Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile

19 Mar 2020 18:17 231 20
  • Poziom 10  
    Witam. Bardzo proszę o podpowiedz osoby które znają się na temacie lepiej niż ja. Posiadam modem Huawei E3372 (T-mobile) osadzony na routerze D-Link DWR-116 Ver V1.06(PL). Chce założyć antenę zewnętrzną. Jeśli wogole cokolwiek poprawi to jaką antenę bo już się trochę zapoznałem ze bywa z tym sprzętem rożnie. Długość kabla antenowego około 6m
    Moja lokalizacja to miejscowosc Komornica kolo Legionowa:
    Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile
    Pomiary jakie zrobilem w domu:
    Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile
    Pomiary przy nadajniku blizszym:
    Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile
    oraz kolo nadajnika dalszego:
    Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile
    Bardzo Was proszę o podpowiedz czy warto i jaka antenę kupić. Dodatkowe pytanie czy antena telewizji stacjonarnej możne w jakiś sposób przeszkadzać?
    Pozdrawiam Kuba
  • flexghzflexghz
  • Specjalista Sieci, Internet
    Speedtest pod BTS-em Wieliszew jakiś dziwny, wykonałes dwa i one pokazują zupełnie co innego, korzystaj z https://www.speedtest.pl/ i z https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.mroczis.netmonster&hl=pl. W domu sygnał z WIELISZEWA agregacja LTE800 jako podstawowe plus pasma zasiegowe, na 800MHz sygnał dostateczny, na pozostałych pasmach NCI nie pokazuje. Pod BTS-ami agregacja z LTE2600 jako podstawowe, telefon z agregacja pasm LTE z NetMonster pokaze wszystkie pasma. Inwestycja w anteny do E3372 z tym DWR-116 bezcelowa , modem bez agregacji pasm LTE , nie ma szans na nim na zblizone prędkości jak na telefonie. Jaka to wersja E3372, zwykla czy HiLink?
  • Poziom 10  
    Witam. Dzięki za odpowiedz. Modem be HiLink. W takim razie może zainwestować w modem i antenę. Możesz coś polecić?
  • flexghzflexghz
    Nie w modem tylko w router stacjonarny z agregacją pasm LTE, ale najpierw testy za pomocą Netmonstera na telefonie, na zewnatrz u siebie i czy w Wieliszewie speedtest pokazał DL 194Mb/s czy te 6Mb/s i uzo wyzszy UL?
  • Poziom 10  
    Tymczasem test z domu. Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile

Dodano po 1 [minuty]:

Dobra porobię i zaraz wrzucę. Dzięki wielkie.

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Test telefonem wykonałem na dachu tam gdzie będzie antena:
    Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile
  • Poziom 10  
    Witam, zrobiłem pomiary, niestety nie wiem co jest istotne. Dziwi mnie, że raz pod nadajnikiem pokazywało LTE800 a raz LTE2100. Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie. Pozdrawiam
    Brak speedtestów w domu , na zewnatrz i pod BTS-ami.
  • Poziom 10  
    Oki. Rozumiem że testy zrobic speedtest.pl z wpietym modem do kompa?
    Nie na telefonie jak wczesniej, speedtest i Netmonster i screeny z nich.
  • Poziom 10  
    Test z dachu domu:
    Modem Huawei E3372 jaka antena T.Mobile
    Link nie działa.
  • Poziom 10  
    Nie mam pojecia dlaczego nie chce sie zaladowac screeny.....?
    Jeszcze NetMonster aby zobaczyć potrzebne dane.
  • Poziom 10  
    Witam.
    W takim razie testy z dachu:
    testy przy nadajniku Wieliszew:
    i testy przy nadajniku Skrzeszew:
    Jeśli potrzeba to zaraz podjadę i zrobię jeszcze raz testy z NetMonster sa tez na gorze ale z wczoraj.....
    Dzieki z gory za pomoc

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Testy dach:
    testy Wieliszew:
    testy Skrzeszew:
  • Poziom 10  
    Jakaś podpowiedz???
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Wieliszew wypada bardzo dobrze pod BTS- em ale tam jako pasmo podstawowe LTE2600, w fomu gorzej bo LTE800 jako podstawowe a sygnał na LTE2600 nie dociera. O gólnie minimum to router z agregacją 2 pasm LTE i konieczna antena zewnętrzna, jej dobór najlepiej po zakupie routera i sprawdzeniu na nim po kolei wszystkich pasm LTE.
  • Poziom 10  
    Matek możesz podpowiedzieć jaki sprawdzony dobry router wybrać?
  • Poziom 10  
    Matek napisz proszę jaki router i jak sprawdzić na nim pasma, chyba ze już gdzieś o tym pisałeś to będę wdzięczny.
    Pozdrawiam
    Zalezy od budzetu i potrzeb, minimum to B535 z agregacją 2 pasm LTE, jak agregacja 3 pasm LTE to b715 za około 500 zł a jak jest kasa to za 700-800 zł B818 czyli agregacja 4 pasm LTE, te dwa ostanie pochodza oczywiście z Play.
  • Poziom 10  
    Rozumiem ze te dwa ostanie jako że z Play muszą być bez sim locka?
    W Play nigdy nie ma simlocka na routerach.