dekoder w pakiecie z TV ha ha ha , pokulam się zaraz albo posikam. Nboxa sobie weź z przed 15 lat (nie pamiętam dokładnie, miał już HDMI CEC) i ten TV w zestawie.
    Teraz ostatnie moje wypociny:
    Podłącz sobie dysk do TV z obsługą CI+ i głowicą sat i będziesz miał to co chcesz. Jedno Urządzenie ;) jeden pilot do wszystkiego i o HDMI CEC nie musisz myśleć :idea:
    Z reguły TV mają jedną głowicę SAT więc zapomnij o oglądaniu jednego i nagrywaniu innego programu, w przypadku dekodera (z podwójną głowicą ) nie ma problemu -oglądasz , przewijasz , nagrywasz co tam chcesz .
    Dobra na tym kończę bo jak mówi przysłowie rąbek u spódnicy przeszkadza ....... ,a tak zaczynam odbierać to co piszesz.

Pozdrawiam
    Pan.Kropa
    Poziom 23  
    sanfran napisał:
    I tu się ujawnia moje lenistwo, bo przy przechodzeniu na serwisy streamingowe trzeba zmienić pilota.
    To może zastosuj pilot uniwersalny.
    VooVoo
    Poziom 33  
    Pan.Kropa napisał:
    sanfran napisał:
    To może zastosuj pilot uniwersalny.
    Dokładnie. Są wspaniałe piloty programowalne, a bazy danych urządzeń wspomaganych olbrzymie. Nawet jak nie ma jakiejś funkcji, to można pilota "nauczyć" z oryginalnego. Mój pilot ogarnia tv, dekoder, amplituner, dvd i magnetowid, a może jeszcze 3 inne urządzenia. Ceny od 70 do 1000 złotych :)