Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV LG 55LB671V odbiór DVBT2 HEVC przepis jak ustawic

darekk 13 Mar 2020 12:57 14265 19
    darekk
    Level 12  
    Ostatnio został włączony nowy darmowy kanał Polsatu - Polsat Film. Niestety dla mojego telewizora jest emitowany w DVB T2 z kodowaniem obrazu HEVC. Tak więc nie zobaczyłem obrazu tylko głos. Ale w specyfikacji na wielu stronach jest informacja ze ten TV LG 55LB671V / 55LB670V obsługuje DVB T2 z HEVC. Zacząłem dociekać o co chodzi. Gdzieś w sieci spotkałem informacje ze należy przestawić kraj na Francję, ale to niestety nie zadziałało w moim przypadku. Ale już ustawienie na Niemcy dało pozytywny skutek i teraz mogę oglądać także obraz. Niestety minus jest taki, że w Smart TV nie ma polskich programów typu Ipla, TVN player itd. Ale ja je miałem zainstalowane wcześniej tak więc nadal są i działają. Zapewne problemem będzie ich aktualizacja, bo nie są oczywiście widoczne w zakładce LG.
    Tak więc mój przepis:
    1. Ustawiamy kraj na Polska (General->Location->Broadcast Country)
    2. Instalujemy wszystkie aplikacje które będziemy używać
    3. Przełączamy kraj na Niemcy - niestety wyzerują się wszystkie zaprogramowane programy
    4. Puszczamy automatyczne wyszukiwanie programów - niestety automatyczna numeracja programów jest chyba inna lub nie działa, bo np: TVP1 nie jest na 1 pozycji - ale to można zmienić manualnie
    5. Cieszymy się z oglądania Polsat Film
    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mój TV 55LB671V-ZB ma FW 05.05.70
    jankiel2000
    Level 2  
    Jak ustawi się lokalizację Czechy to też działa DVB-T2 HEVEC.
    42LB650V - wersja firmware jw
    pxc108
    Level 1  
    Potwierdzam działa takze na LG 47LB650V (czechy i niemcy) pofatygowalem sie i zadalem @ pytanie do LG czy moze zrobia porzadek w fw zeby na kraju nadawania polska wyszukiwalo probramy w hevc odpowiedzieli:

Uprzejmie informujemy, iż wskazany przez Pana model telewizora – 47LB650V – do prawidłowego odbioru nowego standardu telewizji naziemnej będzie wymagał dekodera.

gdzie tu ekologia - tuner jak działa bez...nie potrzebuje 4k a do full hd powinni to wprowadzić w sofcie taka opcje a moze chodzi własnie o 4k ze nie wprowadza no bo sie nie da.

pozdrawiam,
    PeCet
    darekk
    Level 12  
    Tak jeszcze dopisze po wielu dniach testów.
    Niestety na kanałach z transmisją h265 nie działa timeshift i nagrywanie na dysk USB.
    W momencie przełączenia się na taki kanał timeshift się zatrzymuje, aż do przełączenie z powrotem na kanał z transmisja h264.
    Teraz doszło dodatkowe ograniczenie. TV nie obsługuje nowego PolsatNews nadawanego w HEVC w jakiejś dziwnej rozdzielczości i nie ma dźwięku ani obrazu na tym kanale.
    Kanał TVP 4K też nie jest obsługiwany przez TV - ale tego można było się spodziewać.

