logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak skonstruować prostą przetwornicę DC/AC?

Wiciu400v 22 Mar 2020 16:26 813 16
REKLAMA

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik planuje budowę trójfazowej przetwornicy DC/AC z wykorzystaniem Arduino Mega do sterowania tranzystorami. Pojawiły się pytania dotyczące możliwości generowania sygnału sinusoidalnego oraz doboru odpowiednich tranzystorów. Wskazano, że do generacji sygnału sinusoidalnego można użyć tablicy wartości sinusa, a do sterowania wymagane są szybkie i zsynchronizowane sygnały PWM. Użytkownik rozważa zastosowanie tranzystorów MOSFET lub IGBT, w zależności od napięć i prądów. W przypadku zasilania urządzeń domowych, zaleca się stosowanie filtrów. Użytkownik planuje zbudować inwerter o mocy do 200W w celach edukacyjnych i poszukuje informacji na temat elementów potrzebnych do budowy oraz programowania mikrokontrolera AVR.
REKLAMA