Może ktoś wie czy to ograniczenie hardwarowe czy może da się to odblokować w menu serwisowym ?
    lucjankaczmarek
    Level 1  
    Witam czy ktoś miał kontakt z lg w tej sprawie specyfikacji jest jak byk uwzględniony dvb-t2 dlaczego nie chodzi w naszym regionie powinni zrobić upgrade softu bo hardware jest zgodne
    Ale jeśli coś reklamują jako zalete przy sprzedaży to niech to działa.
    Mój model 60lb650v
    prografik1987
    Level 1  
    LG 47lb670v po zmianie lokalizacji na Niemcy wszystkie hevc działają. Lecz pojawił się jeden problem tvn7 działa tylko w oryginalnym języku. Angielskim. Brak lektora.
    A może wiecie jak to poprawic
    bodzio42
    Level 10  
    Ja też miałem brak polskiego lektora na niektórych kanałach po zmianie na region Czechy, można to w menu dźwięki poprawić manualnie.
    Lg 42lb650V.
    Marek39
    Level 21  
    Na Lg 42lb650V na czecha u mnie z Piask brak Wydarzenia 24 a na dekoderze robi (coś kręcą dziady)
    Marek39
    Level 21  
    bodzio42 wrote:
    Ja też miałem brak polskiego lektora na niektórych kanałach po zmianie na region Czechy, można to w menu dźwięki poprawić manualnie.
    Lg 42lb650V.
    Robi się to męczące 3 razy dziennie ustawiać ręcznie dźwięk .Znalazł ktoś sposób na ustawienie na stałe?
    edit.chyba znalazłem przestawianie ręczne w zakładce kanały załatwia sprawę na chwilę ale przestawienie w zakładce dźwięki z automatycznego DTV na np mpeg od wczoraj działa na 500+
    mederitch
    Level 1  
    Siemanko. Lekarstwo na język jest w : ustawienia,ogólne, język,pierwszy język audio Polski. Pozdro.
    kaczakat
    Level 33  
    Lg 55lb650v-zn dzisiaj teściom zgasło w związku z dvb-t2 HEVC, dzięki za porady. Update softu nie pomógł, zresetowałem TV do ustawień fabrycznych (może niepotrzebnie), ustawiłem lokalizację Czechy i język polski, po przeskanowaniu kanały są pomieszane w cały świat, ale jest obraz i dźwięk.
    jankiel2000
    Level 2  
    To ja jeszcze dodam jak robię to u mnie.
    1. Najpierw wyszukuje kanały w polskiej lokalizacji.
    2. Zapisuje te kanały na pena.
    3. Kopiuje listę na dysk w PC
    4. Przestawiam region na Czechy lub Niemcy
    5. Skanuje kanały od nowa.
    6. Wynik zapisuje na penie
    7. Idę do PC Uruchamiam ChanSort (pobrany wcześniej)
    8. Wczytuję listę którą ostatnią wygenerowaną.
    9. I jak się program zapyta jaka listę referencyjną wybieram listę pierwszą polską.
    10. Zapisuje na pena i wgrywam do TV
    11. Mamy posortowana listę.
    Niestety oprócz braku możliwości nagrywania i timeshiftu u siebie obserwuje od czasu do czasu artefakty w obrazie.
    zaku_zuk
    Level 11  
    lucjankaczmarek wrote:
    Witam czy ktoś miał kontakt z lg w tej sprawie specyfikacji jest jak byk uwzględniony dvb-t2 dlaczego nie chodzi w naszym regionie powinni zrobić upgrade softu bo hardware jest zgodne
    Ale jeśli coś reklamują jako zalete przy sprzedaży to niech to działa.
    Mój model 60lb650v

Witam.
    Tak, ja miałem kontakt z LG.
    Ja mam LG 42LB670V-ZA z FW 05.05.70.
    Zapytałem dlaczego nie działa z kodekiem HEVC, odpisali, że ma wgrany i powinien działać.
    Jak zacząłem ich męczyć pytaniami to przestali odpisywać.
    Nie chce im się z tym porządku zrobić, jest zwyczajnie błąd w FW, uznali, że za stary sprzęt i jak się oleje klienta, to ten pójdzie i kupi nowy. Ja jak będę zmieniał tv na nowy, to na pewno LG będę omijał z daleka, właśnie za takie traktowanie.
    Sprawdzę opisane przez Was procedury. Mój tv po 28 miesiącach się zespół, tzn. padły diody podświetlenia ( prawie dwie linie ) i nie chciałem go reanimować, ale jak będzie działał to go naprawię i chwilę jeszcze poczekam z zakupem nowego tv, niech to szaleństwo cenowe się uspokoi.
    Dam znać co i jak u mnie.
    Nie omieszkam też napisać do LG z pytaniem dlaczego tak jest, no i chyba zawiadomię Biuro Praw Konsumenta, że olewają klientów.
    Pzdr.
    _kli_
    Level 39  
    zaku_zuk wrote:
    Zapytałem dlaczego nie działa z kodekiem HEVC, odpisali, że ma wgrany i powinien działać.

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba na tym modelu (albo pokrewnym) T2/HEVC ruszył po wybraniu regionu/lokalizacji - Czechy. Oczywiście, po zmianie trzeba od nowa zestroić telewizor.
    zaku_zuk
    Level 11  
    _kli_ wrote:
    zaku_zuk wrote:

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba na tym modelu (albo pokrewnym) T2/HEVC ruszył po wybraniu regionu/lokalizacji - Czechy. Oczywiście, po zmianie trzeba od nowa zestroić telewizor.

Jeszcze nie miałem czasu się bawić, ale jak tylko sprawdzę to dam znać, jak to działa na moim modelu.
    A tak już po za tematem głównym: ktoś z Was może bawił się w wymianę diody podświetlenia?, interesuje mnie czy trzeba wymieniać wszystkie czy można pojedyncze sztuki i co wychodzi taniej? Tv ma już swoje lata i nie bardzo chce dużo w niego inwestować.
    Pozdrawiam
    zaku_zuk
    Level 11  
    Witam ponownie.
    Sprawdziłem mój tv: LG 42LB670V-ZA z FW 05.05.70 i faktycznie po zmianie kraju nadawania na Czechy, wszystkie programy odbiera w nowym systemie.
    Nie wiem jak z odbiorem i skalowaniem kanałów 4K do HD, bo mam dla słabą antenę i nie wszystkie mam kanały, ale jak zrobię z tym porządek i sprawdzę to dam znać.
    Zamierzam zadać pytanie do LG dlaczego tak jest, ciekawe czy w ogóle odpiszą.
    Pozdrawiam
    matkus3
    Level 1  
    Mi odpisali, że nie mogą w Polsce dodać takiej funkcji, ponieważ telewizor jej nie miał w dniu sprzedaży, w związku z czym była by to ingerencja w funkcje urządzenia po jego sprzedaniu, ale oczywiście mogę dokupić zewnętrzny tuner lub nowy telewizor.
    Oczywiście wcześniej nie przeszkadzało im to w zmianie niektórych funkcji tak, żeby teraz wymagały magicznego pilota i nie działały na zwykłym.
    zaku_zuk
    Level 11  
    zaku_zuk wrote:
    _kli_ wrote:
    zaku_zuk wrote:

Jeszcze nie miałem czasu się bawić, ale jak tylko sprawdzę to dam znać, jak to działa na moim modelu.
    A tak już po za tematem głównym: ktoś z Was może bawił się w wymianę diody podświetlenia?, interesuje mnie czy trzeba wymieniać wszystkie czy można pojedyncze sztuki i co wychodzi taniej? Tv ma już swoje lata i nie bardzo chce dużo w niego inwestować.
    Pozdrawiam

Sam mam z tym problem. Rozmawiałem z kolegą, który zajmuje się elektronika zawodowo i powiedział, żeby wymienić kpl diod, bo będzie różnica w podświetleniu a stare mogą za chwilę paść, na aledrogo miał kpl za ok. 180 zł. Zastanawiam się czy da się wymienić same diody czy trzeba wymienić paskami.
    Może jest ty ktoś mądrzejszy i się wypowie.
    cinek5611
    Level 2  
    Kolega dobrze poradził . Jeżeli wymiana - to wszystkie nowe paski. Jest tyle zabawy z rozbieraniem , wyciąganiem matrycy i możliwością jej uszkodzenia , że szkoda by było , powiedzmy za miesiąc znowu rozbierać bo padła kolejna dioda . A padać będą , bo są już mocno zmęczone... Co do wymiany samych diod - to musiałbyś wymienić nie tylko te uszkodzone , ale i te jeszcze ,,sprawne,, , aby nie było różnicy w odcieniu barwy i mocy podświetlenia . I powiem szczerze syzyfowa robota głupiego . Rada kumpla powinna rozmyć wątpliwości i jest słuszna. Z tego co piszesz wynika , że .... lepiej sam nie wymieniaj. Szkoda matrycy. Pozdrawiam.